MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

31 грудня під час виконання своїх службових обов’язків було побито журналіста.

18.12.2002   
Журналісту незалежної черкаської громадсько-політичної газети „Антенна“, під час проведення робіт з ліквідації екологічно небезпечної аварії, двоє невідомих осіб, що відрекомендувалися „співробітниками служби безпеки“, перешкоджали журналісту працювати, били та зламали його цифрову фотокамеру.

Валерій Воротнік (журналіст незалежної громадсько-політичної газети "Антенна", м.Черкаси,) прибув на місце проведення аварійних робот на міський каналізаційний колектор, на якому перед тим сталася серйозна екологічно небезпечна аварія, внаслідок якої в м.Черкаси було введено надзвичайний стан. Коли журналіст намагався розпочати виконання своїх прямих журналістських обов’язків, двоє невідомих осіб, що відрекомендувалися "співробітниками служби безпеки", перешкоджали журналісту працювати, виволокли його за межи території, били та зламали цифрову фотокамеру. Свої дії невідомі мотивували необхідністю проходження процедури акредитації на велетенському міському хімічному підприємстві АТ "АЗОТ". Попри те, що місце аварії колектору розташовано на звичайній ділянці міста посеред автодороги, невідомі звинуватили журналіста в тому, що він нібито проник на режимну та секретну територію.

Як з’ясувала редакція, ділянка колектору належить саме зазначеному хімічному підприємству, що можливо несе відповідальність за екологічну катастрофу, внаслідок якої на протязі кількох днів каналізаційні та технічні стоки потрапляли безпосередньо в Дніпро, а місто напередодні свят залишилося без питної води. Особи, що порушили права журналіста, виявилися співробітниками охорони "Азоту", а ні СБ, як вони відрекомендувалися. Їх присутність на місці подій може свідчити лише про намагання керівництва хімічного підприємства приховати причини аварії, що загрожує не лише мешканцям Черкас, а жителям усього середнього Наддніпров’я. Журналіст не порушував ані меж території, що знаходиться під охороною, ані вимог застережних знаків, що на місті катастрофи були відсутні. Він робив свою звичайну професійну роботу на території, що належить місту.

Валерій Воротнік звернувся до прокуратури з вимогою негайного порушення кримінальної справи за ознаками ст.171 КК України "Перешкоджання законній діяльності журналіста".

UKROP.com

 Поділитися