MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Одеська опозиція не вірить у обіцянки влади виправити недоліки

16.11.2004   
Ігор Столяров, Одеса
В Одеському обласному штабі Віктора Ющенка не вірять у щирість міської влади і вважають, що “саме міська влада зацікавлена у недоліках зі списками виборців, бо це дозволяє фальсифікувати результати голосування”.
3 листопада в Одесі проведена прес-конференція керуючого справами виконавчого комітету Одеської міської Ради Володимира Лемзи. Тема – перший тур виборів Президента і недоліки, які він виявив. Влада запевняла, що другий тур виборів буде більш досконалим. Опозиція у це не вірить.

Одним з найвагоміших недоліків, які були виявлені в Україні, і зокрема в Одесі, під час проведення виборів Президента, стала наявність не внесених до списків виборців громадян. Про це повідомив на прес-конференції у малому залі міськвиконкому керуючий справами виконавчого комітету Одеської міської Ради Володимир Лемза. Подібні недоліки досить часто зустрічали і виборці Одеси.

Журналістам стало відомо, що з метою уникнути подібних проблем під час другого туру голосування в Одесі утворена спеціальна комісія, яка з’ясує причини зникнення деяких виборців зі списків.

За словами Володимира Лемзи, серед причин, які призвели до згаданих проблем може бути неналежне виконання обов’язків працівниками житлово-комунальних господарств, паспортистами та керівниками, які мають здійснювати контроль за цією роботою.

Цими днями керівники районних держадміністрацій міста організують обхід виборців з метою вдосконалення списків і передачі запрошень на виборчі дільниці для голосування під час проведення другого туру виборів Президента України. Громадянам, які не реалізували конституційне право віддати свій голос за бажаного для них кандидата у зв’язку з відсутністю їхніх прізвищ у списках виборців, будуть висловлені вибачення від районних та міської гілок влади.

За повідомленням прес-служби міської Ради, раніше такі проблеми практично не виникали, бо відсутні прізвища вносили у додаткові списки в день голосування. Нині, у зв’язку зі зміною законодавства, ця процедура ускладнена. Прізвище виборця можуть внести до списків не на виборчій дільниці, а лише після рішення територіальної виборчої комісії або суду.

Тим часом Одеський міський голова Руслан Боделан вже підписав розпорядження про створення комісії з перевірки фактів не включення громадян до списків виборців для проведення голосування.

Згідно з цим розпорядженням, міському голові має бути надана інформація відносно перевірки фактів порушень виконавчими органами Одеської міськради під час підготовки до виборів Президента України і пропозицій відносно притягнення до відповідальності посадових осіб, які винні у цьому.

Тим часом, у Одеському обласному штабі Віктора Ющенка не вірять у щирість міської влади. Представник штабу Андрій Іщенко переконаний, що “саме міська влада зацікавлена у недоліках зі списками виборців, бо це дозволяє фальсифікувати результати голосування. Влада не здатна вирішити ці проблеми”.

Народний депутат України Юрій Кармазін вважає, що перший тур виборів Президента України в Одесі відзначився особливого розмаху фальсифікаціями.

Юрій Кармазін: “У окрузі 137, на дільниці 80, куди входить Юридична академія, і Президентом якої є Голова ЦВК Сергій Ківалов, який виділяв автобуси на зустріч з Януковичем і посилав туди своїх студентів, навіть там з 1200 учасників голосування 600 виборців були за додатковими списками. Про які узгодження, перевірки списків можна говорити?.. І це при тому, що на території цієї дільниці нових будинків не будували. Я кожен будинок там знаю. І так по всій Одесі.

Саме міська влада приклала руку до фальсифікацій, які допущені. Перш за все, через те, що активісти Партії регіонів і міської адміністрації пропонували виборчим комісії кандидатури від так званих “технічних кандидатів”. І це особи, які фігурують у справі, пов’язаній з розслідуванням кримінальної справи щодо фальсифікації виборів у 2002 році до парламенту і міського голови.

Нами встановлені факти, коли членам виборчих дільниць вручалися по 400 гривен зарплатні за те, що вони забезпечать правильний результат. За словами народного депутата України, лідера Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна, “міський голова Одеси мав би вибачитися перед мешканцями Одеси за те, що він допустив таке знущання над членами виборчих комісій, які працювали у непристосованих приміщеннях. Зокрема, у окремих дільницях, де протягом дня перебували близько 50 спостерігачів, не було жодного вікна. Це викликало незадоволення людей. Я вже не кажу про так звані “закриті” дільниці, на яких виявлені значні фальсифікації”.

 Поділитися