MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Останнім часом з причин, про які залишається лише здогадуватись, Рівненський місцевий суд несподівано активізував роботу з розгляду справ, які були порушені проти ряду незалежних місцевих видань ще два роки тому

09.10.2004    джерело: “Рівне вечірнє”, №43, 17 червня 2004 р

Загалом відомо про 8 таких справ. І хоч стосуються вони різних видань, та позивач тут один — депутат Верховної Ради, активіст «Нашої України» Василь Червоній, який намагається через суд домогтися компенсації, на його думку, завданої газетами моральної шкоди. Свої моральні страждання нардеп оцінив загалом у суму майже три мільйони гривень. Як повідомив редактор часопису «Панорама» Микола Кульчинський, позови В.Червонія до видання, яке він редагує, стосуються статей, опублікованих у газеті за 2000 і 2002 роки. Нещодавно по одному з них суд уже прийняв рішення, звичайно ж, не на користь редакції. Слухання по ще двох позовах, у кожному з яких нардеп вимагає по 350 тисяч гривень, тривають. Микола Кульчинський припускає, що нардеп просто шукає зачіпки для позовів і ставить риторичне запитання: «за що ж так незлюбив Червоній «Панораму?».

У подібній ситуації опинилась і газета «Рівне вечірнє», від якої нардеп у чотирьох позовах вимагає загалом понад мільйон гривень. По одному з них днями рішення вже прийнято Рівенським місцевим судом, і хоч моральну шкоду суд оцінив у 12 тисяч гривень, а не у 250 тисяч, як просив депутат, редакція його оскаржила. Слухання у суді ще двох справ призначено на 23 червня. Слід зауважити, що й у цьому випадку йдеться про дуже давні справи — статті були опубліковані у 1999 та 2000 роках.

Тим часом, стало відомо, що втягується у судову тяганину ще одне місцеве видання — «Рівне Ракурс» — з цієї газети В.Червоній також вимагає компенсації у 350 тисяч гривень, і, знову ж таки, йдеться про публікацію ще 2002 року.

Всі три газети — «Панорама», «Рівне вечірнє», «Рівне Ракурс» є незалежними виданнями, найбільш впливовими і рейтинговими на Рівенщині — сумарний тираж їх складає понад 45 тисяч примірників щотижня.

 Поділитися