MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українська мережа ділової інформації ЛІГАБізнесІнформ проводить чергове опитування громадської думки.

14.12.2003   
Респонденти відповіли, що їм відомі випадки, коли міліція затримує, але відпускає, найчастіше отримавши певні гроші.

На 28 жовтня в опитуванні взяли участь 250 осіб. Користувачам мережі задали два запитання:

Чи доводилося Вам стикатися з неправомірним затримуванням співробітниками міліції фізичних осіб?

46,6% відповіли, що їх затримували особисто;

46,6% відповіли, що затримували їх родичів або знайомих;

3,2% знають тільки про випадки законного затримування;

12,4% не приходилося.

Яким був підсумок неправомірного затримання?

19,2% відповіли, що їх просто відпустили;

40,4% відповіли, що їх відпустили за певну суму грошей;

19,2% відповіли, що трошки побили та відпустили;

4,0% отримали адмінстягнення у вигляді штрафу;

3,2% отримали адмінарешт;

0,0% були направлені на виправні роботи;

12,4% відповіли, що їх не затримували.

Деякі опитуванні відповіли на запитання: “За що затримували (яка стаття)?”

Серед статей, за якими затримували – ст. ст. 172 КоАП (Порушення правил застосування засобів вимірювальної техніки), 173 КоАП (Дрібне хуліганство), 178 КоАП (розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді), 185 КоАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку, військовослужбовця), 342 ч. 3 УК України (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві).

Інші відповіді: підозра в крадіжці, сутенерство (помилково), зберігання наркотиків, підозра в скоєнні правопорушення, за сміх на вулиці, “за незаконний перевіз придбаного нами екструдера своїм транспортом”, “ні за що”, не знаю.

Також були опитувані, які розповіли історії свого затримування більш докладно. Наводимо їх мовою оригінала: “Задержали изначально за то, что человек был якобы похож на шулера, обыгравшего жену на тот момент народного депутата, а сейчас чиновника из Администрации Президента Украины в наперсток в районе ст. метро “Лесная” (Киев). А в итоге “осудили” (админарест) за оказание сопротивления милиции, чего, естественно, не было”;

“Задержание произошло рано утром в моей квартире (там же и прописан) опером и его помощником. При аресте ссылались на всеукраинкий уг. розыск. При аресте проверены только фамилия, имя и отчество. Провел я сутки в камере для особо опасных (внешне не скажешь). А в результате. Существует человек с такой же фамилией, именем и отчеством, да и в прибавок разница в датах рождения ровно 1 месяц. Только прописан тот человек в г. Конотоп и нет у него ни родной сестры, ни брата. У работников милиции не было даже фотографии задерживаемого преступника и его отпечатков пальцев, а началось все с разбойного грабежа в г. Конотоп где он был успешно задержан по горячим следам и вся местная милиция его знает “лично”. !!!!!!!!!!”

Цікаво, чи будуть ознайомлені з такими результатами опитування розробники урядової програми стосовно створення позитивного іміджу української міліції в українському суспільстві? Треба ще й взяти до уваги, що, як правило, в Інтернет-опитуванні беруть участь люди, які займають далеко не нижчий щабель в нашому суспільстві.

Наш інформ.
За матеріалами ligabusinessinform
http:// www.liga.net

 

 Поділитися