MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заява Вінницької Правозахисної Групи з приводу закриття громадських організацій в Білорусі.

09.04.2004   
Заява Вінницької Правозахисної Групи з приводу закриття громадських організацій в Білорусі. Вінницька Правозахисна Група закликає українські неурядові організації, всіх небайдужих і достойних людей висловлювати своє презирство нинішній білоруській владі, надавати всіляку підтримку репресованим організаціям Білорусі.

29 січня міський суд Мінська на вимогу міністерства юстиції Білорусі прийняв рішення про ліквідацію авторитетної громадської організації “Незалежного товариства правових досліджень”. Підставою для ліквідації цієї громадської організації стала участь представників ГО в судових процесах по справах інших білоруських громадських організацій, які зазнають утисків з боку режиму Лукашенкі.

Починаючи з 1996 року громадська організація “Незалежне товариство правових досліджень” здійснює програму інформаційно-правової підтримки громадських об’єднань в Білорусі, аналітичну і дослідницьку роботу з питань свободи асоціацій.

Вінницька Правозахисна Група висловлює рішучий протест білоруським властям з приводу триваючих жорстоких і безпідставних утисків представників неурядових організацій Білорусі. Ліквідація громадських об’єднань, тиск на активістів громадського та профспілкового руху, фізична ліквідація опонентів режиму вже давно стали символами сучасної білоруської влади. Ескалація репресій, яка має місце останнім часом, переконує нас в тому, що режим білоруського диктатора усвідомлює загрозу своєму існуванню, яку несе незалежний громадський рух Білорусі.

Ми солідарні з нашими друзями та колегами з “Незалежного товариства правових досліджень”, Правозахисного Центру “Вясна”, інших білоруських НУО. Ми закликаємо українські неурядові організації, всіх небайдужих і достойних людей висловлювати своє презирство нинішній білоруській владі, надавати всіляку підтримку репресованим організаціям Білорусі. Для нас ніякі деспотичні рішення лукашенківського режиму не мають і не будуть мати жодних правових наслідків!

Вінницька Правозахисна Група

 Поділитися