MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Звернення до правозахисних НУО України

19.12.2001   
Шановні панове!

Віддаючи належне тій ключовій ролі, яку відіграють правозахисні організації у розбудові громадянського суспільства в Україні, та зважаючи на ваш досвід та фаховий потенціал, звертаюся до вас із проханням взяти активну участь у доопрацюванні законопроекту, який безпосередньо стосується однієї з важливих конституційних гарантій забезпечення прав людини.

3 вересня 2001 р. на розгляд Верховної Ради України мною внесено проект Закону України про державну безоплатну правову допомогу (реєстраційний №7274), який покликаний врегулювати правові, фінансові та організаційні засади забезпечення державою права громадян на отримання безоплатної правової допомоги.

З метою активізації співробітництва з громадськими правозахисними організаціями та підтримки зусиль, спрямованих на розбудову інститутів громадянського суспільства, запрошую вашу організацію здійснити громадську експертизу цього законопроекту. Проведення такої експертизи, а також з’ясування суспільної думки щодо питань, які є предметом правового регулювання зазначеного проекту, є вкрай актуальним.

Як автор, я зацікавлений у найширшому і всебічному обговоренні проекту Закону про державну безоплатну правову допомогу, і Ваші пропозиції та зауваження будуть обов’язково розглянуті і враховані в процесі подальшого опрацювання законопроекту.

Крім того, для мене важливою є ваша думка щодо можливого проведення "круглого столу" з метою обговорення цього законопроекту за участю інших громадських правозахисних організацій, експертів та фахівців у сфері соціального співробітництва.

На моє переконання, результати громадської експертизи є корисними як з точки зору вдосконалення проекту, так само і як свідчення схвалення суспільством запропонованих новацій.

Оскільки прийняття такого закону зумовить значні витрати з Державного бюджету, широка громадська підтримка зазначеного проекту дозволить у найближчій перспективі прийняти його як закон і реалізувати його положення.

Сподіваюсь на плідну співпрацю.

З повагою,

Олександр Задорожній, народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики

ХПГ пропонує читачам надсилати відгуки на законопроект.

 Поділитися