MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Хостмайстеру" не вдалось домогтися визнання незаконності володіння урядом доменом .ua.

09.04.2004   
Апеляційно-господарський суд м. Києва підтвердив рішення Київського господарського суду, який відхилив позов діючого адміністратора домену .ua ТОВ "Хостмайстер", що оскаржував розпорядження Кабінету міністрів України від 22 липня 2003 року № 447 "Про адміністрування домену .ua", яким уряд, підтримавши ініціативу СБУ та Держкомзв’язку, і поклав функції адміністрування на Український мережний інформаційний центр (УМІЦ).

Апеляційно-господарський суд м. Києва підтвердив рішення Київського господарського суду, який відхилив позов діючого адміністратора домену .ua ТОВ “Хостмайстер”, що оскаржував розпорядження Кабінету міністрів України від 22 липня 2003 року № 447 “Про адміністрування домену .ua”, яким уряд, підтримавши ініціативу СБУ та Держкомзв’язку, поклав функції адміністрування на Український мережний інформаційний центр (УМІЦ).

Коли 7 жовтня 2003 року Київський господарський суд розглядав позов ТОВ “Хостмайстер”, то суддя не побачила, що розпорядження Кабміну порушує права “Хостмайстера”, бо... той може здійснювати свою діяльність спільно з УМІЦ. Також суддя відзначила, що правила Всесвітньої корпорації з призначення доменних імен та номерів (ICANN) не є джерелами права в Україні, а тому не можуть бути прийняті судом.

Домен .ua був делегований міжнародною організацією IANA (пізніше перейменовано в ICANN) громадянам України Дмитру Кохманюку та Ігорю Свиридову в 1992 році в інтересах всього українського інтернет-співтовариства. До 2001 року домен розвивали ентузіасти, які об’єдналися в українську групу координації мережі (UANCG) і в 2001 году заснували ТОВ “Хостмайстер”, яке уклало з Д. Кохманюком та І. Свиридовим договір і з того моменту адмініструє домен.

Починаючи з 2001 року держава почала заявляти на домен свої претензії. Спочатку планувалося, що у створеному державними органами й асоціаціями підприємстві (пізніше отримало назву УМІЦ) доля держави буде 25%, але пізніше вона зросла до 50%.

Створення УМІЦ супроводжувалось скандалом: найбільша провайдерська асоціація “Інтернет-асоціація України” (ІнАУ), яка об’єднує 70 учасників ринка, в т. ч. великих інтернет-провайдерів, і брала участь в переговорах по створенню такого центру, відмовилась від подальшої участі в ньому.

Наприкінці жовтня минулого року Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” заявила своє занепокоєння спробами СБУ взяти під контроль домен .ua, надіславши копію заяви до ICANN.

Інтерфакс-Україна
http://maidan.org.ua/static/news/1075910169.html

 Поділитися