MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Білоконь виграв суд у Мостової

26.05.2004    джерело: (“Новий день”, м. Херсон, №9, 26 лютого 2004 р.)
У 49-му номері “Дзеркала тижня” за минулий рік була опублікована стаття Юлії Мостової “Нечем дышать», де стверджувалося, що міністр внутрішніх справ України Микола Білоконь подав Президенту Леоніду Кучмі рапорт про відставку. З уточненнями від “ДТ”: може, не подав, а просто написав; “рапорт залишився непілписаним”; “прохач продовжує працювати”.

Головне, однак, в тому, що горезвісне твердження супроводжувалось досить двозначною інтерпретацією мотивів учинку, який, нібито, зробив міністр. Зокрема, Мостова написала так: “Наша міліція нас стереже. Періодично, щоправда, приходячи в тихий жах від діянь і вимог тих, заради кого вона нас стереже. Однак рапорт про відставку, щойно написаний Миколою білоконем, так і залишився непідписаним, а прохач, який побажав вийти на волю з частково чистою совістю, продовжує працювати”.

Зрозуміло, після появи цієї публікації Микола Білоконь звернувся до суду.

І ось 5 лютого відбулося засідання Печерського районного суду м. Києва за позовом Миколи Білоконя до тижневика “Дзеркало тижня” та заступника головного редактора цього видання Юлії Мостової про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування морального збитку.

Відповідно до рішення суду, дані, опубліковані в статті пані Мостової “Нечем дышать», які стосуються міністра внутрішніх справ України, визнані невідповідними дійсності і такими, які ганьблять честь, гідність та ділову репутацію Миколи Білоконя.

Суд прийняв рішення зобов’язати “ДТ” протягом місяця спростувати зазначені дані на тій самій сторінці, тим же шрифтом і стягнути на користь Білоконя 2000 гривень з ТОВ “Дзеркало тижня” та 1025 гривень особисто з Мостової.

Рішення Печерського районного суду м. Києва має набути законної сили, якщо протягом одного місяця з моменту його виголошення не буде подана касаційна скарга, що передбачено ст..292 Цивільно- процесуального кодексу України.

Як стало відомо “Тижню”, станом на 16 лютого подібна касаційна скарга в апеляційний суд не вносилася (Інтернет-видання “Тиждень”, 17.02.2004 р.).

 Поділитися