MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Iнформбюлетень" президента не ображав

23.12.2001   
Людмила Кучеренко, г.Полтава
Восени минулого року прокуратура Кременчука звернулася до викладачів-філологів, представників інтелігенції наддніпрянського міста з проханням надати експертні висновки стосовно того, чи міститься в текстах та ілюстраціях кременчуцької міської газети "Інформа-ційний бюлетень" образа честі та гідності діючого Президента. І отримала негативну відповідь, що не дало можливості порушити проти газети кримінальну справу. Та, незважаючи на це, управління у справах преси та інформації Полтавської облдержадміністрації звернулося тоді до Генеральної прокуратури України з тим же проханням — порушити кримінальну справу за образу честі й гідності Президента, додавши до листа ксерокопії публікацій та ілюстрацій "Інформбюлетеня".

Звісно, Генпрокуратура переслала цього листа в прокуратуру Полтавської області. А та змушена була повторно просити фахівців Полтавського педуніверситету дати експертні висновки з того ж приводу, що раніше їхні кременчуцькі колеги. Завідувач кафедрою української мови Микола Степаненко та завідувачка кафедрою образотворчого мистецтва і хореографії Любов Бичкова не пішли на оборудку з совістю, добре розуміючи, якого висновку чекала від них місцева влада. І були солідарні в тому, що ніякої образи честі й гідності президента Л.Кучми публікації "Інформбюлетеня" не містять. Вони зазначили, що у статтях газети міститься критика політики президента, але журналісти, як і пересічні громадяни, мають на це право. Тож обласна прокуратура поінформувала керівництво галузевого управління облдержадміністрації, яке мало, власне, піклуватися про те, щоб в області владні структури не тиснули на незалежні ЗМІ, про відсутність підстав для порушення криміналу. А усно прокурор, котрий курирує ЗМІ, дорікнув йому, що не варто дарма завантажувати прокуратуру, наступаючи на одні й ті ж граблі, знаючи про результат кременчуцької експертизи. Тим більше, що сам Президент не вважає себе ображеним, адже не звертався до суду з приводу публікацій газети.

Від себе додам, що в області стільки проблем із засобами масової інформації, у вирішенні яких конче потрібна кваліфікована допомога управління у справах преси та інформації, що дивуєшся, звідки у колег час і енергія на подібні справи.
 Поділитися