MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відкритий лист Всеукраїнської громадської організації Українська Інтернет спільнота Президентові Кучмі.

11.12.2003   
Спецслужби, які в закритому режимі готують урядові документи, не можуть бути гарантами громадських інтересів та взірцем прозорості, а створення підприємства під егідою силових органів не має ніякого відношення до інтересів громадськості
Президенту України пану Кучмі Л.Д.

Шановний пане Президенте!

Службою безпеки України підготовлений проект Постанови Кабінету Міністрів України „Про переделегування прав адміністрування домену.UA“, реєстраційний номер 1818 – 4897 від 21.04.03.

Текст згаданого проекту Постанови та пояснювальної записки до нього містять численні помилки, недостовірну, а з деяких пунктів – цілковито неправдиву інформацію.

Проектом Постанови передбачається створення під керівництвом Служби безпеки України підприємства „Український мережевий інформаційний центр“. При цьому пояснювальна записка містить посилання на рекомендації GAC ICANN, які тлумачаться некоректно.

Згідно згаданих рекомендацій GAC ICANN „роль уряду – гарантувати, що географічний домен адмініструється в громадських інтересах з урахуванням національного законодавства“ (п.5.1), а зовсім не в утворенні під контролем спецслужб господарських підприємств з державною долею. П.5.2 згаданого документу зазначає, що уряд відповідає за прозорість своїх дій, які стосуються процесів, пов’язаних з адмініструванням домену.

Звертаємо Вашу увагу, що спецслужби, які в закритому режимі готують урядові документи, не можуть бути гарантами громадських інтересів та взірцем прозорості, а створення підприємства під егідою силових органів не має ніякого відношення до інтересів громадськості.

Звертаємо Вашу увагу на те, що прийняття зазначеної Постанови не тільки потребує витрат значних державних коштів, не дає ніякої реальної віддачі, а й значно погіршує імідж України на міжнародній арені та негативно впливає на довіру мільйонів українських користувачів Інтернет до Президента та Уряду України.

Інформуємо Вас, що 30 січня 2003 року у повній відповідності до вимог IСANN та кращої міжнародної практики в Україні було створено Відкриту Громадську наглядову раду з питань адміністрування домену.UA. Відповідну відкриту багатосторонню угоду підписано діючою адміністрацією домену, найбільшим незалежним об’єднанням українських Інтернет-компаній (ІнАУ) та Всеукраїнською громадською організацією „Українська Інтернет спільнота“. Всі питання, які б могли потенційно мати інтерес для державних органів (коригування правил реєстрації доменів, вироблення типових договорів, контроль за програмним забезпеченням, навіть фінансовий аудит) – вже віднесені до компетенції цієї Громадської наглядової ради. До участі в роботі Ради вже запрошені представники органів державної влади.

Підпорядкування домену.UA спецслужбам створює умови для порушення конституційних прав та свобод громадян, визначених статтями 15, 31, 32, 34, 42 Конституції України.

Просимо Вас особисто втрутитись в ситуацію і припинити грубе та непрозоре втручання українських спецслужб в реформу адміністрування українського громадського ресурсу – домену.UA. Вважаємо також за доцільне провести відкрите громадське розслідування обставин підготовки тексту Постанови та пояснювальної записки до неї.

Просимо Вас доручити відповідним державним органам чітко визначити, в чому конкретно полягає законний інтерес держави в доменному питанні та направити до складу Громадської Ради з питань адміністрування домену.UA уповноваженого представника держави.

Сподіваємось на захист Вами законних прав та інтересів українських громадян – користувачів Інтернет.

З повагою, Голова Виконавчої ради Всеукраїнської громадської організації „Українська Інтернет спільнота“

Ігор Дядюра

13.05 2003 року
 Поділитися