MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Протести проти об’єднання сумських вузів (липень - грудень 2004)

22.11.2004   

Новини з Сум за 2.07.2004

13:00

Молодіжні організації, об’єднані в коаліцію молоді “Наша Україна”, пікетуватимуть 5 липня о 12.00 обласні державні адміністрації в усіх регіонах України. У такий спосіб молоді нашоукраїнці демонструватимуть солідарність з викладачами та студентами сумських вузів, які з 28 червня проводять безстрокові акції протесту. У Києві в цей же час коаліція пікетуватиме Міністерство освіти й науки.

Сумські студенти та викладачі вимагають скасувати Указ Президента про об’єднання трьох сумських університетів та протестують проти призначення ректором новоствореного вузу члена фракції СДПУ(о) Олександра Царенка.

13:05

Вимога захистити сумських студентів та їх рідних від злочинних посягань міститься в депутатському запиті члена фракції “Наша Україна” та співголови однойменної коаліції молоді В’ячеслава Кириленка до Міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя.

Студенти, які розбили наметове містечко у центрі Сум і протестують проти нищення їхніх вузів, зазнають постійного тиску й погроз, говориться в запиті. Більше того, злочинці перейшли до конкретних дій. В ніч на 1 липня невідомі напали на будинок батьків одної з лідерок акції протесту Ірини Меркун і вибили в ньому вікна. Ще 27 червня двоє молодиків прийшли до батьків Ірини і заявили, що розправляться з нею, однак звернення до міліції не дало жодного ефекту. В’ячеслав Кириленко вимагає від МВС захистити громадян від злочинців і притягнути винних до відповідальності.

15:30

Сьогодні в Суми приїхала спільна комісія Верховної Ради та Міністерства освіти України. На даний момент комісія провела зустріч із працівниками та адміністрацією Сумського державного університету.

17.30

Діюча комісія в Сумах нарешті дала змогу побачити копію наказу №559 Міністерства освіти ‘Про утворення СНУ’. Як з’ясувалося, цей наказ підписаний 1 липня 2004 року. Всі дії по об’єднанню вузів, вивозу майна, переїзду, приймання заяв викладачів на роботу до СНУ, що проводилися вже з 22 червня 2004 року, були НЕЗАКОННИМИ.

(02-07-2004 18:42 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1088782950.html)

 

Хмельницька міліція солідарна із Царенком

9.07 о 19.00 в центрі Хмельницького біля кінотеатру ім. Шевченка активісти кампанії ‘ПОРА!’ розпочали акцію на підтримку сумських студентів.

В ході акції було заплановано кілька заходів: символічний перфоменс, який мав зображувати свавілля чиновників щодо сумських студентів, конкурс графіті ‘на тему’, під час якого всі бажаючі могли зобразити власне бачення ‘беспрєдєлу’ у Сумах, поширення інформаційних листівок про події в Сумах.

Коли хмельницькі студенти виставили стенди і почали підготовку до безпосереднього проведення акції, до них підійшли троє міліціонерів. Спочатку вони поцікавились, що тут має відбутися, коли побачили інформаційні листівки, один з них відразу ж почав дзвонити по мобілці за вказівками, а інші почали наказувати, щоб усе збирали та йшли до їхньої машини.

На питання активістів, що ж такого вони порушили, і в чому їх провина, почули відповідь, що у відділені все пояснять. Після того активісти кампанії відмовилися виконувати накази міліціонерів та запропонували ‘стражам порядку’, щоб вони на місці написали пояснення. В іншому випадку хмельницькі студенти пообіцяли кричати ‘гвалт’ на все місто, на що один старший лейтенант (дуже ‘крутий’) пообіцяв засунути кожному у рота кулак.

Дзвінок у ‘верхи’ дав блискавичний результат – відразу ж під’їхав мікроавтобус із міліціонерами, їх назбиралося понад десять осіб (на звичайний виклик вони так швидко не приїжджають). Міліціонери почали ‘пресувати’ активістів кампанії, погрожуючи та залякуючи їх.

Невідомо, який би був розв’язок, але тут на допомогу активістам кампанії ‘ПОРА!’ прийшли представники місцевих опозиційних партій (однією з натовпу, який зібрався навколо незапланованої ‘акції’, виявилась представниця опозиційної партії – вона ж і покликала на допомогу всіх присутніх у їх офісі).

Допомога наспіла якраз вчасно – міліціонери вже почали складати протокол про вилучення всього і знайшли понятих. Завдяки підтримці досвідчених опозиціонерів та натовпу активістам вдалося уникнути більших неприємностей.

Наостанок активісти кампанії ‘ПОРА!’ пообіцяли міліціонерам, що це — тільки початок активних вуличних акцій, і що наступного разу активісти підготуються на грунтовнішому правовому рівні.

За вказівками, отриманими від свого начальства, міліціонери зірвали заплановану акцію солідарності із сумськими студентами, але цим самим привернули велику увагу перехожих, в основному молоді, як до проблеми сумських вузів, так і до того, за чиєю вказівкою діє міліція. Всім, хто був присутній при цьому, стало зрозуміло, чиї інтереси захищала хмельницька міліція (http://kuchmizm.info/weblog/archives/000203.html#more).

(10-07-2004 12:39 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1089452392.html)

 

Наступним буде Чернігів?

Не дивлячись на канікули, спеку та інші негаразди, 8 липня близько 30 студентів міста вийшли на вулиці, щоб підтримати своїх побратимів із Сум.

Ініціатором та організатором акції виступила громадська компанія “ПОРА!”, підтримало захід ЧОВМГО “Студентське Братство”.

Спочатку о 10.00 год. відбулося пікетування облдержадміністрації з гаслами “Студенти — не раби!”, “Руки геть від Сум!”, “Наступним буде Чернігів?”, “Ми не будемо мовчати!”, “ПОРА захищати свої права!” та ін. Потім студенти вирушили до гуртожитків та центральних корпусів найбільших у місті вузів, де проводилася роз’яснювальна робота серед молоді щодо ситуації в Сумах. Звідти активісти вирушили до найбільших місць відпочинку молоді.

Всі три етапи акції супроводжувалися театралізованою виставою, у якій на дівчину з зав’язаним ротом та табличкою “УКРАЇНСЬКЕ СТУДЕНСТВО” накинули зашморги два хлопці у чорних футболках “ВЛАДА” та “АДМІНІСТРАЦІЯ”, а також, роздачею листівки “ПОРА!”

Щодо конфліктів з правоохоронними органами, то в Центральному парку культури та відпочинку одного з активістів (Денис Д.) намагалися затримати представники міліції, але його швидко вдалося визволити. Єдиний неприємний епізод — це те, що, не дивлячись на протести координатора, було відібрано близько 200 останніх листівок. Більше конфліктів з міліцією не було.

Одразу в день акції по міському радіо вийшов репортаж про пікетування адміністрації. Також пообіцяли дати свій матеріал газети “ Сіверщина” та “Гарт”.

Загалом хід акції та її результати оцінюються як цілком позитивні (http://kuchmizm.info/weblog/archives/000202.html#more).

(11-07-2004 08:16 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1089522995.html)

 

Міліція шукає терористів серед сумських студентів. Студенти збираються на Київ

31.07.2004

Активісти руху опору проти створення Сумського національного університету майже кожного дня зверталися до правоохоронців з проханням виконати свій службовий обовязок – забезпечити безпеку мешканцям наметового містечка. Але начальник Зарічного РОВД Сумської області Сергій ЧМІЛЬ з самого початку – 28 червня, у день встановлення наметового містечка, відмовив, мотивуючи критичною зайнятістю кадрів у зв’язку з високим рівнем злочинності у місті.

Міліціонери не були присутніми біля наметового містечка ні 2, ні 5, ні 23 липня – коли розливали отруйну рідину. Не було їх під час безкінечних “приставань” п’яних, не було, коли людину після нападу невідомих забрала швидка (тоді мешканці містечка самі зпіймали винуватого, віддали міліції, представили свідків – на що отримали відповідь, що свідки є свої. Результати розслідування досі не відомі), хоча батьки, студенти, викладачі постійно писали заяви в МВС, МНС.

Не прийшли в містечко міліціонери і тоді, коли мер міста Володимир Омельченко заявив на прямому ефірі місцевої ТРК “Відікон”, що там сумських студентів немає, а є лише львівяни та кияни. Та де там — в містечку взагалі немає студентів!!! Чомусь тоді міліція не захотіла пересвідчитись за документами, хто ж протестує.

Проте таке бажання виникло у наших правоохоронців сьогодні, 31 липня, за день до виходу студентів пішки на Київ. Інформцентр сумських студентів повідомляв, що зараз більшість відпочиває і збирає речі в похід. Допомагають чергувати мешканці інших міст, які підтримують студентів. Вірогідно, ця інформація для міліціонерів стала “ласим шматочком”.

Після обіду в містечко завітав той же таки Сергій ЧМІЛЬ у супроводі свого заступника і 6-х міліціонерів. Велась оперативна зйомка. Сергій ЧМІЛЬ мотивував свою появу в містечку тим, що мешканці будинків поруч з містечком, тобто у центрі міста (!), скаржаться на те, що тут ходять підозрілі люди в камуфляжі і босі (!!!), що це не студенти, і є небезпека терактів. Мешканців містечка попросили пред’явити документи.

Їх дані переписали. У таборі на той час було 4 сумські студенти та 8 чоловік з інших регіонів. У одного з представників Донеччини взяли “оперативне інтерв’ю” на тему “Місце камуфляжа в моєму житті”.

Виходить, що керівники відділку негайно забули про свою “критичну зайнятість кадрів у звязку з високим рівнем злочинності у місті” і такою делегацією відправились у наметове містечко поцікавитись, чому ж це тут ходять босі люди в камуфляжі???

 (31-07-2004 17:47 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091285233.html)

 

Заарештовано учасників пішого походу Суми-Київ

Сьогодні, о 2.20 ночі, в Сумах на наметове містечко напали близько 100 чоловік правоохоронців, які без достатніх на те підстав затримали всіх мешканців наметового містечка і вивезли їх до Ковпаківського райвідділу МВС України в Сумській області.

Досі невідома точна кількість затриманих.

За інформацією, яку вдалося дістати на цей час, студентів не відпустили, їх просто розкидали по всіх РОВД. Підстава — нібито дрібне хуліганство. Поки що працівники райвідділів відмовляються надавати списки затриманих. В міліції ще й досі залишаються мешканці наметового містечка, які приїхали на підтримку студентів з Києва та інших міст. Серед них і члени організації УНСО, які після багатьох хімічних атак на наметове містечко взялися самостійно виконувати функцію охорони наметового містечка.

(01-08-2004 09:59 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091343546.html)

 

Більше 2000 сумчан погрожують ‘рознести’ міліцію

На ганку Ковпаківського РВВС м. Суми вирує стихійний мітинг, в якому бере участь більше 2000 сумчан. Людей ніхто навмисне не збирав — вони прийшли самі. Якщо затриманих студентів негайно не буде відпущено, обурені мешканці міста Суми погрожують повністю заблокувати роботу ‘шановної правоохоронної’ установи.

Перелякані менти закрились в будівлі РВВС, нікого не пускають і самі не виходять.

(01-08-2004 11:02 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091347371.html)

 

Підступні менти йдуть зносити намети

Поки мешканці наметів горюнять в РВВС, а ментівське керівництво бреше іноземним журналістам, що ‘нікого не затримано’, штурмовики вирушили на руйнацію наметового містечка. Громадяни, що пікетували Ковпаківський РВВС, розділилися, і частина їх вирушила до наметового містечка, аби перешкодити його знесенню.

 (01-08-2004 12:00 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091350823.html)

 

Студенти вирушили на Київ

Сумські студенти планували урочисто покинути місто, але через провокації та напади міліціонерів на містечко довелося розпочати похід без розголосу. У той час, коли сумчани захищали намети від міліціонерів, о 12.00 група з 15 чоловік вирушила на Київ. Зараз вони вже роздають листівки у першому населеному пункті. Студенти, які залишилися, пишуть заяви до міліції, збирають підписи для того, щоб звільнили їх однодумців.

На 16.00 відомо, що в центр міста з Ковпаківського РВВС вивезли 8 ув’язнених до Сумського районного відділку. Студентам вдалося передати товаришам їжу та цигарки, поводяться з ними більш-менш нормально.

Відомо, що зараз ув’язнено 13 чоловік: 3 сумчан та 10 людей з інших регіонів. Двох людей з інших міст притягнуто до адміністративної відповідальності; за наказом начальника відділу їх будуть тримати за ґратами 3 доби. Які звинувачення висунуто, точно не відомо. Міліція не бажає про це сповіщати. Невеликими групами студенти будуть приєднуватись до тих, хто вже пішов на Київ (Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info).

(01-08-2004 16:37 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091367438.html)

 

Суми: Двох студентів звільнено. Міліція ховається від києвських юристів

Як стало відомо, близько години тому звільнили двох студентів наметового містечка, яких було затримано сьогодні вночі. Їх імена — Семен Салатенко та Рита Курило. Як зазначили звільнені студенти, їх затримували, не пояснюючи причини та без пред’явлень міліцейських посвідчень.

Головне, за словами звільнених студентів, — ані до них, ані до представників Інституту ‘Республіка’ не було застосовано методів фізичного тиску.

У відділку міліції ще залишаються наші студенти. Їх звинувачують у адміністративних правопорушеннях. Як будуть відбуватися справи надалі — наразі невідомо. Якщо завтра до 10 години їх не буде відпущено, студенти проводитимуть пікетування обласного управління МВС.

О 20 годині до наметового містечка приїхали юристи з Києва. Разом з головою Спілки підприємців Сумщини Людмилою Чайкіною та відпущеними студентами вони відвідають районні відділи міліції у місті Суми.

Також вони вже були у Ковпаківському РВВС, де їм відмовили у прийомі, спираючись на відсутність керівництва.

 (01-08-2004 21:01 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091383261.html)

 

Двох студентів звільнено. Гаряче інтерв’ю

Тетяна Монтян щойно поспілкувалася телефоном зі студенткою на ім’я Рита, яку тільки-но випустили з ментівки. Дівчина розповіла, що о другій годині ночі з суботи на неділю її витягли за ноги з намету, де вона спала, двоє ментів. Ці уроди в присутності двох “пойнятих” перевірили у дівчини паспорт, переписали на якийсь папірець всі речі, що були в наметі, та відвезли дівчину разом з іншими до відділку. Зрозуміло, що ніякого спротиву дітлахи не чинили.

У відповідь на їх несміливі спроби з’ясувати причину затримання менти з’їжджали з теми (“нам нада виясніть ваші лічності” – нібито паспортів для цього недостатньо!) та обіцяли “все пояснити на місці”. В РВВС дітей, безперервно залякуючи та брудно матюкаючись, допитували з приводу того, що вони робили в наметовому містечку, кого вони там знають та хто їм платить. Тих, у кого прописка не сумська, погрожували “притягнути” за перебування в Сумах без реєстрації (!!!) Як апофеоз маразму, дітлахів “відкатали на дактокарти”, тобто взяли відбитки пальців. Як повідомила моя співрозмовниця, на неї та інших ця ганебна процедура справила вельми гнітюче враження. Ще менти подейкували про те, що знайшли в наметовому містечку наркоту та зброю, і тепер з’ясовуватимуть, кому все це належить. Підказую: самим ментам, але вони, за доволі достовірною інформацією, спробують навішати це лайно на дівчину Мирославу та ще якогось хлопця, яких вже вивезли з Сум у якесь сільське РВВС і яким “шитимуть” справу вже там.

А Риту та інших на завтра викликано в місцевий суд, де слухатиметься справа про вчинення ними адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 АК України, тобто їх звинувачують в шаленому спротиві ментівським безпрєдєльщикам, які так і не спромоглися пояснити, в зв’язку з чим вдерлися вночі до наметів і за що протримали дітей цілий день в своїх смердючх мавп’ятниках.

Безумовно, наш найсправедливіший в світі суд в усьому розбереться. Нема ніяких сумнівів. Головне, щоб розрекламовані опозиційні адвокати на цей час вже були в Сумах та надали дітям кваліфіковану юридичну допомогу. Бо ці створіння, хоча і відважні, але абсолютно недосвідчені у спілкуванні з нашими прекрасними “органами” і цілком обґрунтовано їх побоюються.

(01-08-2004 22:07 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091387242.html)

 

Акція протесту в Сумах — 1.08.2004 — 22.00

Щойно з Ковпаківського РВВС у м. Суми повернулися представники студентів з наметового містечка. До відділку пустили лише депутата Верховної Ради України Володимира Сергійовича Петренка та члена Комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Миколу Петровича Ляховича. Як їм стало відомо, досі перебувають під вартою 12 жителів наметового містечка, шестеро з яких утримуються у Ковпаківському РВВС (включаючи медбрата містечка Юру Татарчука), 4 — у Зарічному РВВС та 2 — у м. Краснопіллі Сумської обл.

Усім затриманим інкримінують ст. 185 Адмінкодексу України (злісний опір міліції); на двох представників інституту “Республіка” — Олександра Дец та Мирославу Смирнову — заведено кримінальну справу за “зберігання наркотиків”. Як повідомили у відділку, у них було знайдено “7,46 г маріхуани і 2 муляжи гранат”. Хоча, за свідченнями жителів наметового містечка, обшук проводився неналежним чином.

До міської прокуратури представників не впустили, а в обласній зустрів старший сержант Червоний, який відмовився відповідати на запитання без керівництва.

Також подзвонив заступник омбудсмена Ніни Карпачової, повідомив про відправлення делегації від Уповноваженого зі справ людини на завтрашнє судове слухання.

Як стало відомо, зараз у начальника УМВС у Сумській області Миколи Плєханова відбувається нарада. Тому можливі нові заходи з боку “правоохоронних” органів.

Завтра о 9.00 розпочнеться судове засідання з розгляду справ за ст. 185 Адмінкодексу. На цей же час планується пікетування обласного УМВС у Сумській області.

Група студентів, що близько 12.00 вирушили пішки до Києва, зупинилася на ночівлю. Наразі у них все гаразд.

P.S. Прізвища людей, яких ще не відпустили:

1. Курінний Сергій

2. Мазур Ігор

3. Бурячок Олег

4. Татарчук Андрій

5. Лютий Василь

6. Дец Андрій

7. Дец Олександр

8. Приз Іван

9. Смирнова Мирослава

10. Окріменко Сергій

11. Бондаренко Андрій

 (01-08-2004 23:34 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091392467.html)

 

Cумських студентів не годують і тримають без повітря

Подав у відставку представник сумської міліції, який віддав наказ на застосування “Беркуту” при розгоні наметового містечка протесту студентів.

Про це “Українській правді” повідомив депутат-соціаліст Юрій Луценко, який разом із представниками омбудсмана прибув у понеділок зранку до Сум на допомогу студентам.

За словами Луценка, він звернувся до начальника Сумського управління МВС генерала Плєханова щодо того, хто дав наказ про застосування спецпідрозділу при розгоні студентського наметового містечка: “Застосування “Беркуту” передбачає спеціальну процедуру. Коли я звернувся до Плєханова, він повідомив, що наказ застосувати спецпідрозділ дав його заступник Бєссалов. На питання про зустріч з ним мені повідомили, що зранку він написав рапорт про відставку”.

Зараз, за словами Луценка, у Сумах знаходяться 10 затриманих учасників акції протесту, ще двох тримають у Краснокутському управлінні МВС.

“Тим 10, які перебувають у Сумах, “шиють” адміністративні порушення, максимум 15 діб арешту. Це непокора міліції, або хуліганство – тобто лайка на адресу міліції”, — розповів Луценко.

“Інших двох осіб, яких тримають у Краснокутському управлінні МВС, затримали у готелі. І начебто у них знайшли наркотики”.

За словами Луценка, вони відвідали відділи міліції, де утримувалися учасники акції протесту, і побачили ряд порушень.

“В одному місці їх тримали в кімнаті без доступу повітря. Їх не годували. На питання: “Чому?” ми отримали відповідь: “Це не передбачається”. У них конфісковано речі, мобільні телефони, прикраси – акти про вилучення не складалися”.

Загалом, за словами Луценка, не зрозуміло, на якій підставі затримували студентів: “Коли їх витягали з наметів, то казали, що вони затримані для з’ясування особи. Але коли вони показували паспорти, їм казали, що розберуться з цим у міліції”.

Після затримання студентів, розповів Луценко, у наметовому таборі був проведений обшук. В результаті “знайшли” муляж гранати, складний ніж і наркотичну речовину. Яку саме, за словами депутата, поки не встановили.

“Коли я питаю начальника міліції Плєханова, на якій підставі затримали студентів, він каже, “бо знайшли наркотики і гранату”. Але ж обшук провели уже після затримання студентів! Він каже: “Цього не може бути”, — розповів також Луценко.

Луценко повідомив, що прокурор Сумської області відмовився зустрічатися з ним і представниками омбудсмана, а його заступники “або на навчанні, або хворіють (www.pravda.com.ua).

(02-08-2004 12:03 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091437416.html)

 

Студентам із Сум завдяки шанувальнику пива дають добу арешту

Учасники наметового містечка студентського протесту в Сумах отримують по одній добі арешту.

Про такі рішення суду повідомив “Українській правді” нардеп-соціаліст Юрій Луценко, який у понеділок разом із представниками омбудсмана виїхав на допомогу студентам.

За словами Луценка, суд ухвалив рішення по двом затриманим, давши кожному з них по одній добі арешту за “хуліганство” – лайку на адресу міліції. При цьому добу арешту студенти вже відсиділи, тому їх було випущено із зали суду.

Луценко сказав, що на суді дав свідчення один і той же свідок, який виклав версію міліції. “Цей свідок побачив події і у наметовому містечку, і за рогом будинку, скрізь одночасно. Свою присутність на місці події він пояснив тим, що вийшов за пивом о другій годині ночі”, — додав депутат.

За словами Луценка, найпевніше, що іншим затриманим також буде дана одна доба арешту, яку вони відсиділи.

Як відомо, у ніч з суботи на неділю міліцією була розігнана акція протесту сумських студентів, при цьому станом на понеділок 12 осіб перебували під арештом (www.pravda.com.ua).

 (02-08-2004 16:04 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091451860.html)

 

Cуми: Наш Зарічний суд — най... (новини від Студентського Спротиву)

Вчора пізно ввечері до наметового містечка надішла інформація про те, що міліція намагатиметься вночі (точніше, близько третьої години ночі) знести наметове містечко. Проте ніч з 1 на 2 серпня пройшла спокійно.

Як нам відомо, подав у відставку представник сумської міліції, який віддав наказ на застосування “Беркуту” при розгоні наметового містечка студентів. Його прізвище — Бєссалов. До цього він обіймав посаду заступника обласного управління МВС.

Сьогодні о 9 годині ранку мало розпочатися засідання Зарічного суду, де розглядаються справи затриманих студентів за ст. 185 Адміністративного Кодексу України. На даний момент відпущено Василя Лютого, Деца Андрія, Охріменка Сергія, Приза Івана, Вдовиченка Миколу.

За вироком суду усім їм було призначено одну добу арешту, яку вони уже відбули.

Цікаво, які ж вироки отримають студенти, яких відпустили ще учора? Передбачаємо, що це будуть вироки на три, три з половиною години... 4 години 25 хвилин та інший маразм. Покищо жодної людини не було виправдано, проти студентів у залі суду свідчать підсадні особи: підібрані міліцією на вулиці чи то привезені з найближчого СІЗО алкоголіки.

Проте, ідіотизм Зарічного суду вже не викликає ніякого негативу. Це вже просто смішно, коли співробітник міліції, пояснюючи причину затримання Приза Івана, вказує на, цитую, “запах ізо рта”...

Робочий день у суді закінчується о 18-00. Сподіваємося, що всі, кому інкриміновано 185-ту статтю, будуть відпущені з зали суду.

Про долю Смирнової Мирослави та Деца Олександра намагатимемося дізнатися до виходу наступної розсилки новин.

Тим часом, групу студентів, що прямують пішки до Києва, сьогодні зупинили міліціонери. Їх було сфотографовано, знято відеокамерою. Також у них перевірили документи.

Але затримувати групу вони не стали. Наразі відомо, що з ними все гаразд і що до цих відважних хлопців та дівчат прямує знімальна група “5 каналу”.

Відбулася сьогодні в УНІАН і анонсована прес-конференція активу Студентського Спротиву.

На ній були присутні представники “Нового каналу”, “5 каналу” та ICTV, а також чимало представників інших ЗМІ (Інформцентр Студентського Спротиву,

http://sumy-bespredel.info).

 (02-08-2004 16:50 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091454623.html)

 

Важливо: студентам із Сум загрожує небезпека

Близько 9-ї години вечора до студентів, які знаходяться в 1-2 км. від Недригайліва, завітали з візитом мілліціонери (на чолі з головою міліції району). Були переписані документи у всіх учасників. Не виключено, що вже сьогодні вночі учасників походу спробують пов’язати

19:10. Сумських студентів, що йдуть маршем на Київ, переслідує ментівська машина – темно-зелені “Жигулі”, держномер ВМ 01-42 МІ. Близько півгодини тому студентів відвідали з “пасторським візитом” представник управління освіти Сумської області та заступник начальника Сумського облоно. Ці добродії переконували студентів, що об’єднання вузів – це не просто добре, а навіть прекрасно, та пропонували припинити “займатись дурницями” та повертати назад на Суми.

Сьогодні відбулося ганебне засідання Сумської облради, на якому було прийняте рішення: “Так” — об’єднанню вузів. Текст цього рішення емісари (о) від освіти обіцяли підвезти студентам завтра.

Тим часом наметове містечко в Сумах вже майже згорнуте, завтра зранку його мешканці мають намір приєднатись до тих 31 студента, що вже на марші, та разом увійти в Недригайлівку.

За інформацією джерела, яке зі зрозумілих причин побажало залишитись невідомим, Янукович особисто дзвонив начальнику Сумського обласного управління МВС Плеханову та погрожував, що якщо студентів випустять за межі Сумської області, всім, в тому числі і губернатору Сум Щербаню, настане п...ць, тобто зняття з посади з занесенням у щелепу та печінку.

Скидається на те, що студентам загрожує реальна небезпека. Чекайте наступних повідомлень.

 (03-08-2004 19:34 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091550883.html)

 

Editorial: вам все одно прийдеться відповідати, “товариші” з МВС

За відверту та нахабну брехню. За виконання незаконних наказів керівництва. За те що перетворилися на поліцаїв-окупантів, що ведуть війну проти власного народу.

“МВС України вважає, що акція сумських студентів була заздалегідь спланована відомими політичними силами і передбачала обов’язкове залучення до таких заходів екстремістськи налаштованих осіб. Саме вони підбурили групу студентів на чергову авантюру – піший похід до Києва”.

Ваша робота — не вважати, а захищати правопорядок від бандитів, яких наймає, наприклад, СДПУ(0) — наприклад, в Мукачево. Вам платять гроші, які у вигляді податків віддають громадяни цієї країни.

“У департаменті по зв’язкам з громадськістю МВС зазначають, що упродовж кількох останніх днів зусиллями представників окремих політичних сил громадськості “вперто нав’язується думка про неправомірність дій працівників органів внутрішніх справ щодо невеликої групи сумських студентів, які розбили наметове містечко в одному з парків обласного центру, протестуючи проти створення Сумського національного університету”.

(Мало)шановні, вже давно нікому не потрібно нав’язувати думку про неправомірність дій міліції. Вже давно всі знають, що міліція почасти виступає як найбільше організоване (незаконне) озброєне формування. Давно всі знають і про масоване застосування міліцією тортур (для покращення “розкриваємості”), і про те, що працівники МВС причетні до знищення (фізичного) політичних опонентів правлячого нині режиму — згадаємо хоча б справу Гонгадзе.

Тому насправді не потрібно нікого переконувати у протиправних діях мілліції проти сумських студентів, які абсолютно легітимно намагаються захистити свої права — всі й так розуміють, що міліція діяла незаконно.

Департамент зв’язків з громадськістю МВС України заявляє, що такі твердження не відповідають дійсності, навпаки, “впродовж усього періоду проведення студентської акції працівники органів внутрішніх справ діяли в межах визначених законодавством повноважень та функцій і зробили усе необхідне, аби забезпечити громадський порядок в місці розташування наметового містечка, безпеку учасників цих заходів”.

Тренуйте фантазію, пишіть щось більш правдоподібне. Хто, як не перевдягнені в цивільне менти, закидали наметове містечко отруйними речовинами? Чи може без ваших зусиль “забезпечити громадський порядок” студентів травили б бойовими отруйними газами іпрітом та заріном?

“Це ж стосується дій міліції в ніч з 31 липня на 1 серпня, коли до Сумського міськуправління внутрішніх справ надійшло повідомлення, що в парку імені Шевченка на території наметового містечка з’явилися особи в камуфляжному одязі. З метою перевірки можливої причетності невідомих до незаконних військових формувань, а також встановлення їх осіб міліцією на законних підставах, з дотриманням процесуальних норм було здійснено відповідну перевірку. У результаті було вилучено ніж, дві гранати, схожі на бойові (як згодом з’ясувалося – муляжі), три пакети з речовиною, схожою на наркотики, а також декілька цигарок з цією речовиною. Експертизою було встановлено, що вилучений ніж є холодною зброєю, а в трьох пакетах та цигарках знаходиться наркотична речовина „канабіс”. За даним фактом слідчим відділом Зарічного відділення міліції порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, придбання наркотичних засобів)”, — заявляє Департамент зв’язків з громадськістю МВС України.

До нас давно доходили дані, що частина міліціонерів, крім алкоголю, любить вживати ще й наркотики. До того ж, ми не віримо, що сумська міліція вдалася до такого банального та широковживаного способу, як підкидання наркоти тим, кого хочеться “з дотриманням процесуальних норм” закрити у клітці відділка. Ні, такого не може бути. Ми переконані на всі 100 відсотків, що всі наркотики, зброя (чи її муляжі) а також інші незаконні речовини та предмети повипадали з кишень міліції та “Беркуту” під час спроби знести наметове містечко, і є приватною власністю “правоохоронців”. Тому відкривайте кримінальні справи проти самих себе, “товариші” мілліціонери.

(04-08-2004 11:05 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091606744.html)

 

Суми: звільнено останніх двох затриманих

1 серпня о 2.30 в місті Суми під час акції сумських студентів проти об’єднання вузів було затримано 22 чоловіки. Двох з них затримали на 72 години, в зв’язку з нібито вилученням у них сировини, схожої на маріхуану.

Вчора працівники правоохоронних органів пообіцяли Миколі Ляховичу (помічнику народного депутата А. Шкіля) дотриматись законодавства і звільнити з-під варти Мирославу Смірнову та Олександра Деца по закінченню терміну попереднього затримання, тобто о 7-й ранку 4 серпня (згідно протоколу затримання). При цьому з Ляховича правоохоронці взяли обіцянку, що Смірнова та Дец з’являться в Зарічному РОВД м. Суми о 9 ранку 5 серпня для надання пояснень, оскільки на той час мають бути готові результати експертизи вилученої сировини. Мирославу та Олександра утримували в Краснопільському ізоляторі тимчасового утримання (ІТУ) Сумської області.

Близько 7 ранку журналісти та Ляхович прибули до Краснопілля. Правоохоронці нічого не знали про те, що повинен хтось приїхати забрати Смірнову та Деца. Вони повідомили, що повинна приїхати машина з Зарічного РОВД. Але вони також пообіцяли, що обов’язково виконають закон і рівно о 7 звільнять затриманих.

О 7 ранку Мирославу та Олександра було звільнено з-під варти.

Через кілька хвилин після звільнення затриманих до Краснопілля прибула міліцейська машина. Є підстави вважати, що правоохоронці планували зробити повторне затримання під дверима Краснопільського ІТУ і знову затримати на 72 години.

Мирослава та Олександр стверджують, що звинувачення безпідставні, і сировину їм підкинули. Підстава для підкидання саме цим людям — недостовірна інформація, що нібито Олександр Дец раніше притягувався до кримінальної відповідальності за розповсюдження наркотичних речовин. В нашій державі існує переконання, що якщо людину один раз за щось звинуватили, то вдруге це звинувачення пройде легко і безболісно.

Насправді правоохоронці “чули дзвін, але не знали де він”. Ніхто з братів Деців не притягувався до кримінальної відповідальності, пов’язаної з наркотиками. Лише одного разу молодший Андрій Дец виступав свідком по одній з таких справ.

Як виявляється, підстав для затримання учасників спротиву не було. Сподіваємося, що до четверга під тиском влади правоохоронці не вигадають ще якої-небудь кримінальної нісенітниці (з місця подій, Людмила Острівна).

 (04-08-2004 11:09 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091606986.html)

 

Заява МВС щодо подій у Сумах є провокацією, так прокоментував її народний депутат В’ячеслав Кириленко.

Коментуючи заяву Департаменту зв’язків з громадськістю МВС України про те, що акція сумських студентів була “заздалегідь спланована відомими політичними силами”, він сказав: “Звинувачення “заднім числом” якихось політичних сил у причетності до акцій протесту у той час, коли сама міліція воює у Сумах зі студентами уже два місяці, є провокацією”.

Кириленко висловив переконання у тому, що “коли хто мінімально обізнаний із багатомісячним протистоянням у Сумах, він не повірить жодному слову міліцейської заяви”. За його словами, “усі чесні люди знають, що студенти лише борються за свої права. І цей процес спричинений несправедливими і незаконними указами Президента, рішеннями Уряду і Міністерства освіти”.

“Насправді, саме міліція руками своїх співробітників руйнувала наметове містечко у Сумах, а перед тим уночі викидала беззахисних студентів за руки і за ноги із наметів, які є їх приватною власністю, а потім утримувала їх у нелюдських умовах у камерах попереднього ув’язнення у різних райвідділах міліції”. Народний депутат підкреслює, що саме дії міліції, спрямовані на нехтування усіма конституційними правами, спричинили студентське обурення.

“Право кожного студента – захищати свої права у той спосіб, який вирішить студентське самоврядування. Аби міліція не втручалася у ці процеси, до яких вона не має жодного відношення, то це вирішувалося набагато б легше”.

Народний депутат повідомив, що сьогодні об 11.00 учасники акції протесту, які пішою ходою ідуть до Києва, провели пікетування Недригайлівської райдержадміністрації. “Незважаючи на спротив місцевого керівництва, який очолили голова місцевої адміністрації і голова райради, не дивлячись на невідомо де і невідомо ким оперативно прийняте судове рішення, яке заборонило студентам пікетувати райдержадміністрацію, пікет все-одно відбувся”

Він також сказав, що студенти планують пікетувати районні державні адміністрації по маршруту свого пересування, щоб привертати дедалі більшу увагу громадськості до “несправедливостей, які відбуваються навколо питання із об’єднанням трьох сумських університетів”. За його словами, “наразі студенти йдуть у напрямку Роменського району. У середу зранку до них приєдналися шестеро молодих людей з Конотопа. Очікується, що такого роду підтримка буде мати місце по усьому маршруту слідування”.

Кириленко вважає, що така солідарність з боку молоді спричинена тим, що справа сумських студентів, особливо після провокаційних дій міліції, набула значного суспільного резонансу, і часто ті молоді люди, які приєднуються до колони, не належать до жодних політичних чи громадських утворень, а просто хочуть висловити свою підтримку сумським студентам.

В. Кириленко, який сьогодні приєднався до колони, що рухається до Києва, повідомив, що крім міліціонерів, які перебувають поруч із учасниками акції протесту, біля студентів постійно є десятки людей у цивільному, а деякі сидять у автомобілях із тонованими вікнами. “Вони мають характерну зовнішність і, таким чином, здійснюється не якась міфічна охорона громадського порядку, а неприхований брутальний тиск на студентів”.

Однак, наголошує він, настрій усіх, хто йде у колоні, такий, “що їх уже нікому не зламати.” Народний депутат не виключає, що проти учасників акції протесту можуть чинитися різноманітні провокації, тому було прийняте рішення, що колону постійно будуть супроводжувати юристи, помічники народних депутатів. “Така підтримка студентів повинна хоч якось охолоджувати голови тих провокаторів, які хотіли б повторити події, що мали місце у ніч на 1 серпня у Сумах” (УНІАН).

 (04-08-2004 15:50 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091623824.html)

 

В табір студентів завітали “гості”

Наметове містечко розташувалось кілометрів за 2 від м. Ромни. До нього прибула достатньо велика кількість людей в цивільному (частина в чорній уніформі). Прибула пожежна машина і ще якась техніка. Очолює заходи начальник Роменського РВВС. Іде перевірка документів. Студенти оточили своє містечко, щоб не допустити підкидування компромату. Вони дуже просять підтримки будь-яких ЗМІ.

В 21.55 за київським часом до сумських студентів, які йдуть пішки з Сум на Київ і зараз зупинились під Ромнами, завітали місцеві чиновники.

До студентів приїхали:

— начальник Роменського міськрайонного відділу міліції Задіяко Юрій Костянтинович;

— старший інспектор Держпожежнагляду Родінко Павло Михайлович;

— заввідділом продуктів і харчування Роменської санепідстанції Ткаченко Павло Євгенович;

— архітектор Роменського району, прізвище якого з’ясувати не вдалося.

Можливо, районне начальство вибралося на пікнік, але заблукало і натрапило на студентів, але...

Чомусь вони запитували про те, хто присутній в наметовому містечку, де купуються продукти, які вогненебезпечні речовини несуть мандрівники. При цьому вперто намагались прорватися на територію наметового містечка.

Єдиний, в кого не було ніяких претензій, це архітектор Роменського району.

Зараз іде спілкування студентів з чиновництвом.

(04-08-2004 23:07 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091650061.html)

 

Як студентів намагалися не пустити у Ромни

“С бумагой в стране напряжёнка…” Сьогодні, коли група сумських студентів близько 11-00 тільки-но ввійшла до Ромен, їх зустрів представник Роменського райвідділу міліції, що до того ховався у холодку під табличкою з одніменним написом. Він повідомив, що студенти не мають дозволу на проходження через Ромни.

Тим самим міліціонер порушив Конституцію України та показав, що не знає, що таке є здоровий глузд. Варто зазначити, що студенти подавали повідомлення до обласної ради про проходження групи по області.

Після цього зразу ж під’їхав Іван Волошин – начальник відділення дільничних інспекторів Недригайлова. Він привіз із собою двох “свідків”, які засвідчили про порушення рішення суду щодо заборони пікетування в Недригайлові.

Представники обох райвідділів взялися складати протоколи. В цей час В’ячеслав Андрійович Драновський, начальник спецзагону “Беркуту” підказував дуже активно міліціонерам щось на вухо.

Коли дійшло до підписів під протоколами, Олег Медуниця відмовився своїм підписом закріплювати те, що вони не мають право йти через місто. Всі 45 студентів звернулися до правоохоронців з тим, щоб протоколи склали на кожного, адже всі вони – активісти акції. Після цього заступник начальника Роменського райвідділу поїхав ні з чим: мабуть, пожалів свої руки та папір. Студенти спокійно пройшли через місто Ромни і вже виходять за його межі (Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info).

 (05-08-2004 15:55 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091710547.html)

 

На кордоні з Полтавщиною студентів гребуть менти

20:20 Наразі сумські студенти вже вп’яте розбивають тимчасове наметове містечко для ночівлі. Цього разу – під Андріяшівкою Роменського району Сумської області, що в 3-5 км від кордону з Потавщиною.

За останньою інформацією, до студентів приїхав начальник УМВС України в Сумській області генерал-майор Микола Плєханов.

Також, до студентів, які стали на ночівлю в Андріяшівці, приїхав заступник голови облдержадміністрації Соколов. Він зачитав рішення Роменського райсуду про заборону проходження групи студентів територією області(???). В ньому йдеться про те, щоб заборонити піший похід на Київ, оскільки він начебто несе небезпеку для громадського порядку. Судовий виконавець не віддає рішення суду.

За словами Юрія Луценка, Плєханов прямим текстом погрожував сьогодні студентам підкинути наркоту і заарештувати.

Тигіпко дзвонив сьогодні студентам і обіцяв “всьо порєшать”.

До групи годину тому виїхали 2 машини сумських журналістів та представників місцевих осередків політичних партій.

21:00 Поблизу студентів стоять 1 порожній автобуси та ще 2 автобуси, набитих співробітниками міліції, перевдягнутих у цивільне

Цікавим також видається і те, що на місці з-поміж усіх присутній “звільнений” з роботи заступник начальника УМВС Украйни в Сумській області Бєссалов...

Студенти скандують “Ганьба!” владі! Ситуація справді критична! Терміново необхідне втручання депутатів та юристів!

21:30 Нам вдалося зв’язатися з табором студентів. Ситуація критична, учасники походу вважають, що у ментів є наказ забрати їх сьогодні за будь яких умов. Табір в 50 м. від траси. З Сум виїхав автобус з батьками. Репортер 5-го каналу веде прямі репортажі по телефону з табору, так що дивіться новини 5-го каналу. Міліцію це скоріш за все не зупинить. Її, можливо, зупинила б присутність депутатів, але на жаль їх там немає.

22:03 Щойно (21-30) з місця подій у Андріяшівці.

Студентам був вручений не вирок райсуду. Був інший папір — постанова про примусове виконання рішення суду. У ньому примушують студентів припинити піший похід на Київ. Заступник голови Сумської облдержадміністрації Соколов заявив: “Я приїхав донести рішення суду. Ви повинні виконати добровільно. Ось автобуси: сідайте та їдьте додому”.

На питання журналістів,чи не виключає пан Соколов силового впливу на студентів, якщо вони не виконають розпорядження, була отримана відповідь: “Не виключаю”.

Потім у неофіційній розмові з судовим виконавцем було роз’яснено, що рішення суду має бути виконане до 24 години 5 серпня.

Зараз студенти стоять у наметах. Всі розуміють, що рішення суду є таким, що суперечить Конституції. Врешті-решт розпорядження має навіть незрозумілу арґументацію. Також є певні порушення процедури: жоден представник студентів не був присутній на засіданні суду, але ОДА збирається сьогодні вночі витягти людей з наметів, посадити в автобуси і повезти до Сум, навіть не вислухавши їхньої сторони, як це передбачено законодавством. Зараз автобуси від’їхали, але ми бачимо, що вони зупинилися неподалік. Сам водій автобусу сказав одній із жінок, яка їхала в ньому випадково: “Ми їдемо брати студентів”.

07:50 Новини з табору: станом на 07:50 — все нормально. Студенти на ногах та готуються до ще одного дня маршу. Їх найближча мета — вийти на межу Сумської та Полтавської областей.

08:15 Міліція напала на табір і зараз його громить, учасники походу намагаються не дати себе схопити і запакувати в воронки. Це вже не просто беспрєдєл ...

Щонайменше половину учасників походу затримано з застосуванням насильства з боку мусорів. Затримано також нардепа(!) В. Кириленка. Решта учасників продовжують виконувати план і будуть зв’язуватись лише у випадку крайньої необхідності.

08:55 В “операції сторіччя” брало участь 8 автобусів ментів (200 чоловік!) і 15-17 ментівських автомобілів (“5-й канал”). Керував спецоперацією “звільнений” Бессалов. Був Плеханов, був Щербань. “Шафоподібним” ментам не без зусиль, але вдалось таки затримати декілька десятків дітей. Цікаво, чи відчувають менти щось схоже на докори сумління? Вони ж то чудово бачили, кого тягнуть і закидають в автобуси? Як там гикається С. Тигіпкові, який обіцяв, що студенти отримають “кийки”, і свою обіцянку виконав! Давайте всі разом зробимо все, щоб кожен студент в Україні знав про таку поведінку Тигіпка та Януковича, зробимо їм маленький подарунок на вибори!

Студенти намагались сісти в машини і виїхати до Полтавської області, але вже за кордоном великий наряд міліції їх зупинив і запакував до воронка. Весь автотранспорт конфісковано. Студентів везуть вбік Сум.

Інша група продовжує марш, тепер вже по Полтавській області.

(05-08-2004 20:43 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091727787.html)

 

Бєспрєдєл міліції в Сумах засудила Гельсінська спілка

Євген Захаров, голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини

Вчора Українська Гельсінська спілка з прав людини розповсюдила заяву з приводу подій у Сумах:

Протягом 20 сторіччя в Європі студенти завжди були тим оголеним нервом, який гостро реагував на несправедливість. Як показав досвід – Україна не є винятком.

Українська Гельсінська спілка з прав людини глибоко стурбована останніми подіями в Сумах. За твердженням прес-центру МВС, більше місяця працівники органів внутрішніх справ намагалися забезпечити громадський порядок в місці розташування студентського наметового містечка та безпеку його мешканців. Проте, зауважимо, міліціонери не були присутніми біля наметового містечка ні 2, ні 5, ні 23 липня – коли розливали отруйну рідину (що само по собі є загрозою праву на життя). Не було їх під час безкінечних “приставань” п’яних, не було, коли людину після нападу невідомих забрала швидка (тоді мешканці містечка самі упіймали винуватого, віддали міліції, представили свідків – а результати розслідування досі не відомі, хоча батьки, студенти, викладачі постійно писали заяви в МВС, МНС). А коли стало відомо про намір студентів організувати піший похід на Київ, напередодні, вночі з 31 липня на 1 серпня, міліція увірвалася в містечко, затримала, за різними даними, від 10 до 20 студентів і намагалася зруйнувати намети. Під час цієї спроби ліквідувати наметове містечко було пошкоджено або зникло майно багатьох учасників акції

протесту.

Ми вважаємо, що вказані дії порушили право на свободу мирних зібрань та вираження поглядів, на свободу та особисту недоторканність, право власності. Підстави для таких тверджень наступні.

По-перше, згідно зі статтею 39 Конституції України, обмеження щодо реалізації громадянами права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, може встановлюватись судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку або з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей. Відповідного рішення суду про обмеження реалізації громадянами таких прав, на момент здійснення сумською міліцією вище зазначених дій, прийнято не було. Повідомлення про можливі вчинення злочинів зі сторони учасників наметового містечка не підтвердилися, оскільки жодній особі так і не було пред’явлено звинувачення.

Фактично, декілька десятків осіб були затримані безпідставно, що прямо пов’язано із проведеною акцією студентами. Після розігнання наметового містечка 8 чоловік були засуджені за непокору міліції та двоє за дрібне хуліганство, що явно не пов’язано з метою дій міліції. Тобто, дії міліції є явно не обґрунтованими, непропорційними та упередженими.

По-друге, стаття 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та стаття 11 Закону України “Про міліцію”, яка визначає права, що надаються міліції для виконання покладених на неї обов’язків, не передбачено право обмежувати конституційні права без належних на те підстав.

По-третє, стаття 41 Конституції України, згідно з якою право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Під час незаконного обшуку наметів та особистого огляду учасників мирної акції пошкоджено чи зникло значна кількість їхнього особистого майна, що знову не узгоджується з метою дій міліції.

Слід також сказати, що даними діями сумської міліції було порушено:

а) принципи діяльності міліції (стаття 3 Закону України “Про міліцію”) , а саме: „діяльність міліції будується на принципах законності”;

б) основні завдання міліції (стаття 2 Закону України “Про міліцію”) – захист прав і свобод громадянина, їх законних інтересів.

Зараз представники влади всіляко перешкоджають проведенню пішого походу студентів. Мусимо заявити, що ніяких правових підстав для цього не існує, і такі дії по перешкоджанню мирних акції протесту є протизаконними. Вчора керівник штабу В.Януковича Сергій Тигіпко вдався до відвертих погроз. “Давайте не будемо підставляти молодь під кийки міліціонерів, оскільки владі потрібний спокій. Владі потрібна стабільність, і якщо хтось буде її порушувати, то можуть бути проблеми,” – відзначив він. Мусимо нагадати пану Тигіпку статтю 3 Конституції, згідно з якою утвердження і захист прав людини є головним завданням держави. Підкреслюємо, що у пішому поході студентів немає нічого протизаконного, і влада, навпаки, повинна сприяти їхньому волевиявленню і забезпечити громадський порядок, а не погрожувати студентам силовими діями. Заявляємо, що жодних правових підстав для таких дій не існує.

Окремо відзначаємо мирний характер акції протесту студентів, що не використовують і не мають на меті використовувати незаконні дії для досягнення своїх цілей. Засуджуємо спроби влади показати згадані події, як протизаконні дії чи такі, що порушують стабільність в країні, що є несумісним з демократичними та європейськими цінностями.

Ми вимагаємо від представників влади дотримуватися Конституції та законів України і не порушувати права людини та основні свободи, передбачені Європейською Конвенцією з прав людини. Вимагаємо не використовувати правоохоронні органи у політичних цілях. Зазначаємо, що виявлення людиною будь-яких політичних поглядів у мирний спосіб є фундаментальною цінністю демократичної країни і держава зобов’язана докладати максимальних зусиль до створення належних умов їх виявлення незалежно від того чи є такі погляди опозиційними чи провладними (Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info).

 (05-08-2004 20:55 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091728533.html)

 

Сумських студентів заарештували

Близько 7-ї години ранку 6 серпня 46 чоловік — студентів і депутата В’ячеслава Кириленка — заарештовано біля міста Ромни Сумської області. Це учасники мирного пішого походу від Сум на Київ.

Заарештовані знаходяться на території роменської міліції. Разом зі студентами знаходяться народні депутати, в тому числі депутат Кириленко.

Мобільні телефони відібраними не були, тому з учасниками походу на Київ можна ще зв’язатися.

 (06-08-2004 09:25 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091773520.html)

 

Кириленко: деталі штурму

Сьогодні о шостій годині ранку до табору студентів приїхав Щербань і на підвищених тонах, погрожуючи, переконував студентів не виходити за межі Сумської області

Щербань посилався на рішення Роменського районного суду, який заборонив студентам проходити територією району.

Однак всі студенти виявили бажання продовжувати пішу ходу. Після безрезультатних переконань Щербань поїхав, а за годину до табору студентів приїхала колона правоохоронців

Це була масштабна каральна операція із залученням щонайменше півтори сотні правоохоронців, які приїхали кількома автобусами і 10-15 патрульними машинами

На межі Сумської та Полтавської областей студентів брутально били кийками, валили на землю і навалювалися на молодих людей і били ногами.

Не дивлячись на те, що я пред’явив посвідчення депутата, мене також затримали і лише о дев’ятій годині мене звільнили з Роменського райвідділку міліції

Станом на 9 ранку міліція утримувала близько 15 студентів, “їхня доля поки що невідома, і я не поїду звідси, поки не вирішиться питання щодо кожного із затриманих учасників ходи”.

При цьому народний депутат зауважив, що правоохоронці не пред’являли жодних посвідчень, не відповідали на запитання, хто вони, які підстави силових дій.

“Я переконаний, що рішення про розправу над студентами, приймалося у Києві, адже місцева влада навряд чи наважилася розправлятися із своїми земляками такими брутальними і дикунськими методами”.

“Скоріше за все, до цього рішення має безпосереднє відношення і кандидат на посаду президента Віктор Янукович, який є главою уряду, а Володимир Щербань лише радо віддавав вказівки правоохоронним органам. Ця спецоперація була направлена проти права людини висловлювати свою думку,” – заявив В’ячеслав Кириленко.

“Тепер по області, яку патронує донеччанин Щербань, пересуватися в пішому порядку заборонено. Це пряма диктатура. Це повний абсурд, який свідчить лише про одне, – режим агонізує і не здатен на адекватні кроки” (НУ).

 (06-08-2004 11:51 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091782298.html)

 

Одного з студентів госпіталізовано

Госпіталізовано студента Сумського державного педагогічного університету ім.А.Макаренка Вячеслава Кобилякова, якого було побито сьогодні під час затримання міліцією студентів, які йшли на Київ.

Про це повідомив один з учасників акції протесту проти об’єднання трьох сумських вузів в один — Олег Медуниця.

“У хлопця пішла кров носом, він кричав від болю і ми підозрюємо, що в нього від побоїв може бути внутрішній крововилив”.

Медуниця зазначив, на даний момент 17 затриманих разом з ним перебувають у Недригайлівському відділі внутрішніх справ Сумської області. За його словами, їм не пред’являють ніяких звинувачень, “відчувається, що чекають вказівок від обласного міліцейського керівництва”.

Медуниця повідомив, що їм допомагає народний депутат України Павло Качур (фракція “Наша Україна”).

Він відзначив, що ще частина затриманих студентів перебуває у Роменському райвідділі внутрішніх справ, а частина продовжує шлях на Київ (УНІАН).

(06-08-2004 12:03 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091783038.html)

 

Розпочалося пікетування Міністерства Внутрішніх справ України.

В Сумській області станом на 15-30 залишаються в міліції 32 затриманих студента із Сум. Помічнику депутата А. Шкіля Миколі Ляховичу шиють протокол про “злісну непокору міліції”. Коли буде “суд” — невідомо.

Близько півсотні пікетуючих зараз знаходяться перед спорудою МВС України на вулиці Богомольця 10.

Акцію супроводжує велика кількість міліціонерів та агентів у цивільному.

 (06-08-2004 15:22 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091794951.html)

 

Міліція студентів не била, а розмовляла

Заступник глави Сумської облдержадміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Володимир Руденко заявляє про незаконність проведення студентської акції і спростовує інформацію про побиття студентів під час затримки вранці у п’ятницю.

Як він повідомив, Недригайлівська райадміністрація (4 серпня акція студентів проходила в цьому районі) звернулася в суд із проханням заборонити проведення цієї акції, пояснюючи це тим, що акція буде заважати проведенню роботи адміністрації і стане порушенням суспільного порядку.

“Суд виніс рішення про заборону проведення акції, але пікетування все рівно відбулося”, — сказав Руденко. За його словами, по суті студенти порушили закон.

Саме тому, як пояснив Руденко, глава райадміністрації звернувся до облдержадміністрації із заявою районної й обласної влади про те, що проведення акції порушує суспільний порядок, яка була спрямована до Роменського суду (на 15 годину п’ятниці колона студентів знаходиться саме там).

Суд визначив негайно припинити проведення акції як пішого походу.

Руденко також повідомив про те, що Державна виконавча служба прибула на місце і повідомила учасникам і організаторам рішення цього суду, однак відповідної реакції, за словами Руденка, не було.

Силових акцій у ніч з четверга на п’ятницю, як підкреслив Руденко, не було взагалі.

У п’ятницю вранці, як підкреслив співрозмовник агентствам, представники виконавчої служби знову прийшли до студентів і попередили їх про те, що якщо ті продовжать свій похід, то влада і правоохоронці ‘будуть змушені застосувати примусове виконання рішення суду, тобто зробити так, щоб було все згідно закону.

“Однак учасники акції продовжували пішу ходу і саме тому були затримані міліцією”, — сказав Руденко.

Він категорично спростував інформацію про побиття студентів. “Міліція почала переговори і просто супроводила їх до автобусів. Є відео самої затримки. Кийками, на землю — неправдива інформація”, — підкреслив Руденко.

Він підтвердив, що голова обладміністрації Володимир Щербань дійсно виходив спілкуватися з батьками студентів. “Це була звичайна бесіда”, — сказав Руденко, додавши при цьому, що поруч був присутній і він сам, і депутат Кириленко, який “зовсім спотворив все, що відбувалося” (Інтерфакс-Україна, www.pravda.com.ua, 6.08.2004, 15:15).

(06-08-2004 15:29 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091795382.html)

 

У Львові пройшла акція протесту проти сумського бєспрєдєлу

Сорок активістів громадянської кампанії “ПОРА!” організували біля Управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області акцію протесту проти масового затримання учасників походу сумських студентів на виході за межі області.

Учасники пікету тримали гасла “Міліція бореться з бандитами – мєнти зі студентами”, “Сьогодні Суми – завтра вся Україна”, “Студентам волю” і роздавали перехожим й міліціонерам інформаційні листівки громадянської кампанії “ПОРА!” про жорстоку сьогоднішню розправу над сумськими студентами.

Пізніше до акції приєдналася група жінок похилого віку, а також місцеві активісти Народного Руху України на чолі з народним депутатом України Ярославом Кендзьором, який виступив з промовою на підтримку справедливих вимог сумських студентів

(http://kuchmizm.info/weblog/archives/000268.html#more).

 (06-08-2004 18:08 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091804906.html)

 

Новини з Сум на 18-30

17-30 З райвідділу міліції у Недригайлові відпущені 16 чоловік, в тому числі і журналіст київського “Контексту” Євген Кузьменко. Можливо, на “правоохоронців” подіяла заява Павла Аксьома, викладача СумДПУ, який оголосив голодування у Недригайлівському РОВД.

В Ромнах наразі знаходиться знімальна група “5 каналу” і, як нам стало відомо, їм вдалося отримати коментар представників ректорату так званого СНУ Валерія Жмайлова та Олександра Бріжатого.

У райцентрі Ромни Сумської області залишаються під вартою 16 осіб, у тому числі й представники студентства інших областей. На місці перебуває народний депутат України В’ячеслав Кириленко та депутат міськради Сергій Клочко. Нагадаємо, що В’ячеслав Кириленко сьогодні заявив, що не поїде з області, поки не будуть звільнені з-під варти всі учасники Студентського Спротиву.

Тим часом досі продовжується мітинг на майдані Незалежності – центральній площі міста Суми. За останніми повідомленнями, на мітинг зібралися більше 1000 сумчан.

Пан Кириленко ще й досі знаходиться у Роменській районній лікарні.

Як повідомили Інформцентрові з Ромен, наздоганяти 20 студентів, яким вдалося прорватися за межі Сумської області, поїхали ще 30 чоловік. Вони мають приєднатися до походу, який завтра продовжиться дорогами Полтавщини.

Щойно у Києві закінчився пікет Міністерства внутрішніх справ, організований на знак протесту проти розправи міліції та сумської влади над похідною колоною студентів сумських вузів, які мали намір дійти до Києва.

Півсотні активістів громадської кампанії “ПОРА!”, Молодого Руху, Союзу молодих соціалістів, ВМО “Молодь – надія України”, Української студентської спілки, вигукуючи гасла “Свободу студентам”, “Стоп бєспрєдєл”, “Студенти не вівці – Царенко не ректор”, “Суми – Щербань – бєспрєдєл”, обклеїли листівками “Кучмізм – це злочинність” навколишні будинки, а також роздавали перехожим та міліціонерам дві інформаційні листівки кампанії “ПОРА!” – про витоки сумського протесту і про те свавілля, яке сталося сьогодні на межі Сумської і Полтавської областей.

Учасники пікету за допомогою мегафонів звернулися з промовою до працівників МВС, які скупчились біля міністерства та у його відчинених вікнах, розповівши, що сьогодні на Сумщині їхні колеги жорстоко розправились з мирним студентським походом, організованим молодими хлопцями і дівчатами, які прагнуть лише одного – вчитися у нормальних вузах. Наказ на розправу був розцінений пікетуючими як злочинний, оскільки жоден суд не має права заборонити громадянам України пересуватися в межах своєї держави з наплічниками і ночувати в наметах.

По закінченні пікету до Міністерства внутрішніх справ були висунуті дві вимоги: протягом години звільнити всіх затриманих сумських студентів та протягом дня зняти з посади начальника Управління МВС у Сумській області Миколу Плеханова. У разі невиконання цих вимог акції протесту будуть продовжуватися.

Сьогодні ж протягом дня у СумДУ відбулися зустрічі деканів та проректорів так званого СНУ зі студентами факультетів. Таким чином, керівництво так званого СНУ через проректорів Васильєва, Склярова, Левченко та деканів намагалося вплинути на студентів через їх старост. Керівництво побоюється невиходу студентів 1 вересня на заняття та закликає до згортання акції протесту. Але студенти і без окулярів бачать, як їх обманюють, дивлячись їм же в очі.

18.30 Як повідомляє прес-служба СПУ, довірена особа кандидата на пост Президента України О.Мороза Сергій Клочко телефоном із Ромнів повідомив, що після тригодинного затримання його і ще близько 25 студентів відпустили з райвідділу міліції. Вони планують продовжити рух на Київ.

Приблизно 20 молодих людей, серед яких і група львівських студентів, що прибули на підтримку сумчан, чекають на рішення місцевого суду. Їм інкримінують непокору та дрібне хуліганство.

Зранку 6 серпня сумською міліцією разом з учасниками пішого походу протестуючих студентів на Київ було брутально затримано журналіста газети “Шлях Перемоги” Володимира Тиліщака, котрий напередодні прибув до студентів для висвітлення події.

Станом на 18.30 його доля залишається невідомою. За неперевіреними даними він утримується у відділі міліції міста Ромни. Звязок з Володимиром Тиліщаком відсутній (Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info).

 (06-08-2004 18:28 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091806095.html)

 

В Недригайлові студенти знову опинилися під замком

Не встигли вийти 15 студентів за територію Недригайлівського райвідділу, як приїхали якісь високі міліцейські чини, і сумчан знову запроторили за грати.

До затриманих не допускають журналістів, адвокатів і народних депутатів від “Нашої України” і Соціалістичної партії, прикриваючись тим, що нібито ведеться судове розслідування, але сам суд скоріш за все відбудеться тільки завтра. Отже, як мінімум ніч затримані проведуть в буцегарні.

 (06-08-2004 18:31 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091806270.html)

 

Полтавська “ПОРА!” “ощасливила” місцеву міліцію

Біля обласного Управління МВС місцеві активісти роздавали перехожим листівки про бєспрєдєл, який учинили над беззахисними студентами сьогодні вранці керовані головою Сумської держадміністрації Володимиром Щербанем та начальником Управління МВС України у Сумській області Миколою Плєхановим міліціонери, які жорстоко розправилися з напівсонними студентами, витягли їх із наметів і побили кийками та ногами, запроторивши після цього 32 осіб до двох районних відділків.

 (06-08-2004 18:54 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091807663.html)

 

Схоже, що львівська міліція хоче бути хоч трохи подібною до сумської

Організована громадянською кампанією “ПОРА!” біля Управління МВС у Львівській області акція проти міліцейського і владного свавілля на Сумщині закінчилась тим, що її організатора, Ігоря, чемно, але наполегливо запросили до відділку міліції, де зараз складають протокол про адміністративне правопорушення.

Чи то львівська міліція хоче бути хоч трохи подібною до сумської, чи то їй просто дана вказівка жорстко діяти щодо “ПОРИ!”, але за останній тиждень це уже третій подібний протокол, складений на активістів громадянської кампанії “ПОРА!” у Львові.

Виглядає так, ніби у місті Лева уже з усією злочинністю впорались, і правоохоронцям більше немає з ким боротись, окрім учасників мирних акцій, які, до того ж, не спрямовані проти місцевої влади чи місцевих правоохоронців. Оскільки злочинність у Львові все ж, на жаль, досить висока, львів’яни, чиє місто завжди славилось величезною кількістю різноманітних акцій та майже повною відсутністю репресій щодо їх учаників, шоковані таким ставленням міліції до своїх громадян. Бо три протоколи щодо таких акцій для Львова – випадок безпрецедентний. Тому подібна поведінка міліції навряд чи сприятиме підвищенню авторитету правоохоронців в очах народу

(http://kuchmizm.info/weblog/archives/000276.html#more).

 (06-08-2004 19:25 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091809514.html)

 

Дві групи сумських студентів прорвалися крізь міліцейське оточення і продовжують похід на Київ

Одна з цих груп уникла арешту і перетнула межу Полтавської області, де її продовжують поки що безуспішно переслідувати сумські міліціонери, яким прибуває підкріплення. Вона налічує 15 осіб. Друга група з 20 осіб, яка також іде на Київ, напередодні арештів таємно покинула Суми, щоб приєднатися до основної маси, але, почувши про арешти, звернула вбік і зараз йде на Київ іншим шляхом. Міліція розкрила її існування лише тоді, коли студенти вже вийшли за межі Сумщині, однак правоохоронцям невідоме навіть приблизне місцезнаходження групи.

В зв’язку з міліцейськими переслідуваннями кілька активістів громадянської кампанії “ПОРА!”, які вирушили в похід із Сум разом зі студентами, а також ті, які збирались зустрічати студентів на Полтавській землі, утворили дві псевдогрупи, які мають іти окремо та більш відкрито, відволікаючи на себе увагу міліції. Проблем із цим немає, оскільки переважна більшість активістів громадянської кампанія “ПОРА!” також молоді люди.

Така гонитва правоохоронців за мирними студентами, ніби за якимись небезпечнимим злочинцями, свідчить про те, що влада панічно боїться появи студентів у Києві, хоча насправді може легко запобігти їх приходу, відмовившись від авантюрного обєднання трьох вузів в єдиний Сумський Національний університет

(http://kuchmizm.info/weblog/archives/000279.html#more).

 (06-08-2004 19:57 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091811473.html)

 

Сумські студенти. 23-00 – Рішення Роменського суду

Інформцентр Студентського Спротиву отримав рішення Роменського суду шодо заборони пішого походу на Київ. Воно прийняте за заявою Сумської облдержадміністрації. За підписом 3 осіб туди було подано повідомлення про проходження по Сумській області пішого ходу на Київ. Датоване звернення 1 серпня.

Оскільки це була неділя, обладміністрація змогла розлянути його лише 2 серпня, хоча всі ми пам’ятаємо, як незважаючи на свято – 28 червня, День Конституції, тоді влада змогла швидко зреагувати на нашу заявку на проведення мітингу. Крім того, в рішенні Конституційного суду щодо ст. 39 Конституції не сказано, що повідомлення про масові акції не можна подавати на вихідних.

Але, виходячи зі своїх власних міркувань, обладміністрація “не погодилася на проведення пішого походу і не дала своєї згоди” – сказано в рішенні суду. Аргументація: не завчасне подання заявки, порушення колоною громадського спокою і завада руху автотранспорту

(Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info)

(07-08-2004 00:49 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091828987.html)

 

Сумські студенти — новини на 13:20

На даний момент у Ромнах звільнено всих затриманих, за виключенням дівчини з Тернопіля.

З неофіційних джерел надійшла інформація, що на території Полтавської області пішій колоні знову перешкоджатимуть у пересуванні, як і у випадку з рішенням Роменського суду щодо заборони пішого походу на Київ.

У зв’язку з цим учасники маршу протесту, що прямують пішки на Київ, висунули нові вимоги: якщо їх пересуванню знову намагатимуться перешкодити, то піша колона прямуватиме до Київа через Полтаву, Кіровоград, Черкаси та інші міста.

08-00 Сьогодні вранці мешканці міста Суми побачили, що під’їзди їх багатоповерхівок, подвір’я просто завалені листівками з гаслами “СУМСЬКІ СТУДЕНТИ ВЖЕ ДАВНО НЕ ПРОТЕСТУЮТЬ”, “УНА-УНСО влаштовує фашистський шабаш” тощо. Прикриваючись обласною організацією “Патріоти Сумщини”, назва якої надрукована на листівках, влада обманює людей. Що цікаво, на листівках зазначений тираж — 2000 примірників; насправді цими папірцями засмічено все місто. Таким чином, швидко зреагувавши, влада намагається відвернуту увагу населення міста від мітингу, що відбудеться сьогодні на площі Незалежності у Сумах о 10.00. Але ніякі провокації не можуть змінити настроїв сумчан! Населення вірить сумським студентам, які борються за право навчатись у тих вузах, в які вони поступали!

 (07-08-2004 13:25 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091874325.html)

Д

о студентів та активістів ставляться, як до злочинців.

Як повідомляв інформвідділ “Чистої України”, вранці 6 серпня було вчинено зухвалий наліт міліції на табір учасників пішого походу до м. Києва. У ході “профілактики” було брутально затримано кількадесят студентів та активістів громадянського руху “Чиста Україна”. Багато учасників отримали травми, один з них — Вячеслав Кобеляков — перебуває в шпиталі у вкрай важкому стані.

Кілька затриманих молодих людей відпустили, проте більша їх частина досі перебуває за ґратами. Сьогодні вранці відбулось засідання суду, який присудив “терористам” одну добу адміністративного арешту за статтею 185 Адміністративного кодексу України (порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, яка передбачає покарання у вигляді попередження, штрафу або адмінарешту до 15 діб). “Чиста Україна” переконана, що обрання у якості покарання саме арешту викликане намаганням влади перешкодити відновленню акції протесту. Незважаючи на такі дії міліції, на цей час до м. Києва рухаються 4 групи протестуючих, які мають на меті об’єднатись згодом.

Досі невідомо, проте, чи будуть покарані ініціатори “затримання в інтересах правопорядку”, які знехтували усіма можливими нормами і приписами, зостосовуючи до дітей грубу фізичну силу.

Стало також відомо, що затриманих у райвідділі міліції м. Ромни активістів “Чистої України” не годували впродовж 10 годин.

Сьогодні вранці до репресій долучилась також міліція Львова, Тернополя та інших обласних центрів. Її працівники завітали до помешкання батьків затриманих “чистих українців” та влаштували їм допит на тему “що ваша дитина робить в Сумах”. Дії правоохоронців дуже нагадують дії репресивних органів СРСР, тому можна очікувати також гнівних листів за місцем праці батьків затриманих, погроз на їх адресу та раптових невмотивованих “проблем” із державними установами.

Незважаючи на гарячкові намагання зупинити акцію протесту, піший похід до Києва продовжується. Найближчими днями можемо чекати також відставки сумського “губернатора” В. Щербаня, оскільки суденти вже перетнули кордон його “вотчини”. Якщо В. Янукович дотримає слова, даного Щербаню напередодні, Сумщина отримає нового керівника. Найбільш ймовірно, він буде представником СДПУ(о), яка особливо “відзначилась” у ході сумських подій.

 (07-08-2004 13:30 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091874607.html)

 

Тепер студентів буде переслідувати полтавська міліція

В 10 кілометрах за Лохвицею студенти буди зупинені міліцією, яка показала рішення Роменського райсуду і вимагає припинити похід, інакше будуть арешти.

Наскільки вдалося зрозуміти, подорожні спробували пояснити ментам, що не мають відношення до студентського маршу “Студентський протест”, який заборонено судом. Ця група нібито називається інакше, а тому рішення Роменського райсуду на них не розповсюджується.

Група продовжила ходу, але очікує на повернення міліції.

Ще одна група у складі 15 осіб зараз просувається полями та лісами по Чернігівській області. З нею поки зв’язку немає.

Наразі відомо, що групу з сумських студентів у кількості 50 чоловік намагався затримати полковник Гриценко, зам. начальника Полтавської міліції нібито для перевірки особи. З ними нардеп Кириленко.

(07-08-2004 14:49 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091879358.html)

 

Найближчим часом рішення Роменського суду будуть оскаржені

Станом на 13.15 в Роменському районному суді залишилася нерозглянутою справа однієї дівчини, яка бере участь у акції протесту проти об’єднання сумських вузів.

Повідомляє народний депутат України Валерій Асадчев:

“Правоохоронці неправильно оформили документи, помилилися з прізвищем, і тепер суддя райсуду, замість того, щоб виправдати дівчину, повернула документи міліції, щоб та виправляла справу,”

Сьогоднішні судові засідання щодо 14 затриманих учасників акції протесту парламентарій охарактеризував як “судилище”. “Фактично, судді виконали замовлення, яке надійшло їм згори, всі були засуджені до однієї доби утримання, враховуючи, що вже добу студенти утримувалися. Однак, для замовників суду принципово, щоб усіх визнали винними”

“Сьогодні на суді я став свідком просто унікальних епізодів. По окремих студентах складено акти про адмінпорушення, вчинені п’ятого серпня, коли вони ще проходили територією Сумської області. На наше запитання, чому ж тоді міліція їх не затримала вчасно, а напала, вже коли вони йшли Полтавщиною, ми не отримали відповіді, а суддя, потупивши погляд, все одно зачитала шаблонне рішення, яке виноситься усім без виключення арештантам”

За його словами, ще цікавіша ситуація зі студентами, які не є представниками сумських вузів, та викладачами і батьками. Роменський райсуд, який заборонив ходу територією району, у своєму висновку зазначив, що заборонено пішу ходу саме сумським студентам. Але вчора були затримані студенти зі Львова, Тернополя, викладачі, батьки, яких заборона роменського райсуду взагалі не стосується. “Але на наші зауваження судді, знову ж таки, не відреагували, не дали жодних правових пояснень, на яких підставах міліція застосовувала силові дії щодо цих учасників акції”

Асадчев також повідомив, що в приміщенні суду та біля нього знаходяться три десятка міліціонерів, що становить третину особового складу Роменського міжрайонного відділу.

“Фактично, сьогодні ми змушені боротися за право ходити по своїй землі”, – заявив Асадчев, підсумовуючи дії влади проти учасників акції протесту. На його переконання, на сьогодні зібрано достатньо матеріалів для оскарження неправомірних дій.

“Наша Україна” має активно долучитися до цієї справи і відновити справедливість, залучити адвокатів і почати негайно оскаржувати рішення суду, починаючи з рішення про заборону пересуватися територією України (УНІАН).

 (07-08-2004 16:09 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091884142.html)

 

Студентів зупинено в Лохвицькому районі Полтавської області

15:00 В Лохвицькому районі сумських студентів зупинили для розмови з міліцією. Формально – перевіряють документи декілька міліціонерів на чолі з заступником начальника полтавського УМВС полковником Гриценко, з’ясовують “юридичні тонкощі” щодо термінів “іти на Київ”, “повзти на Київ” і де закінчується траса і починається узбіччя. Студентів – більше 50. Разом з ними народний депутата України В’ячеслав Кириленко.

Неформально – разом з міліцією приїхав і стоїть поруч зі студентами автобус (номерні знаки – 05763 Лохвицького АТП) повен бійців спецпідрозділу по боротьбі з організованою злочинністю “Сокіл”. Люди в формі, у білих касках зі щитами, є і в штатському (Інформцентр Студентського Спротиву

http://sumy-bespredel.info).

 (07-08-2004 16:50 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091886650.html)

 

17-30: вже дві години полтавська група спілкується з міліцією

За останніми новинами з Полтавщини вже другу годину сумські студенти спілкуються з міліціонерами. Їм представлене рішення суду, згідно якого вони не можуть іти по трасі.

Автобуси для “утрамбовки” студентів стоять напоготові. Але з ними 2 народних депутати і, крім того, студенти розповіли, який резонанс викликало затримання студентів в Сумах зокрема, та в Україні в цілому. Міліціонери вагаються, чи потрібні їм масові безпорядки?

Подробиці мітингу

З 10 до 11 години в Сумах проходив мітинг біля обласної державної адміністрації. Зібралося біля 1500 сумчан. На мітингу виступав народний депутат України Володимир Петренко, депутати міськради Сергій Клочко та Людмила Чайкіна, а також Микола Безпалий розповідали про брутальні дії міліції проти них, міліції, яка “проливала кров невинних студентів”. За словами Людмили Чайкіної, її звинуватили в тому, що у неї ніби-то вкрадений мобільний телефон. Невідомо, скільки б її тримали у відділку, якби не народний депутат України В’ячеслав Кириленко.

Виступав також помічник представника секретаріату ООН в Росії та СНД з прав людини Олександр Дануца. Його направили спеціальним відрядженням до Сум для з’ясування ситуації. Він кожні 2 години сповіщає про ситуацію керівництву секретаріату. Один з його рапортів вже направлено до Нью-Йорка.

За словами Олександра Дануци справа може дійти до Гаазького суду.

На 5 канал сумські студенти передали відеозапис затримання і побиття міліціонерами колони, яка йшла на Київ. За цими матеріалами також буде порушено кримінальну справу.

Завтра о 21-00 у прямому ефірі на 5 каналі відбудеться дискусія щодо ситуації в Сумах і акцій Студентського Спротиву. Зокрема, до студії запрошена речниця Студентського Спротиву, студентка СумДУ Олександра Веснич.

Заяви чиновників і коментарі Студентського Спротиву до них

Так, заступник міністра освіти Віталій Журавський запевняє, що “в наметовому містечку, там, в основному, хлопці в уніформах, які брали участь у військових операціях – в Абхазії, в Придністров’ї. 35-40 років, люди... Там є декілька народних депутатів з опозиції, які чітко давали інструкції, як треба діяти”.

Нам остогидло коментувати заяви, які за своєю суттю є повною брехнею. Чи запитував пан Журавський, де воювали хлопці з наметового містечка? Чи, можливо, це в них на лобі написано? Де докази цього?

Всього один народний депутата приїжджав до наметового містечка на півдня – це В’ячеслав Кириленко. Про що розповідає замміністра – невідомо. На підтвердження своєї думки щодо позитивності створення Сумського національного університету Журавський зазначив, що такі процеси відбуваються ‘і в Англії, і в Франції, і в Німеччині. В той же час в інтерв’ю “Німецікій хвилі” (DW) німецький експерт у галузі вищої освіти Петер Хількес зазначив, що об’єднання вузів в Сумах не має нічого спільного з Болонським процесом (http://www2.dw-world.de/ukrainian/politik/1.92604.1.html).

Володимир Щербань:

“У мене сидить зараз дівчина...Вона розповідає, як викладачі агітують за гроші, щоб іти разом, щоб дитина ця заробила 10-20 гривень, щоб вона пройшла цей кілометр чи два”.

Повний маразм!!! Де сиділа та дівчина? Можливо, в Роменському СІЗО? Чому цій героїні не надано слово? Покажіть її нам. Бо ми заявляємо: для того, щоб відстоювати власні вузи, не треба отримувати гроші, достатньо просто трохи глузду і сміливості.

(Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info).

(07-08-2004 18:00 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091890835.html)

 

Абсурд — класика жанру: рішення Роменського суду

Надаємо текст горезвісного рішення справедливого Роменського міськрайонного суду, на виконання якого ментура здійснила погром і масове затримання студентів 6 серпня на кордоні Сумської та Полтавсьої областей.

Пунктуація та орфографія тексту збережена.

РІШЕННЯ

 

і м е н е м У к р а ї н и

5 серпня 2004 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючої судді: Глущенко Є.Д.

при секретарі Салій О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м.Ромни справу за заявою Сумської обласної державної адміністрації про обмеження проведення пішого походу Сумських студентів із м. Суми до Києва “Студентський спротив”

у с т а н о в и в:

Сумська обласна державна адміністрація звернулася до суду з названою заявою мотивуючи його тим, що до адміністрації, 2 серпня 2004 року надійшло звернення від громадян: Весни О.І., Товстуха Г.В., Краменкова А.Б., про те що вони в період з 1 по 8 серпня 2004 року територією Сумської області вздовж траси Суми – Ромни – Лохвиця  — Київ організують і проведуть піший похід сумських студентів із м. Суми до Києва під назвою “Студентський спротив.”

Сумська обласна адміністрація розглянувши звернення Веснича О.І., Товстуха Г.В., Кравченкова А.Б., не погодилася на проведення пішого ходу і не дала своєї згоди.

Проте названі особи порушуючи вимоги чинного законодавства самостійно стали проводити піший похід із м. Суми до м.Києва дійшовши до м.Ромни і Роменського району.

Заявник просить суд встановити обмеження щодо реалізації Сумськими студентами права на проведення пішого походу з м. Суми до м. Києва, у тому числі по території Роменського району.

Заслухавши доводи заявника, перевіривши зібрані по справі докази, суд вважає, що скарга підлягає задоволенню на підставі ст.39 Конституції України, Рішення Конституційного суду України від 19 квітня 2001 року за №1-30/2001 (справа про завчасне сповіщення про мирні зібрання) частина … (нерозбірливо) глави 29 ЦПК України.

Судом установлено, що дійсно Веснич О.І., Товстуха Г.В., Крамченков А.В. звернулися до Сумської обласної державної адміністрації 2 серпня 2004 року із зверненням про піший похід Сумських студентів з м. Суми до м. Києва під назвою “Студенсткьий спротив.”

Проте звернення надано не вчасно, як передбачає ч.1 ст. 39 Конституції України до дня початку пішого походу. У звернення не вказано імена, по-батькові, уповноважених організаторів, місце їх проживання і роботи.

Піший хід порушує громадський порядок, так як заважає руху автотранспорту по трасі Суми-Ромни-Київ, порушує права інших громадян на безпечне пересування на вказаній трасі.

Під час проходження пішого ходу по території Недригайлівсього району учасники акції порушували громадський порядок, заважали нормальній роботі органів виконавчої влади, що підтверджується повідомленням Голови Недригайлівської РДА від 5 серпня 2004 року.

Названі факти свідчать про неспроможність учасників акцій реалізувати своє право, передбачене ст. 39 Конституції України, без порушень громадського порядку та прав і законних інтересів інших громадян, які проживають на території Роменського району.

Доведено, що дотримання громадського порядку під час проведення пішого походу Сумських студентів неможливо забезпечити.

Керуючись ст. 15, 15-1, 30, 62, 75, 202-1, 202, 203 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Заборонити проведення Сумськими студентами проведення пішого походу із м.Суми – Ромни  — Київ під назвою “Студентський спротив”.

Допустити негайне виконання рішення суду.

Рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя Глущенко Є.Д.

 (07-08-2004 21:15 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1091902521.html)

Р

ука руку миє?

Генеральна прокуратура України поки що не може сказати, наскільки правомірними були дії співробітників міліції стосовно сумських студентів, яких 6 серпня вранці було затримано поблизу Ромен за нібито незаконний піший хід до Києва на знак протесту проти рішення об’єднати в один три сумських вузи.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції у Києві керівник прес-служби Генеральної прокуратури України Сергій Руденко.

За його словами, оцінку діям співробітників МВС мають дати Сумська обласна прокуратура і Роменська районна прокуратура, на підконтрольній якій території відбулися події. Але на сьогодні, зазначив С.Руденко, Генпрокуратура поки що не отримала від прокуратури Сумщини ніяких документів з цього приводу для того, щоб зробити відповідний висновок щодо дій правоохоронців.

Крім того, наголосив С.Руденко, “на сьогодні я не маю інформації, чи вносився протест на рішення суду якимось із прокурорів і, звісно, на сьогодні Генеральною прокуратурою не вносився протест на це рішення”.

Водночас він зазначив, що зараз Генпрокуратура поки не контролює хід перевірки з боку місцевих (сумських прокуратур). “Генеральний прокурор, якщо буде вважати за потрібне, він встановить контроль за розглядом тих заяв, які надійдуть. На сьогодні я не маю інформації про встановлення контролю за розглядом сумських подій, які відбулися”.

Також, керівник прес-служби заперечує зв’язок між подіями на Сумщині і нещодавною зміною прокурора області (УНІАН).

 (09-08-2004 14:54 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092052442.html)

 

Міліція “встала на захист закону” і...розігнала пікет!

9 серпня 2004 року о 12:00 ініціативна група молоді на підтримку сумських студентів організувала пікетування Запорізького обласного управління Міністерства внутрішніх справ України.

Біля будинку Управління зібралася група запорізької молоді в кількості 15 чоловік, яка складалася з членів Коаліції молоді “Наша Україна” і громадянської кампанії “ПОРА!” та позапартійних активістів, з метою продемонструвати солідарність з сумськими студентами, які зазнають репресій з боку правоохоронних органів.

Активно засуджуючи дії міліції Сумської області, молодь підписала на місці збору звернення до правоохоронних органів України з закликом не допускати порушення закону під час передвиборчої кампанії та усвідомити свою відповідальність перед народом за дотримання прав і свобод громадян. Гасла, які висувала молодь: “Не бийте своїх дітей!”, “Сізо – бандюкам, свободу – студентам!”, “Будьте правоОХОРОНЦЯМИ!”.

Проте прихід молодих людей до стін УМВС одразу викликав реакцію серед “служителів закону”. Вони одразу почали перешкоджати розповсюдженню інформаційних листівок, вказуючи на відсутність даних щодо кількості тиражу, адресу типографії та дати виходу, не беручи до уваги, що такі вимоги ставляться лише до агітаційної літератури.

Ініціативна група намагалася потрапити до голови УМВС Запорізької області Іллічова М.О., проте його заступники сказали, що ніяких коментарів не буде, бо справа стосується лише сумської міліції. Тому лист-звернення з підписами був переданий учасниками пікету до канцелярії УМВС.

Пікетуючі настроєні рішуче і мають намір подавати повідомлення на пікетування обласного Управління МВС щодня.

 (09-08-2004 16:21 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092057678.html)

 

Перетнути кордони Сумщини можна лише “по понятіях” Третього Рейху.

Автобуси та маршрутки, які перетинають межу Сумської та Полтавської областей, зустрічають застави загонів спеціального призначення МВС. Вони перевіряють таранспорт на наявність осіб “студентської національності”.

Молодий вік, інтелігентний вигляд або спілкування українською мовою може стати підставою для примусового переміщення в так званий “автозак” — спеціально обладнаний автобус для перевезення вязнів.

Про це повідомив Володимир Ведмедєв, керівник сумського осередку організації “Молодь – надія Україна”, якому протягом суботи і неділі довелося їздити із Сум в Київ і назад.

 (09-08-2004 17:27 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092061645.html)

 

Кампанія “ПОРА!” знову організувала сьогодні в Києві пікетування Міністерства внутрішніх справ

Учасники пікетування пояснювали міліціонерам, що їм повинно бути соромно за своє начальство, яке замість того, щоб охороняти тих, за чиї податки вона живе, брутально розправляється з майбутнім України, а також з викладачами і батьками студентів. Пікетуючі закликали відправити у відставку начальника Управління МВС України у Сумській області Миколу Плєханова.

Зі зверненням до міліції звернулася також речник сумського студентського руху спротиву, герой вчорашнього вечірнього ефіру “5-го каналу” Олександра Веснич, яка наразі перебуває у Києві.

 (09-08-2004 19:41 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092069688.html)

 

Батьків студентів теж будуть судити?

Щойно стало відомо, що мама студентки СумДУ Ірини Мартиненко, однієї з учасниць походу сумських студентів на Київ, отримала о 21-20 повістку. Жінку викликають на 9-00 вівторка, 10 серпня, до Роменського міськрайонного суду для того, щоб вона дала пояснення з приводу “адміністративних правопорушень” доньки шостого серпня (Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info).

 (09-08-2004 22:06 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092078365.html)

 

Черговий абсурд: всім учасникам акції протесту розносят повістки в міліцію

Щойно надійшла інформація про те, що всім учасникам пішого походу, які вийшли з Сум, на даний момент розносяться повістки до міліції!

Більшість учасників маршу протесту отримали повістки на 9-ту годину ранку 10 серпня в Роменський райвідділ міліції.

Зокрема, одному з організаторів акції протесту Олегу Медуниці додому доставлено дві повістки: на 9-ту годину ранку в Ковпаківський райвідділок міліції м. Сум, і відразу ж на 11-гу годину — до Роменського райвідділку м. Ромни!

Наразі такі абсурдні засоби тиску на протестуючих викликають подив і посмішку та вкотре свідчать про безпорадність влади.

Будемо сподіватися, що й ці проблеми з “правоохоронними” органами будуть якнайшвидше вирішені і марш протесту триватиме! (Інформцентр Студентського Спротиву, http://sumy-bespredel.info)

P.S. здається, що діяльність міліції по розповсюдженню таких повісток не має особливого сенсу — студенти не можуть особисто отримати повістки під підпис, тому що знаходяться в поході.

 (09-08-2004 23:27 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092083264.html)

 

В Роменському суді не відбулось нових судових засідань по справах сумського походу на Київ?

Кореспондент Майдану зв’язався телефоном з Роменським міськрайонним судом Сумської області, щоб вияснити, чим закінчилися судові засідання, повістки на які цими днями розносили у Сумах дільничні міліціонери учасникам походу на Київ.

У приймальні голови суду відповіли, що останні справи стосовно походу на Київ були розглянуті ще 7 серпня, і нових судових засідань щодо учасників походу не відбувалось.

(11-08-2004 16:28 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092230936.html)

 

Суми: імітація розслідування з боку МВС?

В четвер до Сум приїхала комісія МВС, яка збирала факти правопорушень з боку міліціонерів. З допомогою київських слідчих учасники руху спротиву, які на той час були в Сумах, написали більше 10 заяв на правопорушення. Інші будуть написані, коли люди повернуться з походу.

Також батьки абітурієнтів, які платили гроші в “благодійний” фонд Олександра Царенко, написали 10 заяв на повернення своїх грошей з описом ситуації, в якій вони опинились. 10 сімей, які віддали від 800 до 3000 гривень в благодійний фонд

 (16-08-2004 12:36 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1092648970.html)

 

Студенти з більшості регіонів України з’їхалися до стін Генпрокуратури, щоб підтримати сумських студентів у боротьбі з посадовими особами, які чинили репресії проти сумчан під час пішого ходу на Київ

О 12.00 студенти з Сум, Тернополя, Львова, Кіровограда, Житомира, Києва, Рівного, Одеси та інших міст зібралися біля Генеральної прокуратури, щоб отримати відповідь на Відкритий лист, який було направлено до Геннадія Васильєва 25 серпня. У листі містилися вимоги, які, зокрема, були озвучені і сьогодні. Серед них: порушити кримінальні справи проти Щербаня, зняти депутатську недоторканність з Царенка та порушити щодо нього справу, оскаржити судові рішення про заборону пішого ходу та оскаржити судові покарання учасників акції.

Учасники акції відразу розділилися на дві групи: троє пішло спілкуватися з працівниками прокуратури в приймальні, де вимагали роз’яснити, на якій стадії знаходиться розгляд їхніх справ. Друга група лишилася під стінами будівлі та діяла радикальніше. Вони в довжину будинку напроти головного входу розгорнули гасла та у рупор озвучували всі свої вимоги та вимагали прискорити розгляд справ.

Працівники Генеральної прокуратури відразу зреагували на пікет за вікнами та кількаразово виходили, щоб заспокоїти пікетуючих (які, до речі, навіть не скандували) та пропонували згорнути акцію. Але їм це погано вдалося. Бо в той час, коли студенти розгорнули пікет, в стінах Генеральної прокуратури закінчилася прес-конференція, з якої верталися журналісти з різноманітних мас-медіа. Камери швидко налаштувалися навколо студентів.

Як тільки більшість телеканалів із камерами та мікрофонами зникли за рогом, до студентів вийшла заступник Генерального прокурора Ольга Колінько. Негативна реакція на камери та фотоапарати зафіксувалася фразою: „Не знімайте мене, я ж не знала, я все-таки жінка”. Але пані Ольгу швидко переконали, що то журналісти, і попросили не заважати їм виконувати свою роботу. Заступник Генерального прокурора завірила: „Ми зараз сідаємо і скрупульозно розбираємо всі питання, які ви поставили перед Генеральною прокуратурою”. Перед тим, як Ольга Колінько пішла зі своїм почтом працювати разом з представниками від сумських студентів, вона частково зняла із Генеральної прокуратури усі зобов’язання щодо гарантій вирішення проблеми: „Я вже цікавилася цим питанням в п’ятницю, всі матеріали передані до Верховного Суду. Він прийме рішення... Це компетенція Верховного Суду”.

Наразі декілька студентів знаходяться в Генеральній прокуратурі та працюють над вирішенням проблеми.

 (30-08-2004 18:29 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1093879776.html)

 

Правда не подобається працівникам міліції?

31 серпня в двох вищих навчальних закладах Сумщини — державному та педагогічному університетах — під час урочистого прийняття в студенти відбулись масові роздачі агітаційних матеріалів Громадянського руху „Чиста Україна”. Близько 2 тисяч чоловік змогли отримати останній номер „Чистої газети”, візитку кампанії, поспілкуватись з волонтерами.

Під час розповсюдження інформаційних матеріалів, які розповідають про нелегкий життєвий шлях Віктора Януковича, було затримано активіста громадського руху „Чиста Україна” Андрія Букіна. Працівники органів внутрішніх справ запроторили його до службової машини марки „Жигулі” номер БМ 04 11 МІ, і повезли до міськвідділу міліції. Відразу в міськвідділі з’явився давно знайомий студентам всієї Сумської області заст. начальника УМВС Бессалов.

Через три години після затримання сумською міліцією активіста „Чистої України” Андрія Букіна, без пред’явлення звинувачень, взявши пояснення, його було звільнено. На волі його зустрічали більше двох десятків побратимів, які, узнавши про випадок затримання, відразу прийшли до будинку Сумського міськвідділу міліції.

А в ніч на 3 вересня 2004 р. під час розклейки наліпок ГР “Чиста Україна”, працівниками правоохороних органів були затримані активісти руху в Києві.

О 10 годині ранку над ними відбувся суд. За інформацією представників руху, що знаходились під час засідання в приміщенні Печерського районного суду столиці, суддя вирішив не висувати їм звинувачень, а відпустити їх на волю. Проте цього не було зроблено, і активісти ГР “Чиста Україна” були відвезені назад у відділок.

Складається таке враження, що рішення суду не задовольнило міліціонерів, і вони вперто шукають в діях активістів якихось злочинних задумів. Виникає питання — невже українська міліція остаточно втратила свою “правоохорону функцію” і просто стала виконувати вказівки “зверху”???

 (03-09-2004 13:18 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1094206726.html)

 

На ментів, які побили сумських студентів, завели кримінальну справу

Прокуратура Сумської області відкрила кримінальну справу за фактом перебільшення службових повноважень правоохоронцями області під час розгону студентського походу.

Як сповіщають працівники цієї прокуратури, справу відкрито саме за фактом, а не по відношенню до конкретних співробітників міліції. Кримінальну справу провадять відтоді, як Генпрокуратура втрутилася в ситуацію навколо сумських студентів. Наразі ведеться слідство.

 (15-09-2004 11:25 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1095236711.html)

 

У Сумах продовжується ментовський безпредел

Нагадаємо, в понеділок у Сумах пройде акція протесту проти переслідувань учасників руху студентського спротиву, яке останнім часом розгорнули представники влади та керівництва вузів.

Дениса Смолєннікова, що роздавав листівки-запрошення на цю акцію під час мітингу “за Януковича”, що його у Сумах сьогодні проводить влада, схопили, кинули в воронок і повезли у Первомайський відділок міліції.

Представники студентського руху спротиву зараз знаходяться перед відділком, вимагаючи негайно звільнити Дениса.

 (25-09-2004 15:01 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1096113666.html)

 

Зарічний районний суд м. Суми активіста вільної ініціативи “Студентська Хвиля” Дениса СМОЛЄННІКОВА, якого звинувачували у “непокорі працівникам міліції під час затримання”, своїм рішенням визнав невинним

Студента Сумського державного педагогічного університету Дениса СМОЛЄННІКОВА, який на черговій акції ”за ЯНУКОВИЧА”, що організувала місцева влада у Сумах 25 вересня, роздавав листівки-запрошення на акцію проти тиску на студентів, працівниками правоохоронних органів було брутально затримано та кинуто в „уазик”, яким відвезли у міське управління міліції, де протримали його понад три години. Студента, який мирно розповсюджував листівки, звинувачували у “непокорі працівникам міліції під час затримання”.

Свідченням працівників правоохоронних органів, які затримували Дениса СМОЛЄННІКОВА, було протиставлено відеозапис, який, як і обіцяли студенти – свідки його затримання, було продемонстровано під час засідання суду, що тривав 27 та 28 вересня. На ньому було видно, що порушували закон саме правоохоронці.

Судді Зарічного районного суду м. Суми БОЙКО не залишалося нічого іншого, як своїм рішенням студента Дениса СМОЛЄННІКОВА визнати невинним. Але питання щодо винних в зв’язку з використанням силових дій по відношенню до студентів залишається відкритим.

 (29-09-2004 01:02 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1096408942.html)

 

Юристи “Чистої України” подали скарги до Генеральної прокуратури

Як повідомляла прес служба “Чистої України”, наш рух подавав колективні та особисті скарги у прокуратуру на неправомірні і злочинні дії працівників міліції, що застосовувалися до активістів “Чистої України” під час їх затримання на межі Полтавської та Сумської областей 6 серпня 2004 року в поході сумських студентів на Київ.

Юристи громадянського руху “Чиста Україна” подали скарги до Генеральної прокуратури України та Звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням відновити порушені права студентів.

Генеральна прокуратура 20 серпня 2004 року надіслала звернення на розгляд до прокуратури Сумської області. І от 2 вересня 2004 року прокуратура Сумської області порушила кримінальну справу №04800103 за ознаками злочину, передбаченого ст. 365 ч. 2 Кримінального кодексу України, що передбачає перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями.

Справу порушено проти працівників міліції, що проводили затримання. Наразі триває слідство.

Щодо стану розгляду справ Уповноваженим Верховної Ради з прав людини, то відкрито провадження Уповноваженого у цій справі та ведеться розслідування. Юристи “Чистої України” особисто зустрічалися із представником Уповноваженого Верховної Ради, який вибачився від імені Уповноваженого за те, що не було прийняте колективне Звернення від активістів “Чистої України” (нагадаємо, що нам відмовили у прийнятті колективного звернення по факту порушення прав людини працівниками міліції, не надавши письмового пояснення) та пообіцяв докласти усіх зусиль до вирішення справи. Переконані, Уповноважений є саме тією демократичною та незалежною інстанцією, яка все-таки захистить права студентів та не допустить в майбутньому вчинення злочинних дій працівниками правоохоронних органів.

 (17-09-2004 11:44 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1095410679.html)

 

Скасовано засудження студентів

5 жовтня 2004 р. Апеляційний суд Сумської області прийняв постанову, якою скасував рішення Роменського міськрайонного суду від 7 серпня 2004 р., за якою учасників походу сумських студентів на Київ було притягнуто до адміністративної відповідальності і присуджено 1 добу арешту.

У повідомленні на адресу одного із затриманих, Тараса Гривула, вказується, що за його скаргою рішення за ст. 185 КУпАП скасовано, а справу надіслано на новий розгляд в той же суд іншим суддею. Рішення Апеляційного суду Сумської області насправді є загортанням справи у папірці і спробою відкласти з’ясування справи у глибоку шухляду. Нагадуємо, що затримання і засудження Тараса Гривула і друзів, зроблене під тиском прем’єра Януковича і губернатора Щербаня, було повністю безпідставним, і вирок мали просто скасувати, а не дати на розгляд іншому судді. Стосовно незаконних дій правоохоронців, які супроводжувалися насильством, відкрито кримінальну справу, яка розслідується.

Все-таки постанова Апеляційного суду Сумської області від 5.10.2004 р. є одним із досягнень громадянського руху у відстоюванні демократії і законності в Україні.

 (18-10-2004 00:01 Майдан-ІНФОРМ

http://maidan.org.ua/static/news/1098046910.html)

 

Прокуратура Сум реанимировала дело «милиционеры против студентов»

Прокурор Сумской области Юрий Ударцов отменил постановление о закрытии уголовного дела относительно превышения работниками правоохранительных органов полномочий во время студенческой акции протеста летом 2004 года, сообщает «Данкор».

В сообщении пресс-центра прокуратуры отмечается, что Ударцов, изучив материалы дела, сделал вывод, что постановление о закрытии дела является преждевременным и необоснованным, и дал поручение следственному отделу прокуратуры возобновить досудебное следствие по делу.

Напомним, летом 2004 года сумская милиция неоднократно применяла силу по отношению к студентам, протестовавшим против создания Сумского национального университета. Сперва был разгромлен палаточный лагерь в сквере Шевченко, причем студентов обвиняли в хранении наркотиков и боеприпасов, что так и не подтвердилось. Потом возле села Андрияшевка милиция задержала студентов, шедших в Киев, и доставила в СИЗО Недригайлова и Ромен. Тогда лидеры студенческого сопротивления возлагали вину за происшедшее на начальника областного УВД Николая Плеханова и его заместителя Константина Бессалова.

(18.01.2005 16:04

http://proua.com/news/2005/01/18/160444.html)

 Поділитися