MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Проект Закону України Про свободу совісті та релігійні організації : оновлена версія.

11.04.2003   
Володимир Яворський
Автор аналізує деякі зміни до проекту Закону №1281 "Про свободу совісті та релігійні організації".

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради України на заміну попереднього свого проекту нову редакцію Проекту Закону №1281 “Про свободу совісті та релігійні організації”.

Суттєво проект не змінився. Додано декілька визначень та уточнень. Більш чіткішим визначено поняття “церква”. Зменшено кількість громадян, які можуть заснувати релігійну організацію, з 25 до 10, що не можна не вітати. А все інше залишилося незмінним і всі інші недоліки збережені у непорушності.

Проте з’явилося нове визначення свободи совісті. Відповідно до проекту: “свобода совісті - право, яке гарантує недоторканість совісті людини у питаннях ставлення до релігії”. Коментарі такого визначення зайві і чому воно з’явилося незрозуміло.

Також слід зазначити, що в проекті чітко зазначено, що право на альтернативну службу мають особи лише з релігійних переконань. Цим порушується рівність осіб будь-якого віросповідання та атеїстів, оскільки останні позбавляються такого права. Більш широко, кампанія про надання права на альтернативну службу через інші переконання висвітлена російськими правозахисниками, де вона триває вже не один рік. Проте у нас з приводу цього, на жаль, не відбувається масових акцій. В Росії звісно це пов’язано з небажанням потрапити до Чечні.

Отже, чому з’явився цей проект майже в незмінному вигляді? Видається, що органи державної влади після достатньо різкої критики з різних боків вирішили провести видимість якихось дій. Щось поправили, висловили іншими словами і далі за своє... Влада завжди наполегливо відстоює свої ідеї, подивимося за реакцією громадськості, чи вона здатна на стабільний опір.

Володимир Яворський

 Поділитися