MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Під загрозою свобода слова на Вінниччині. Із заяви для засобів масової інформації Вінниччини народного депутата України, керівника обласного штабу блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» Володимира Скомаровського

06.04.2004   

“... Змушений через засоби масової інформації Вінниччини повідомити громадськість про грубе порушення законодавства України генеральним директором Вінницької обласної телерадіокомпанії Л. Коваленко, що можна кваліфікувати як факт утиску свободи слова та жорсткої цензури в підпорядкованому їй колективі обласного радіо.

Звернувшись з проханням про своє бажання привітати через обласне радіо усіх мешканців області з Новим роком та Різдвом Христовим, оплативши цю послугу за вказаними розцінками, завчасно записавши текст привітання на аудіоплівку, був впевнений, що зможу таким чином висловити повагу і шану своїм землякам та виборцям не тільки як народний депутат України, але і як пересічний громадянин – один із жителів області, чиї привітання з нагоди усіх свят чи днів народжень щодня звучать по обласному радіо.

Однак, у святковій новорічній передачі 1 січня 2004 року, у визначений редакцією час (о 18 годині 10 хвилин) моє привітання по обласному радіо не прозвучало. Його “вирізали” із радіомонтажу за спеціальною вказівкою!

Заявляю, що це є грубим порушенням Закону України «Про статус народного депутата України» (ст.18 «Права народного депутата України у взаємовідносинах із засобами масової інформації») і залишаю за собою право звернутись з відповідним позовом до суду. Нагадую: народний депутат має право виступу з питань його депутатської діяльності не рідше одного разу в місяць у друкованих засобах масової інформації, на радіо (до 10 хвилин в місяць) та телебаченні (до 20 хвилин в місяць), безкоштовно, засновником (співзасновником) яких виступають органи державної влади, організації або установи, що фінансуються повністю або частково за рахунок коштів державного бюджету. Редакції газет, засновниками яких виступають органи державної влади, зобов’язані публікувати подані народним депутатом матеріали не рідше одного разу на місяць обсягом до 1/16 загальної газетної площі...”

Володимир СКОМАРОВСЬКИЙ,
народний депутат України, 2 січня 2004 року
(“33-й канал, м. Вінниця, №3, 14 січня 2004 р.)

 Поділитися