MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Володимир Ярошенко проти газети «Украіна-Центр» (Кіровоград)

06.04.2004   

Зараз у Кіровограді тривають численні судові процеси. Зокрема, минулого тижня Верховний Суд постановив стягнути на користь голови Кіровського районного суду м. Кіровоград Володимира Ярошенка 15 тисяч гривень з кіровоградського журналіста Юрія Михайловича та 50 тисяч гривень з місцевої газети «Україна-Центр». Предметом суперечки в даній ситуації стала публікація в газеті «Україна-Центр» інформації, що базувалася на матеріалах прес-конференції в агентстві УНІАН 12 червня 2002 року, коли четверо кіровоградських журналістів обговорювали ситуацію, що склалася під час виборів мера м. Кіровоград. Один із учасників прес-конференції, Юрій Михайлович, заявив, що екс-кандидат на посаду мера Володимир Ярошенко замовив його вбивство. Інформагенція УНІАН повідомила цю інформацію. 14 червня кіровоградська газета «Україна-Центр» передрукувала повідомлення, посилаючись на УНІАН.

Пан Ярошенко вважає, що публікація мала замовний характер, і «за оприлюднення неправдивої інформації» ЗМІ отримали гонорар. До речі, той же пан Ярошенко судився практично з більшістю кіровоградських ЗМІ («Народне слово», «Кіровоградська правда», обласна ТРК), а на підході — розгляд справи телекомпанії ICTV, де сума відшкодування становить 300 тисяч гривень.

(«Без цензури», №31, 10 жовтня 2003 р.)

***

06-10-2003 Верховний суд України відхилив касаційну скаргу за позовом кіровоградського судді Володимира Ярошенка до щотижневика «Україна-Центр» та журналіста Юрія Михайловича про захист честі й гідності. Протягом 16 місяців тривали судові розгляди в судах всіх інстанцій.

«Рішення суду було шоком для присутніх в залі адвокатів, журналістів, правозахисників, — сказав головний редактор щотижневика «Україна-Центр» Юхим Мармер. — Оскільки всі можливості для захисту вичерпні, нам як законослухняним громадянам залишається виконати рішення суду. Зате у нас з’явилась можливість переконатися в щирості судді, коли він казав, що його цікавить момент морального задоволення, а не гроші».

Володимир Ярошенко сказав: «Остаточну крапку поставлено. Рішення оскарженню не підлягає. Якби відповідачі думали про тих, про кого пишуть, а в разі припущення неточностей своєчасно вибачались, як УНІАН, судів би не було».

(Моніторинг Інституту масової інформації)

 Поділитися