MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Конституційні права громадян, які перебувають у слідчих ізоляторах Держдепартаменту з питань виконання покарань, систематично порушують

07.06.2004    джерело: (“Поступ”, м. Львів, 16 квітня 2004 р.)

Андрій Безіменний:

Такі висновки зробила Генпрокуратура за результатами прокурорських перевірок пенітенціарних установ, — повідомляє прес-служба відомства Геннадія Васильєва. Нарешті силові структури відкрито визнали те, що давно знає громадськість.

У прес-релізі Генпрокуратури передусім зазначено, що у слідчих ізоляторах порушують вимоги законодавства щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення в’язнів. Такий стан пояснюється переповненням ізоляторів, тому всупереч статті 11 Закону України "Про попереднє ув’язнення", значна частина ув’язнених не забезпечена навіть спальними місцями.

"Фактично, люди змушені відпочивати за чергою", — повідомляє прес-служба. Згідно з перевірками прокуратури, від 400 до 1300 осіб понаднормово утримують в слідчих ізоляторах Автономної Республіки Крим, Дніпропетровської, Луганської, Одеської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей.

Щобільше, як стверджує прокуратура, у слідчих ізоляторах утримують осіб, які засуджені до довічного позбавлення волі і вироки щодо яких набули законної сили. А це суперечить вимогам Кримінально-виконавчого кодексу та Закону України "Про попереднє ув’язнення". Внаслідок таких порушень, нещодавно в одному з київських СІЗО сталась спроба втечі засудженого до довічного позбавлення волі.

Як зазначено у висновках прокуратури, начальники установ пенітенціарної системи та органи влади не вживають потрібних заходів для покращання фінансового становища таких установ та для поліпшення фінансування протиепідемічних заходів. Генпрокуратура ж вважає, що становище у слідчих ізоляторах, неналежне фінансування пенітенціарних установ може призвести до непередбачуваних тяжких наслідків.

Отож, для вирішення проблемної ситуації Генеральна прокуратура України внесла подання про усунення виявлених порушень закону на ім’я керівника Держдепартаменту з питань виконання покарань, а також поінформувала про це Кабінет Міністрів.

 Поділитися