MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відповідь Міністерства оборони

09.04.2004   
На відміну від нашого медичного керівництва, Міністерство оборони відреагувало так, як і повинні відреагувати небайдужі до своєї справи фахівці, що добре розуміють, з якою важливою проблемою вони мають справу під час проведення медичного огляду кожного нового призову.

Співголові Харківської обласної спілки солдатських матерів Шутальовій М.М.

За дорученням Міністра оборони України у Головному організаційно-мобілізаційному управлінні Генерального штабу Збройних Сил України розглянуто Вашого листа щодо обов’язкового обстеження призовників на маркери гепатитів "В" і "С".

Поділяючи Вашу стурбованість зростанням захворюваності військовослужбовців строкової служби хронічними гепатитами, з метою удосконалення медичного обстеження призовників Міністерство оборони України звернулося до Міністерства охорони здоров’я України з пропозицією щодо обов’язкового проведення призовникам обстеження на маркери гепатитів "В" і "С".

26 лютого 2004 року у Генеральному штабі Збройних Сил України, за участю заступників голів обласних державних адміністрації, проведено нараду на якій розглянуто питання щодо покращання заходів з медичного огляду (обстеження) призовників та надання з боку місцевих органів виконавчої влади допомоги військовим комісаріатам у якісному проведенні цих заходів.

Крім того Департаментом охорони здоров’я Міністерства оборони України відпрацьовується нова редакція "Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України", в якій передбачається посилення вимог до стану здоров’я призовників з метою запобігання направлення хворих у війська.

З повагою
Начальник Головного організаційно-мобілізаційного управління, генерал-лейтенант М.М.Матюх

Коментар "ПЛ": На відміну від нашого медичного керівництва, Міністерство оборони відреагувало так, як і повинні відреагувати небайдужі до своєї справи фахівці, що добре розуміють, з якою важливою проблемою вони мають справу під час кожного нового призову.

За нашими даними, ситуація рік від року погіршується, і робити щось треба терміново.

На жаль, Збройні сили вкотре стають заручниками непрацюючої системи охорони здоров’я і небажання чиновників Мінздраву дивитися правді в очі.

І ось - останнє наше відвідування військової частини. За 2003 рік було комісовано 47 осіб. З них двадцять три з гепатитом "С" і "Б". Що можна до цього додати?

Це вже проблема не тільки збройних сил, а й Ради національної безпеки, депутатів.

Ми віримо в те, що Міноборони зможе отримати кошти на попереднє обстеження призовників на гепатити.

Але наші дані свідчать, що епідемія гепатитів розповсюджується. Ніхто, приміром, не перевіряє дівчат, яких не оглядає медична комісія РВК, а підліткова лікарняна служба майже зруйнована.

І виконавча, і законодавча влади повинні визнати наявність епідемії і докласти зусиль, щоб знайти кошти для боротьби з цим лихом.

Інна Сухорукова

 Поділитися