MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Політичні переслідування у престижному ВНЗ

23.12.2001   

"Професор запитує студента:
Ви в армії були?
Ні, а що?
Та, так, можу влаштувати"
(З народного гумору)

26 січня 2001 року двох учасників подій 23 січня на Театральній площі у Рівному в рамках акції "Україна без Кучми", котрі були учасниками — Карпельова Ігоря та Калюха Віталія, що є студентами Рівненського державного технічного університету, викликали "на розмову" до ректора вказаного вузу Кравця С. В. Окрім ректора, у кабінеті, коли туди з’явились студенти, були присутні також проректор по навчальній частині п. Лутаєв, начальник спецвідділу військової частини РДТУ п. Ісидоров П.П., а також дільничний студмістечка старший лейтенант міліції Андрійчук. "Вважайте, що ви вже не є студентами" — так звернувся ректор такого поважного навчального закладу до студентів і просив передати ці його слова іншим студентам РДТУ, які брали участь у акції "Україна без Кучми". При цьому пан ректор звинуватив Калюха та Карпельова у "порушенні правил внутрішнього розпорядку", але не уточнив, чому відсутність на заняттях 23 січня є приводом до виключення з вузу.

Зазначимо, якби того дня усі, хто не був на заняттях у РДТУ, удостоїлися виклику до кабінету ректора, то, мабуть, "зустріч" довелося б проводити у актовій залі. Коли ж хлопці намагалися з’ясувати, у чому їх провина, проректор Лутаєв сказав: "Питання тут задаємо ми". А ректор, на спроби студента Карпельова замовити за себе слово, додав: "Ти сиди тут, знаю я вас, ви всі — бандити". "Після, так би мовити, виховної бесіди студентів попросили написати пояснювальну записку з приводу їх участі у акції "Україна без Кучми" у Рівному 23 січня.

Інформацію надано "Щитом Батьківщини"

 Поділитися