MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Сіре та чорне посвідчення. Які пільги отримують родини загиблих військовослужбовців в Україні?Рідні зниклих безвісти не повинні платити за отримання витягу з Єдиного реєстру Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного Хреста«Давайте не вступати в неправильний бій! Ми повинні підтримувати українців без роздумів та пересторог» Винні у злочинах проти в’язнів на cході України повинні бути притягнуті до відповідальностіДержави, які використовують технології електронного спостереження для боротьби з пандемією, повинні поважати права людини2550 гривень: Рада збільшила штраф для водіїв за відмову в пільговому перевезенніАбітурієнтам- ВПО: про вступну кампанію та пільги для студентівЧи повинні заможні люди платити більше? Перспективи запровадження прогресивної податкової системи в УкраїніПільги на здобуття освіти дітям учасників АТО є, проте їх… немаєВони захищають Батьківщину: соціальні пільги учасникам АТОПенсійний фонд: захочемо – пільги нарахуємо, не захочемо – «не помітимо»Суд керується законодавством СРСР, нехтуючи Конституцією УкраїниПарламентські слухання: права людини законодавчо закріплені, але повсякденно порушуютьсяСкарги на жорстоке поводження з членами Amnesty International повинні бути розслідуваніGoogle versus China. Ми повинні встановити єдині правила для глобального селаЕксперт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компроматуНестерпна повинність ритуалуДепутати залишили собі пільги і зарізали імперативний мандатКС захистив пільги від бюджету

Пільги, закріплені законодавством, повинні надаватися

09.04.2004   
Доволі часто виникають ситуації, коли комунальні служби не виконують норм законодавчих актів, і громадянам, сини яких померли при проходженні військової служби, доводиться доводити свої права, хоча вони закріплені вже на державному рівні.

Доволі часто виникають ситуації, коли комунальні служби не виконують норм законодавчих актів, і громадянам доводиться доводити свої права, хоча вони закріплені вже на рівні держави.

Така ситуація виникла і у мешканців нашого району, сини яких померли при проходженні військової служби. Ці люди мають право на пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, але чомусь їх не отримують.

За роз’ясненнями з цього приводу ми звернулися до заступника начальника Зміївського районного управління праці та соціального захисту населення Ольги Володимирівни Тимченко, яка зазначила:

- Згідно з пунктом 6 статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні військової служби, надається 50%-ва знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електроенергію, теплову енергію та інші) в жилих будинках усіх форм власності у межах норм, передбачених чинним законодавством.

На управління праці та соціального захисту населення, відповідно до законодавства, покладено функції головних розпорядників коштів за надані пільги лише ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За надання пільги відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" розпорядник законодавством ще не визначений, але це не означає, що житлово-комунальні служби мають право порушувати гарантовані державою права цієї категорії громадян. У разі порушення цих прав громадяни мають право звернутися до суду із скаргою на дії посадових осіб житлово-комунальних служб.

Записала З.Сердюк.

 Поділитися