MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналісти перемогли транснаціональну корпорацію!

20.04.2004   
Апеляційний суд м. Києва скасував рішення Дарницького суду від 10.12.2003р. про стягнення з газети “Голос України” та журналіста Сергія Лавренюка по 238 500 гривень на користь ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест”.

Апеляційний суд м. Києва 2 квітня виніс Ухвалу, якою скасував рішення Дарницького суду від 10.12.2003 р. про стягнення з газети “Голос України” та журналіста Сергія Лавренюка по 238 500 гривень на користь ЗАТ “ТНК-Украї­на-Інвест”.

Нафтовий гігант намагався зірвати сьогоднішнє засідання суду, анулювавши довіреності трьох своїх представників та заявивши клопотання про заміну одного з них на іншого. Однак новий представник, Тарас Петрович Карпечкін, на засідання не з’явився, оскільки, за словами присутніх у залі працівників ТНК, перебуває у відрядженні. Через відсутність Карпечкіна суд не задовольнив це клопотання і виніс рішення слухати справу за відсутності представників позивача.

Рішення Дарницького суду м. Києва було скасоване за формальними ознаками в зв’язку з тим, що у Дарницькому суді справа була розглянута за відсутності відповідача і навіть без попереднього повідомлення про проведення судового засідання газети “Голос України” та Сергія Лавренюка. Справу “ТНК проти “Голосу України” та Лавренюка відправлено на повторний розгляд до Дарницького суду.

Хочемо відзначити певну мужність суддівської колегії Апеляційного суду під головуванням судді В. Шиманського. Адже в нинішній Україні не просто зважитись прийняти справедливе рішення, якщо на одній шальці терезів лежить такий вагомий аргумент як транснаціональна корпорація. До того ж судді Апеляційного суду могли перестрахуватись та відкласти засідання, щоб дотягти до 22 квітня, коли у Верховному суді розглядатиметься касаційна скарга “Голосу України” та Сергія Лавренюка на саме перше рішення Дарницького суду про визнання недостовірними відомостей щодо ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест”, поданих у публікаціях Сергій Лавренюка в газеті “Голос України” (це рішення потягло за собою друге рішення Дарницького суду про стягнення коштів з журналістів та газети на користь корпорації). Однак судді вчинили мужньо, прийнявши рішення на підставі фактів і документів, а не підтасовуючи його під майбутнє рішення Верховного Суду.

02.04.2004
http://maidan.org.ua/  

 Поділитися