MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З розгортанням виборчої кампанії щораз більше сфер нашого життя залучають до політичної боротьби претендентів на крісло президента. Минулого тижня свою лепту в цю архіважливу для держави справу вклало і державне підприємство "Укрпошта"

21.09.2004    джерело: (“Поступ”, м. Львів, 6 серпня 2004 р.)
Зрозуміло, що не за горами той час, коли кожен виборець зможе зі своєї поштової скриньки, яка, як правило, пустує, витягати низку безкоштовних газет та листівок з обіцянками кандидатів у президенти та критикою їхніх опонентів.

Наразі наші поштарі активно розповсюдили першу ластівку: російськомовну 12-сторінкову газету "Уїкенд" як додаток до всеукраїнської газети "2000", на замовлення, очевидно, провладних сил, оскільки стосувалася вона критики опозиціонерки Юлії Тимошенко і колишнього соратника Павла Лазаренка. З цього приводу ЛОО "Батьківщина" зробила заяву, в якій засудила дії замовників та виконавців "чорного" піару. Як повідомив "Поступу" голова обласного осередку партії "Батьківщина" Іван Денькович, зараз центральний офіс їхньої партії проводить розслідування, хто ж таки замовив цю "чорнуху". Зауважимо, що газета "2000", за переконанням опозиціонерів, є близькою до СДПУ(о). Водночас, як відомо з практики, такі замовлення роблять через фірми-посередники, власників яких віднайти фактично неможливо.

Як повідомив "Поступу" перший заступник Львівської дирекції "Укрпошти" Микола Ростов, наразі це була єдина політична рекламна продукція, яку на Львівщині розповсюджували поштарі. "Хочу наголосити, що ми політикою не займаємося, а розповсюджуємо це як рекламний матеріал за тими ж тарифами, що й інші рекламні матеріали. Угоди між замовниками укладають у Києві, оскільки ми лише філія, а не юридична особа. Відповідно, Київ присилає нам рознарядку і ми доставляємо продукцію", — розповів Микола Ростов.

На запитання, чи є право "Укрпошту" залучати у виборчу кампанію, керівник юридичного відділу ЛОО Комітету виборців України Андрій Гнида повідомив "Поступу", що в Законі "Про вибори президента" (ст. 58) жодних обмежень щодо цього немає. За його словами, будь-який кандидат може укласти угоду з підрозділами "Укрпошти" і, перерахувавши кошти, замовити розповсюдження. "Інша річ, якщо для когось із кандидатів пошта розповсюджуватиме листівки безкоштовно, то, по-перше, це є нецільовим використанням бюджетних коштів, а по-друге, для забезпечення рівних умов для кандидатів, інші мають право вимагати також безкоштовного розповсюдження", — додає Андрій Гнида. Водночас, якщо кандидату в президенти, який обіймає державну посаду, державне підприємство "Укрпошта" безкоштовно розповсюджуватиме агітпродукцію, цей прецедент можна буде розглядати як порушення закону, оскільки трактуватиметься він як використання підлеглих, тобто застосування адмінресурсу.

Цікаво, що закон абсолютно не регламентує, чи має право "Укрпошта" розповсюджувати "чорний" піар, оскільки в українському законодавстві таке поняття взагалі не визначене. "Укрпошта" не є поліцією моралі. Вона, як будь-який надавач послуг, має виконувати замовлення і не може визначати — чи це "чорний піар", чи ні", — додав Андрій Гнида.

 Поділитися