MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Дорогами йдеш — а там снаряди, як тюльпани з землі стирчать’ У Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомВербування до армії та затримання без обвинувачень: РФ продовжує вчиняти воєнні злочини‘Я был дома, когда снаряд разрушил стену’ До співробітників Меморіалу в Москві прийшли з обшукамиРішення Комітету Міністрів Ради Європи щодо групи справ ‘Пєтухов (№ 2) проти України’У Ради Європи є питання щодо адекватності та доступності новоствореного механізму перегляду довічних вироків в Україні ‘Ми виживали завдяки допомозі людей…’ ‘Земля кличет, дом кличет. Я хочу домой’ Вироки без доказів: кримського політв’язня Аметхана Абдулвапова засудили до 10,6 років ув’язнення за ‘тероризм’Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Івано-Франківська установа виконання покарань (№12)’‘Імовірність притягти до відповідальності Росію зросте після її поразки’. Інтерв’ю Євгена Захарова ‘Детектору медіа’Митці не/повертаються: Мінкульт вимагатиме дані про військовий облік для виїзду за кордон‘Дітей з реанімації на апаратах спускали до підвалу’ ‘Разрушено очень много домов, людям некуда возвращаться…’ Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Закарпатська установа виконання покарань (№9)’Дорослі діти й діти дорослих: Кабмін затвердив механізм примусової евакуації дітей із зон бойових дійМоніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні №19 ДУ ЦОЗ ДКВС УкраїниЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ ‘Львівська установа виконання покарань (№19)’Кроки до звільнення Криму

Закарпатська влада намагається взяти під свій контроль єдину всеукраїнську угорськомовну газету «Карпаті ігаз со»

10.08.2005   

Єдина всеукраїнська угорськомовна газета «Карпаті Ігаз Со», якій цього року виповнилось 85 років і яка сьогодні має понад 10 000 передплатників, що є найбільшим показником серед закарпатських газет. Однак після революційних подій в Україні та на Закарпатті нове обласне керівництво, а зокрема новий голова облдержадміністрації Віктор Балога поставив за мету підпорядкувати собі незалежну угорськомовну пресу краю, яка сьогодні наважується висвітлювати події в непривабливому для керівництва світлі. Так з лютого 2005 р. перший заступник голови облдержадміністрації Олег Гаваші неодноразово «закликав» головного редактора газети Елемір Кевсегі, щоб той подав у відставку за власним бажанням. Однак після того, як редакція газети висловила одноголосну підтримку своєму головному редактору, обласне керівництво пішло у відкритий наступ. Для врегулювання цього конфлікту працівники газети неодноразово звертались з відкритим листом до губернатора області Віктора Балоги, але, на жаль, всупереч Закону України «Про звернення громадян» він так і не відреагував на них.

Тим часом, незважаючи на обставини, керівники області 22 квітня 2005 р., користуючись своїм правом «засновників», звільнили Елемір Кевсегі (голова Спілки угорських журналістів Закарпаття) з посади головного редактора газети в той час, коли останній знаходився в офіційній відпустці. Після цього перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Гаваші офіційно запевнив колектив газети в тому, що при призначенні нового головного редактора газети будуть керуватись думкою колективу. Але, незважаючи на неодноразові офіційні і публічні заяви про узгодження кандидатури, 29 липня 2005р. без згоди та погодження з колективом газети головним редактором «Карпаті Ігаз Со» був призначений Габор Ердеї, який з 1994 по 2003 гідно служив на посаді головного редактора режиму Кучми і якого не визнає колектив (30 співробітників). В зв’язку з ситуацією навколо головного редактора на сьогоднішній день заблокована робота газети, а обласне керівництво, разом з депутатом облради Брензовичем, забороняє вихід газети у світ вже протягом двох тижнів.

На жаль, на обласному рівні наші можливості вичерпані, оскільки газета перебуває не лише в функціональній блокаді але й інформаційній ізоляції. Так, в ході візиту віце-прем’єр міністра України Миколи Томенка до Закарпаття після прес-конференції (на яку прес-служба Закарпатської ОДА навіть не запросила нашу газету і не надала можливості нашим кореспондентам звернутись із запитанням) вдалось коротко окреслити суть проблеми пановіі Томенку, який однак не відреагував на поставлені запитання.

Колектив в цій історії вбачає однозначну провокацію етнонаціонального характеру, що може суттєво вплинути на міжетнічні відносини і стабільність в регіоні. Саме тому звертаємось до українського журналістської громади, наших колег в нових умовах української журналістики допомогти нам відстояти свої права журналістів.

Колектив редакції угорськомовної газети «Карпаті Ігаз Со»

09.08.2005

 Поділитися