MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

„Свобода слова“ на прикладі Миколаївщини.

18.12.2002   

У боротьбі зі свободою слова влада на Миколаївщині активізувалася саме напередодні парламентських виборів 2002 року. Нині у регіоні відбувається таке, про що навіть подумати раніше не могли. У всіх випадках жертвам утисків складнощі пояснюють "технічними причинами".

Свободу слова і ставлення місцевої влади до демократії у Миколаївській області яскраво проілюстрували підсумки візиту лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка. Досить лише сказати, що вперше в історії обласного телебачення за п’ять хвилин до початку прямого ефіру за участю Віктора Ющенка - телевізійний ефір було вимкнено. Мешканці Миколаївщини протягом 20 хвилин спостерігали на екранах телевізорів, на всіх телеканалах, одне мерехтіння.

Лише наполегливість Віктора Ющенка і готовність його вийти в прямий ефір пізніше - змінили ситуацію. Чиновники похитнулися і "технічні проблеми" на телебаченні було усунено, а пан Ющенко мав можливість поспілкуватися з виборцями.

На думку активістів блоку "Наша Україна", регіональна влада повністю залучила до боротьби з опозицією адміністративний ресурс, тисне на незалежні засоби масової інформації.

Проблеми нині має і всеукраїнська газета "Україн-

ський Південь", яка видається у Миколаєві.

За словами її головного редактора Юрія Діденка, "лише частину накладу газети зі звітом про перебування в області Віктора Ющенка було віддруковано. Після ознайомлення з матеріалами газети обласного керівництва, прихильного до блоку "За єдину Україну", друк другої частини накладу газети було припинено знову ж таки "внаслідок технічних проблем".

Причини негараздів Юрій Діденко пояснив таким чином: "Газета постійно подає матеріали не лише з Миколаєва, але і з Одеси та Херсона. Ми намагаємося об’єктивно висвітлювати реалії, які сьогодні маємо у нашому житті. У більшості випадків це не подобається владним чиновникам, які чинять будь які перешкоди з метою зриву виходу у світ української за духом і мовою газети "Український Південь".

 Поділитися