MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справу “Рівненської газети” розглядатимуть на Волині. Журналістський колектив молодої газети отримав першу маленьку перемогу

09.05.2005   
В. Гарматюк
Верховний Суд України задовольнив клопотання “Рівненської газети” щодо перенесення розгляду справи за позовом голови облдержадміністрації Василя Червонія до “Рівненської газети” з Рівненського міського у будь-який інший суд України.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Василь Червоній подав на видання до суду з вимогою компенсувати 50 тисяч гривень за нібито образу честі та гідності на сторінках газети. Підставою для судового позову став матеріал Ольги Ільчук “Бабай під рівненським соусом”, опублікований у “Рівненській газеті” під рубрикою “Колонка редактора”. На думку В. Червонія, у цьому матеріалі містились висловлювання, що є образливими для нього.

“Рівненська газета” не хотіла, аби справу розглядали у Рівненському міському суді, з огляду на можливі сумніви в неупередженості місцевих суддів. На підтримку перенесення розгляду справи в іншу область журналісти газети збирали підписи рівнян на Театральній площі впродовж чотирьох днів — з п’ятниці до понеділка. Колектив “Рівненської газети” також звернувся до голови облдержадміністрації з відкритим листом, у якому запропонував, аби Василь Червоній сам зініціював перенесення судового розгляду справи в іншу область, щоб уникнути можливих звинувачень в упередженості суду.

Отже, журналістський колектив молодої газети отримав першу маленьку перемогу. Відтепер судові розгляди відбуватимуться у Ківерцівському районному суді, що на Волині.

Голова Рівненської облдержадміністрації Василь Червоній, як законослухняний громадянин, сприйняв рішення про перенесення справи за позовом до “Рівненської газети” в іншу область, повідомив прес-секретар голови обласної адміністрації Сергій Шидловський. Щодо того, чи вплине перенесення судового засідання, то всі суди, які були перенесені в інші області, Василь Червоній вигравав, повідомив його прес-секретар.

Маленьким кроком до неупередженого слухання справи вважає редактор “Рівненської газети” Ольга Ільчук перенесення в іншу область розгляду справи за позовом Василя Червонія до газети. “Серйозної впевненості, що все буде нормально, немає, оскільки недовіра до судової системи залишається. Однак, на думку наших юристів, гірше не буде”, — додала Ольга Ільчук (За повідомленням ІА “Контекст-медіа” та служби новин ТРК “Рівне 1”).

(“Ого”, м. Рівне, №951, 3 березня 2005р.)

 Поділитися