MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

“Насамперед нас непокоїть проблема забезпечення системи кваліфікованими кадрами...”

17.08.2005   
Олег Маховський

Голова Державного департаменту України з питань виконання покарань Василь Кошинець:

— Насамперед нас непокоїть проблема забезпечення системи кваліфікованими кадрами. Минулими роками до неї потрапили чимало працівників, котрі за своїми моральними і діловими якостями аж ніяк не відповідають вимогам роботи з ув’язненими.

Нещодавно провели ряд профілактичних заходів. У результаті вдалося виявити двадцятьох працівників, що вчинили правопорушення з корупційними ознаками. У цьому ганебному списку фігурують два заступники начальників виправних установ, 10 працівників підрозділів нагляду і безпеки, 3 – режиму та охорони слідчих ізоляторів, 3 представники із соціально-психологічної служби, по одному з оперативної та медичної служб. Усіх притягнуто до адміністративної відповідальності й, зрозуміло, звільнено.

До такої непристойної компанії потрапив і начальник Волинської виправної колонії №118. Отримав 400 доларів хабара. Якщо суд визнає його винним, колишній наш співробітник потрапить за ґрати.

– О, це вже сюжет для цікавого тюремного бойовика.

– Не думаю. Таких засуджених не відправляють до, так би мовити, звичайної колонії. Він просто там не виживе. Скоріше за все сидітиме в спеціалізованій в’язниці, що в Чернігівській області. Разом із колишніми представниками правоохоронних органів, які також порушили закон.

Повертаючись до попереднього запитання, хотів би додати: за результатами проведених перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 187 наших працівників. Із 32-ма службовцями ми розпрощалися назавжди: вони звільнені з органів кримінально-виконавчої системи.

(“Вечірній Київ”, №150, 17 серпня 2005 р.)

 Поділитися