MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Львівські ЗМІ люблять Ющенка

09.05.2005   
Вікторія Прихід

Під час виборів львівські засоби масової інформації були найбільш об’єктивними серед інших реґіональних ЗМІ України. Це визнали представники штабів як Ющенка, так і Януковича. Хоча вони і стверджують, що стовідсотково об’єктивного ЗМІ на Львівщині не було, збалансованість та полярність суджень на сторінках газет та в ефірі все-таки була збережена. "В Донецьку, наприклад, опозицію представляли лише три ЗМІ: телеканал, радіо та газета "Остров". А в Полтаві власники опозиційних ЗМІ навіть постраждали фізично через свою позицію", — розповів заступник керівника виборчого штабу Віктора Ющенка Тарас Батенко. На Львівщині ж газети, які були занадто заангажовані однією стороною, як-от "Український шлях", "Україна і час", "Молода Галичина", просто втратили свою аудиторію. На майбутнє, щоб унеможливити тиск влади, нова влада планує відмовитися від практики державних ЗМІ. Усі газети і Львівське телебачення буде роздержавлено.

Втім, Комітет виборців України у Львівській області зауважив перегин на медійному ринку Львівщини у бік Ющенка. За словами керівника інформаційно-аналітичного відділу КВУ у Львівській області Назара Бойка, якщо перевести кількість інформації, яку оприлюднювали про кандидатів, у відсотки, вийде, що виборчу картину формували 60% позитивної інформації про Ющенка і 35% про Януковича, так само 30% — негативної про Ющенка і 50% — про Януковича. Цікаво, що навіть за такої ситуації, явно не на користь Януковича, представники його штабу вважають, що більшість львівських ЗМІ подавали інформацію об’єктивно й оперативно. Речник штабу Януковича Юрій Кріль, який на засідання прес-клубу реформ, втім, не з’явився, в попередній розмові з представниками прес-клубу заявив, що більшість львівських ЗМІ працювали на високому творчому рівні. А найоб’єктивніше виборчу компанію, на його думку, висвітлювали інформаційні аґенції.

Але крім перегину в чийсь бік, львівські ЗМІ ще грішили відсутністю інформації про виборче законодавство. "Фактично виборці залишились непоінформованими про зміни, які були внесені після другого туру. Безграмотність виборців, яку мали б ліквідовувати ЗМІ, на Львівщині була дуже кричущою", — сказав Назар Бойко. Водночас львівським журналістам, на його думку, треба подякувати за те, що вони здійняли ґвалт навколо неготовності до виборів виборчих комісій. Тільки після галасу в пресі проблему почали обговорювати на найвищому рівні.

(«Поступ», м. Львів, 18 січня 2005 р.)

 Поділитися