MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Останнім часом традиційні скарги львів’ян на свавілля захисників порядку стають дедалі серйознішими. Складається враження, що мирному населенню варто просто остерігатися людей у формі правоохоронців.

21.09.2004    джерело: (“Поступ”, м. Львів, 26 червня 2004 р.)
Катерина Зельман

Учора до "Поступу" звернулася львів’янка Олена Боївка і розповіла, що працівники львівського ДАІ безпідставно і сильно побили її чоловіка та брата, внаслідок чого в одного з них — струс мозку та важкі тілесні ушкодження.

"Це був шок! — каже пані Олена. — Мене з дитиною саме забрали з пологового будинку. Вже на власному подвір’ї я з немовлям виходила з авто, коли з брами вискочив працівник ДАІ (потім підійшов його колега) і, не представляючись, почав говорити про порушення і вимагати документи. Не реагуючи на мої прохання почекати, поки знайдемо документи, почав виривати сумки, крутити руки моєму братові і чоловікові, душити, бити їх головою об асфальт. Навколо зібралися обурені люди, намагалися заступитися, але їм теж перепало".

Продовження було у лікарні, куди "швидка допомога" забрала побитих. За словами пані Олени, туди прибули і даішники з "групою підтримки": знову побили хлопців, відібрали телефони, "побризкали чимось з газового балончика", затягли до машини і повезли до райвідділу.

Працівники ДАІ змалювали "Поступу" протилежну картину: водій авто із тернопільськими номерами спершу порушив правила дорожнього руху, а потім не зміг пред’явити документи, пояснивши, що "вони вдома".

Інспектор міського ДАІ Юрій Артемович переконаний: ситуацію вирішили б мирно, якби пасажир авто не почав кричати, шарпати працівників ДАІ за форму і "збирати натовп". Пан Юрій запевнив "Поступ", що ні він, ані його напарник правопорушників не били, позаяк не мають на це права. За його версією, люди розділилися на дві "групи підтримки" і зчинилася бійка, внаслідок якої його колега теж начебто отримав струс мозку, а порушники втекли.

"Приїхавши до травмпункту, ми виявили там цих людей і затримали, викликавши на підмогу ще патруль ДАІ, — каже пан Артемович. — На прохання пройти з нами вони опиралися, поводилися агресивно. Але ми їх акуратно посадили в машину і доставили до райвідділу міліції".

Начальник міського ДАІ Сергій Клочко розповів "Поступу", що зараз за цією справою проводять службову перевірку, тож незабаром редакція обов’язково оприлюднить її результати.

Загалом правоохоронці запевняють, що люди часто самі провокують сутички. І попри те, що останнім часом справді надходить багато скарг на неправомірність дій охоронців порядку, лише близько 5% із них є небезпідставними.

Зрештою, Львів не є унікальним у плані звинувачень правоохоронців. Цього тижня до "Поступу" звернулася і мешканка міста Стрия Нонна Костів, яка розповіла, що її опікуна Руслана Миськіва, інваліда І-ї групи, спершу ні за що "потлумили" місцеві міліціонери, а потім посадили за ґрати, інкримінувавши напад на чергового патруля і його побиття, взявши до уваги те, що раніше він був двічі суджений за крадіжки.

Пані Нонна стверджує: патрульні присікалися до Руслана на вулиці через репліку: "І тут менти", — почали шарпати, штовхнули. Той, падаючи, ненароком зачепив милицею одного із них. Відтак, запевняє жінка, кілька правоохоронців сильно побили його (і її теж), душили, а потім кинули до машини і повезли до СІЗО. Звідти він потрапив до лікарні, де, за твердженням пані Нонни, лежав упродовж тривалого часу частково паралізований. До речі, у заяві до редакції Руслан запевняє, що чув, як дорогою міліціонери радилися, чи не пристрелити його "при спробі втекти", але передумали.

Кілька місяців тому місцевий суд визнав Миськіва винним і засудив до позбавлення волі на 2,6 року.

"Подумайте, як інвалід, котрий без милиць та сторонньої допомоги не міг нормально пересуватися, міг напасти на кількох міліціонерів і побити їх?" — обурюється пані Костів. За її словами, правоохоронці погрожували їй та Русланові, тиснули на адвокатів.

На жаль, почути аргументи, які б змогли спростувати цю версію, "Поступу" не вдалося. Місцевий суддя Ігор Микитин відмовився давати коментарі, зауважив лише, що "це злочинець, якого потрібно було посадити у тюрму". На запитання, як покарали міліціонерів за те, що били інваліда, старший слідчий прокуратури Стрия Андрій Бежик відповів: "Усі матеріали справи розглядав суд, він же і виносив вирок". А заодно зауважив, що наскільки йому відомо, міліціонер, якого побив пан Миськів, Володимир Огородник, мабуть, теж став інвалідом після цього інциденту — через травму ока у нього погіршився зір. Сам же пан Огородник просто відмовився від коментарів.

Коментар:

Микола Ільчук, заступник начальника ДАІ м. Львова:

Неприємна ситуація, бо народ не бачить у міліції партнера. Натомість люди свідомо роблять порушення, провокують сутичку, внаслідок якої потерпають і пасажири, і міліція. І взагалі, чому хтось думає, що працівників міліції можна безкарно бити, відривати погони? Так у Положенні про Державтоінспекцію у розділі про права міліції (13 ст. "Застосування заходів фізичного впливу") сказано, що міліціонерам дозволено застосовувати заходи фізичного впливу, зокрема прийоми рукопашного бою, для припинення правопорушень, подолання протидії законним вимогам міліції, якщо інші способи не забезпечують виконання покладених на неї обов’язків.

 Поділитися