MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

"Нова" влада глушить СТБ?

10.08.2005   
Інформація ЗМІНИ

22-00. Починається випуск інформаційної програми "Вікна" на телеканалі СТБ.

Перша новина - візит спікера української Ради Володимира Литвина до Москви. Ведучий говорить, що це вже третій візит Литвина до Білокам’яної за часів "нової" влади. У той час, як президент Ющенко був там лише один раз, а прем’єр Тимошенко практично не "в’їздна" до столиці Росії. Литвина прийняв особисто Путін у своїх кремлівських апартаментах.

Це останнє, що можна було розчути. Одразу за цими словами почались технічні проблеми. Картинка на екрані "зависла", а замість звуку з телевізора лунало звичайне шипіння.

Ми переключили "телек" на інший канал — все нормально. Йшов якийсь художній фільм. Чутність і видимість - суперова. Переключили на СТБ — шипіння триває ще близько хвилини.

Нарешті картинка і звук самі собою налагоджуються. Йде наступна новина: автомобіліст подав до суду скаргу на рішення президента України Віктора Ющенка про ліквідацію Державної автомобільної інспекції. Все далі картинка знову зависає, включається і шипіння.

Все це знову триває десь із хвилину. За цим зображення і звук на екрані відновлюється і глядачі СТБ спокійно дивляться і слухають новини, в яких вже ні словом не згадується президент.

На сайті СТБ про цей випадок ані слова. Можливо, це були "технічні" проблеми? Можливо.

А можливо це було тренування з включення "глушилок", які свого часу плідно використовували у СРСР для перешкоджання прийому "антирадянських" радіопередач (у Києві ці "глушилки" й досі стоять на Лисій горі)? Ми цього не можемо заперечувати, бо маємо вже кілька фактів про відключення від ефіру (переважно у вечірній та нічний час) різних телепередач, чий загальний напрям можна назвати нейтральним, але зміст яких навряд чи подобається "новій" владі.

Ми не можемо поки що стверджувати, що "нова" влада тренується застосовувати "глушилки". Тим паче проти СТБ, каналу, який опозиційним при всьому бажанні опозиційним не назвеш попри те, що він належить Віктору Пінчукові. Але й не можемо відкидати це з огляду на ситуацію із свободою слова в сучасній Україні.

(http://zmina.kiev.ua/m/content/view/682/2/, 02.08.05)

 Поділитися