MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Запрошуємо до дискусії.

14.12.2003   
Робоча група Громадської ради з питань законодавства для місцевого самоврядування та організацій третього сектору готує нову редакцію законопроекту "Про непідприємницькі організації" і звертається до представників НПО з проханням відповісти на деякі запитання.

Дорогі друзі.
У наступному році третій сектор очікує знайомство з новими правовими нормами, що суттєво вплинуть на правове забезпечення діяльності НПО, адже з 01 січня 2004 року набувають чинності: Цивільний та Господарський кодекси України, Закони “Про соціальні послуги” та “Про оподаткування доходів фізичних осіб”, а з 01 липня 2004 року набуває чинності закон “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності”.

Оскільки багато правових норм нинішнього законодавства для НПО вступає у суперечність з нормами цих нових законодавчих актів, робоча група Громадської ради з питань законодавства для місцевого самоврядування та організацій третього сектору готує нову редакцію законопроекту “Про непідприємницькі організації”, який зміг би мінімізувати проблеми НПО від набуття чинності згаданими законами.

В процесі роботи над законопроектом, виявилось, що ряд принципових правових норм проекту потребують найширшого громадського обговорення.

Нижче у найбільш концентрованому вигляді подано суть правової проблеми та можливий шлях її розв’язання, запропонований робочою групою.

Ви можете дати відповідь щодо підтримки/не­підтримки пропозиції робочої групи, або поділитись з нами більш широкими міркуваннями щодо порушених проблем.

Ознайомитись з проектом і дати свої коментарі ви також можете через сайт громадської ради www. gr. org. ua

Наперед дякую за участь у дискусії.
Анатолій Ткачук, Голова Громадської ради, 24. 10. 03



Питання до дискусії та обговорення громадськістю в контексті підготовки закону, що регулюватиме діяльність організацій третього сектору (нової редакції проекту Закону “Про непідприємницькі організації”)

Проблема

Суть пропозиції від робочої групи

Так

Ні

Сьогодні реєстрація НПО здійснюється органами Міністерства юстиції. 3 01. 07. 04 усі юридичні особи мають реєструватись у державного реєстратора у виконкомах рад. У цьому разі НПО мають проходити подвійну реєстрацію, спочатку в органах юстиції, потім у державного реєстратора.

Встановити однаковий спосіб реєстрації для усіх НПО через їх реєстрацію у державного реєстратора, без органів юстиції, аналогічно реєстрації підприємницьких юридичних осіб.

Сьогодні громадські та благодійні організації поділяються за статусом на місцеві, всеукраїнські та міжнародні. Статус визначає територію діяльності організації та орган реєстрації.

Пропонується відмовитись від такого розділення організацій за статусом, передбачивши для всіх організацій, незалежно від назви можливість діяти на усій території України та реєструватись в державного реєстратора за місцем юридичної адреси.

Сьогодні в Україні є декілька багаточисельних громадських організацій із всеукраїнським статусом (союз інвалідів, союз “Чорнобиль”, спілка ветеранів), яким виділяється бюджетна підтримка та які впливають навіть на надання пільг підприємствам, де працюють інваліди. Ліквідація поділу організацій за статусом може призвести до певного розмивання структур таких організацій.

Пропонується в законі передбачити можливість надання статусу “національної організації” спілкам громадських організацій за спеціальними критеріями. (наприклад, якщо така спілка об’єднує більшість ГО певного виду)

В Україні багато організацій називають себе “фондами”, не будучи такими за юридичним та фінансовим змістом. Цивільний кодекс та новий проект закону, передбачають юридичний зміст фонду/установи, як організації, що утворена на основі об’єднання майна, а не осіб. Причому у проекті закону передбачено наявність капіталу для фонду у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пропонується передбачити обов’яз-кову вимогу наявності капіталу фонду для його утворення у розмірі 50 мінімальних заробітних плат. Порядок утворення капіталу має бути подібним до створення статутного фонду господарського товариства. Якщо протягом року, капітал не сформовано, фонд вважається нествореним.

Ваші доповнення чи пропозиції

 Поділитися