MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

До кінця наступного року у Львові побудують ізолятор тимчасового утримання (ІТУ) європейського зразка

15.06.2005   
Сергій Барашевський

Про це в інтерв’ю кореспондента “ВЗ” повідомив начальник УМВСУ міста Львова Михайло Курочка.

“Така потреба виникла у зв’язку з тим, що приміщення на вул. Степана Бандери, 1, яке ми використовуємо під ізолятор, за своїми технічними параметрами не відповідає, як нашим, так і європейським вимогам. Оскільки наша держава взяла курс на впровадження у себе євростандартів, постало питання, щоб усі наші фіскальні установи було обладнано згідно з цими вимогами”, — сказав Михайло Курочка.

Згідно з європейськими нормами, у кожній камері має бути санвузол, щоб людина мала змогу помитися, телевізор, великі вікна для достатньої кількості природного світла. У проекті ІТУ також повинен бути передбачений прогулянковий дворик. “Наш ізолятор, який розташований у приміщенні на вул. С. Бандери, 1, неможливо переобладнати під такі умови”, — заявив Михайло Курочка.

Нове приміщення ізолятора тимчасового утримання планують побудувати по вул. Тролейбусній, 16, на території приміщення спецпідрозділу “Беркут”. Зі слів начальника УМВСУ м. Львова, з центрального бюджету МВС буде виділено достатню кількість коштів для того, “щоб провести будівництво від початку до кінця”. “У Львівській міській раді вже також досягнуто принципової згоди з цього приводу, ні у кого немає застережень, що така установа повинна бути збудована”, — додав Михайло Курочка. Він також наголосив, що в майбутньому там перебуватимуть усі без вийнятку затримані — ніяких “елітних” в’язнів не буде.

М. Курочка вже надіслав листа на ім’я міського голови Любомира Буняка з проханням виділити земельну ділянку для будівництва ізолятора. “Заступник міського голови з питань містобудування і землеустрою Василь Лозинський вважає, що така ідея має право на життя. Однак ця пропозиція ще не погоджена з міською радою”, — повідомила його прес-секретар Галина Турянська. А от для начальника спецпідрозділу “Беркут” Івана Дідуха новина про наступне будівництво на території його підрозділу ізолятора стала несподіванкою. “Я вперше чую про це від вас. Мене ніхто про це не повідомляв”, — сказав він.

(“Високий Замок”, м. Львів, №104, 13.06.2005)

 Поділитися