MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Полтавська прокуратура відреагувала на критику в ЗМІ – допитала журналіста

11.08.2005   
Олександр Брусенский, (Полтава)

Прокуратурою Полтавської області розпочато перевірку обставин появи в пресі виступу заступника начальника обласного УВС, начальника слідчого управління МВС України у Полтавській області підполковника міліції Геннадія Критьєва.

Головний слідчий області, який прибув на Полтавщину з Києва у складі нової команди керівників полтавської міліції, напередодні свого професійного свята – Дня слідчого – зустрівся з журналістами і, відповідаючи на їхні запитання, висловив своє уявлення про шляхи подальшого реформування слідчих органів. 37-річний офіцер заявив, що є ще багато невирішених питань у взаємодії слідчих прокуратури і міліції, проблеми з контролем за самою прокуратурою, де розслідування кримінальних справ з різних причин невиправдано довго затягується тощо.

Думки офіцера міліції, очевидно, не припали до душі керівництву прокуратури області. Відразу після виходу статті в газеті “Полтавський вісник”, заступник обласного прокурора Павло Карпинский провів “розмову” з вільнодумним начальником слідчого управління. Підполковника, який мислить не в унісон зі співробітниками прокуратури, змусили написати пояснення з приводу його висловлювань на адресу наглядового відомства.

Не забули і журналіста – автора статті. Корреспондента газети вчора запросили на розмову до заступнику прокурора Полтавської області, який чемно цікавився історією появи статті і тим, наскільки правильно автор передав думки опального підполковника. На зустрічне запитання журналіста – невже доросла і самостійна людина, котра займає відповідальну посаду в системі МВС і яка мешкає в демократичній країні, не має права публічно висловити свою думку зі сторінок газети, газетяреві пояснили, що підполковник “не в курсі” особливостей роботи прокуратури. Виявилося, що в занадто говіркого міліціонера на своїй ділянці роботи багато огріхів, які треба усувати, а не критикувати орган, який наглядає за його діяльністю.

Після того, як ця історія отримала розголос в обласному центрі, місцеві журналісти заговорили про погано прихований тиск на пресу і тих, хто готовий співпрацювати разом з журналістами, піднімаючи проблеми, які хвилюють суспільство. Дивно, що цим зайнялися ті, хто за обов’язком служби повинні дбати про забезпечення права громадян на свободу слова. У Полтаві з інтересом очікують наступного кроку прокуратури і можливих “оргвисновків” стосовно наївного офіцера міліції, котрий, певне, в буквальному сенсі розуміє розмови можновладців про свободу слова нашій країні (Обком)

(http://zmina.kiev.ua/m/content/view/505/2/, 08.07.05)

 Поділитися