MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Одещині 13 солдатів, які будують автобан Київ — Одеса, отруїлися водою

21.09.2004    джерело: "Україна молода" 2004.08.04
Анна Іринина, Марина Ткачук
Важким виявився понеділок для тринадцятьох солдатів залізничних військ Міноборони: окрім того, що хлопці працювали цілий день на благо Вітчизни, будуючи автодорогу Київ — Одеса, вони під вечір ще й опинилися на лікарняних ліжках — так сумно закінчився "водопій".

Як пояснив "УМ" заступник керівника прес-служби Міністерства оборони України Віктор Власюк, хлопці порушили застереження начальства: солдатам суворо заборонили пити воду з сумнівних джерел. Однак юнаки попередженнями знехтували й напилися з однієї із закритих криниць. Як результат — 13 "салаг" наразі перебувають із гострим кишковим захворюванням у Любашівській центральній районній лікарні. Лікарі кажуть, що почуваються вони задовiльно і вже найближчим часом повернуться до роботи. "Я особисто дізнавався, — каже пан Віктор, — усі 50 солдатів, що там працюють, забезпечені всім необхідним. У них вдосталь води, харчів, для них організовані всі потрібні умови для роботи й життя".

Госпіталізовані солдати проходять строкову службу в навчальних залізничних військах Міноборони (за радянських часів такі підрозділи називалися "стройбатами"). На об’єкт Мінтрансу їх привезли аж із Чернівців. За фактом події проводиться розслідування.

Як не парадоксально, але такі речі в нашій країні абсолютно законні. В Україні спрацьовує радянська звичка — використовувати на "авральних" роботах безкоштовну робсилу — солдатиків-строковиків. Їм, звісно, не платять "підйомних" за виконання подібних робіт. Державі від того — велика економія. Адже фахові будівельники обійшлися б значно дорожче за "стройбатівців".

А принагідно зауважимо: Президент Леонід Кучма взяв під особистий патронат будівництво дороги Одеса — Київ, оголосивши на травневій прес-конференції термін здачі об’єкта — кінець жовтня-листопад. Незле нагадати, що безкоштовно солдатики працюють на будівництві автобану, який буде першою і єдиною платною дорогою в нашій державі.

 Поділитися