MENU

Влада “попередила” черкаську газету “Оранжист”

22.12.2004

Газета черкаського наметового містечка “Оранжист”, співробітника якої було побито 15 грудня, 21 грудня одержала нові свідчення того, що її існування заважає саме владі. За один день співробітники інформаційного агентства “Контекст-Черкаси”, які випускають “Оранжист”, одержали два попередження від влади — пряме та опосередковане.

Пряме попередження виходило від управління у справах преси та інформації Черкаської ОДА, представниця якого сьогодні у телефонній розмові пильно цікавилась у ІА “Контекст-Черкаси”, чому це агентство дозовляє собі “під боком” у обласної влади розповсюджувати “незареєстроване видання”. Аргументи, що “Оранжист” є додатком до інформаційної стрічки агентства, що вказано у вихідних даних видання, і фактично, є листівкою, на співбесідницю із черкаського “Білого дому” не дуже вплинули.

Друге попередження виходило від місцевих “тіньових співробітників” ОДА. Наразі редакція “Контекст-Черкаси” виявила, що листівка “Оранжист” почала підроблятися. Як розповідає головний редактор ІА “Контекст-Черкаси” Андрій Лубенський, сьогодні до агентства масово телефонували обурені читачі, які виявили у своїх поштових скриньках псевдо-“Оранжист” “з матеріалами, які ганьблять ветеранів”. Агентство цього ж дня розповсюдило заяву, у якій попередило, що не має ніякого відношення до поширених матеріалів, а також, що виявлені чорно-білі листівки із текстом із одного боку є фальшивками, оскільки оригінали друкуються у двостронній спосіб із використанням фарби двох кольорів — помаранчевого та чорного.

Окрім того, як зазначив Андрій Лубенський, розповсюджувачі справжнього “Оранжиста” не вкидали листівку до поштових скриньок, а роздавали її на вулицях і у громадському транспорті безпосередньо у руки.

Андрій Лубенський зазначає, що редакції відомо, хто саме займається фальшуванням “Оранжиста”, проте прямих доказів проти цих осіб у нього немає. Він відзначив, що це “ті ж люди”, які були причетні до появи фальшивих заяв нібито з боку штабів Віктора Ющенка перед приїздом кандидата у президенти до Черкас. У згаданих фальшивих листівках містилися матеріали, що мали справити враження цілковитої розкоординованості та незгоди серед регіональних представництв штабу Ющенка на Черкащині. За словами Лубенського, він виявив у своїй поштовій скриньці “цілу пачку” таких “агітматеріалів”. Власне, це найсвіжіші приклади підробки газет та листівок на Черкащині. Зазвичай, такі “агітаційні перлини” регулярно з’являються на Черкащині під час кожних виборів, причому спрямовані вони, в основному, проти опозиційних сил.

До правоохоронних органів редакція агентства “Контекст-Черкаси” цього разу не зверталася, оскільки журналісти не бачать у цьому сенсу. “Досі жоден із випадків фальшування газет не був розслідуваний. Не були розслідувані й інші протиправні дії, спрямовані проти журналістів, наприклад, побиття опозиційної журналістки Валентини Васильченко 2000 року. І нині, від часу подання Ігорем Гоцевим заяви, з боку міліції не було навіть спроб показати, що ведеться розслідування його побиття”, — відмітив Лубенський.

Минулого тижня невідомі жорстоко побили системного адміністратора інформаційного агентства “Контекст-Черкаси” і верстальника газети черкаського наметового містечка “Оранжист. Вісник помаранчевої революції” Ігоря Гоцева. Нападники заявили Ігореві, що б’ють його за випуск листівки “Оранжист”.

“Ми не вважаємо “Оранжист” газетою у буквальному сенсі цього слова, “щоденна газета наметового містечка” — визначення образне, — говорить Андрій Лубенський. — Але ми і не виключаємо того, що зрештою ця листівка перетвориться на справжню газету. Все залежатиме від того, як розвиватимуться події у країні після переголосування 26 грудня. Якщо нинішній режим знову вдасться до фальсифікацій та тиску — а ми вже зараз одержали сумнівне задоволення відчути це на собі — то потреба у “Оранжисті” існуватиме ще досить довго”.

(21-12-2004 22:30 Майдан-ІНФОРМ, Черкаси http://maidan.org.ua/static/news/1103661029.html)

 Поділитися