MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного Хреста«Давайте не вступати в неправильний бій! Ми повинні підтримувати українців без роздумів та пересторог» Винні у злочинах проти в’язнів на cході України повинні бути притягнуті до відповідальностіДержави, які використовують технології електронного спостереження для боротьби з пандемією, повинні поважати права людини2550 гривень: Рада збільшила штраф для водіїв за відмову в пільговому перевезенніАбітурієнтам- ВПО: про вступну кампанію та пільги для студентівЧи повинні заможні люди платити більше? Перспективи запровадження прогресивної податкової системи в УкраїніПільги на здобуття освіти дітям учасників АТО є, проте їх… немаєВони захищають Батьківщину: соціальні пільги учасникам АТОПенсійний фонд: захочемо – пільги нарахуємо, не захочемо – «не помітимо»Суд керується законодавством СРСР, нехтуючи Конституцією УкраїниПарламентські слухання: права людини законодавчо закріплені, але повсякденно порушуютьсяСкарги на жорстоке поводження з членами Amnesty International повинні бути розслідуваніGoogle versus China. Ми повинні встановити єдині правила для глобального селаЕксперт: Гарячі лінії не повинні стати лініями збору компроматуНестерпна повинність ритуалуДепутати залишили собі пільги і зарізали імперативний мандатКС захистив пільги від бюджетуВідсьогодні всі іноземні фільми повинні дублюватися лише українськоюКС скасував положення закону про держбюджет, які призупиняли пільги

Пільги, закріплені законодавством, повинні надаватися

09.04.2004   

Доволі часто виникають ситуації, коли комунальні служби не виконують норм законодавчих актів, і громадянам доводиться доводити свої права, хоча вони закріплені вже на рівні держави.

Така ситуація виникла і у мешканців нашого району, сини яких померли при проходженні військової служби. Ці люди мають право на пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, але чомусь їх не отримують.

За роз’ясненнями з цього приводу ми звернулися до заступника начальника Зміївського районного управління праці та соціального захисту населення Ольги Володимирівни Тимченко, яка зазначила:

- Згідно з пунктом 6 статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні військової служби, надається 50%-ва знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електроенергію, теплову енергію та інші) в жилих будинках усіх форм власності у межах норм, передбачених чинним законодавством.

На управління праці та соціального захисту населення, відповідно до законодавства, покладено функції головних розпорядників коштів за надані пільги лише ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За надання пільги відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" розпорядник законодавством ще не визначений, але це не означає, що житлово-комунальні служби мають право порушувати гарантовані державою права цієї категорії громадян. У разі порушення цих прав громадяни мають право звернутися до суду із скаргою на дії посадових осіб житлово-комунальних служб.

Записала З.Сердюк.

 Поділитися