MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Перші результати дає робота Кременчуцької незалежної медіа-профспілки.

06.04.2004   

2 жовтня до КрНМП приєднались ще три нових працівники медіа Кременчука, що разом з членом КрНМП Мариною Макєєвою утворили первинний осередок у редакції тижневика “Вісник Кременчука”. Головою правління та делегатом в Комітет КрНМП обрано кореспондентку видання Віру Ількову.

Склад засновників первинного осередку є таким: Віра Ількова – кореспондент, голова Правління, Леонід Перепелятник – зам. головного редактора, член Правління, Людмила Обревко – кореспондент, голова Ревізійної комісії, Марина Макєєва – оператор комп’ютерної верстки, член Ревізійної комісії КрНМП.

“Вісник Кременчука” є офіційним виданням міської ради, неприватним ЗМІ, в якому працюють близько десятка працівників медіа.

Основною причиною вступу членів та створенням первинного осередку голова нового профоб’єднання В.Ількова вважає надію на вирішення проблем колективу за допомогою профспілкового апарату. Першочерговою проблемою трудового колективу “ВК” можна вважати позбавлення прав співвласництва, незаконне та неправомірне рішення річної давності про виключення трудового колективу з числа співвласників, що було зроблено без рішення сесії міської ради, але за ухваленням міського голови.

Члени первинного осередку “ВК” налаштовані на захист, відстоювання та повернення власних прав, отже, можна очікувати першої підготовленої судової ініціативи в Кременчуці, де профспілковий апарат захищатиме інтереси колективу.

Створенням первинного осередку “ВК” окреслено початок основних дій Кременчуцької профспілки, поточного тижня очікується створення ще трьох первинних осередків в редакціях ЗМІ Кременчука. На початку наступного ж тижня, 13 жовтня планується проведення загальних позачергових зборів, де будуть  прийняті загальні рішення про розмір членських внесків, затверджено план подальших дій КрНМП.

(http://vlada.kiev.ua, “Полтавський обласний медіа-бюлетень”, №50, 9 жовтня 2003р.)

 

***

З моменту заснування Кременчуцької НМП пройшло трохи більше двох місяців. За цей термін було проведено певну роботу. Її перші результати – ефективний збір інформації, пошук спільних точок зору на профспілку, виявлення компромісів, як можливих вирішень існуючих конфліктів в медіа-середовищі Кременчука. Громадське середовище медійних профоб’єднань кількісно поширилось. В місті засновано та легалізовано, окрім існуючих (“Медіа-ліга”, “Асоціація гуманітарно-інформаційних технологій”, “За права кожного”), ще два нових неурядових профоб’єднання – “Репортер” (засновники – професіонали з різних ЗМІ) та Фонд “Журналіст” (засновники – професіонали офіційного видання міської ради “Вісник Кременчука” та члени КрНМП, засновники первинного осередку “ВК” КрНМП). Більше половини з вищезгаданих об’єднань вже представлені в профспілці. Якщо два місяці тому, членів КрНМП було шість, то тепер їх двічі більше. Зростає і кількість потенційних членів профспілки, що цікавляться та бажають приєднатися. Загалом максимальна кількість потенційних членів профспілки до кінця року – до 40 професіоналів. Такою є позиція КрНМП сьогодні в процесі розвитку діючого профоб’єднання медіа-професіоналів (Громадське об’єднання “За права кожного”, http://froe.org)

 

(“Полтавський обласний медіа-бюлетень”, №50, 9 жовтня 2003р.)

***

13 жовтня в Кременчуці відбувся семінар “Юридичне забезпечення індивідуальних та колективних ЗМІ-ініціатив”. Програма семінару передбачала загальні збори профспілки, що мали б вирішити розмір членських внесків, окреслити програму розвитку профспілки. Більшість членів профспілки схиляється до найменшого варіанту членських внесків – 5 гривень на місяць, що є на початку достатнім для такого регіону, як Кременчук.

Не дивлячись на невисоку кількість відвідувачів, – членів КрНМП та бажаючих приєднатись, обговорення висвітило декілька важливих тем та механізмів протидії власникам та держорганам, зокрема, укладання колективних договорів, трудових угод, захисту від неправомірних звільнень, опрацювання процедур судового захисту, механізмів юридичного та інформаційного захисту журналістів.

Найцікавішим є саме момент розробки механізмів захисту, бо вони є основною протидією для працівника, що найчастіше міг лише побоюватись користуватись законодавчими положеннями та власним правом, адже він мав прямі, хоча і неправомірні, накази керівництва. Тепер працівники медіа мають можливість відповідати не менш прямо за керівництво, не боятися цього, адже порушені права працівника, окрім нього та профспілки, до якої він належить, захищати більше нема кому. А механізми діють, їх необхідно лише розробляти та впроваджувати, саме від цього залежить ефективність відстоювання права.

(“Полтавський медіа-бюлетень, №51, 18 жовтня 2003 р., www.froe.org )

 Поділитися