MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна – європейський лідер з прослуховування громадян

21.09.2005   

Зняття інформації з каналів зв’язку різними спецслужбами України може торкатися приватної комунікації 4 млн громадян. Таку інформацію оприлюднила на прес-конференції Українська Гельсинська спілка з прав людини.

За рік в Україні видається приблизно 40 тисяч дозволів на зняття інформації з каналів зв’язку. При цьому більшу частину з цих дозволів отримує Податкова міліція, а зовсім не СБУ чи МВС, передає “Час Європи” (http://europe.in.ua).

Прийнято вважати, що один дозвіл на зняття інформації зачіпає комунікації приблизно ста осіб, таким чином щорічно знімається інформація з комунікацій 4 млн українців.

"Ця кількість є рекордною для Європи, це дуже багато. І це абсолютно неприпустимо для країни, яка вважає себе цивілізованою та демократичною", — каже Євген Захаров, голова Української Гельсинської спілки.

Крім питань надмірного контролю каналів зв’язку та незаконного засекречування нормативних актів, правозахисники розкритикували плани держави запровадити єдиний ідентифікаційний номер особи. За цим планом, після реформи в одному реєстрі буде зібрано абсолютно всю наявну у держави інформацію про кожного громадянина.

Це неприпустимо для демократичної країни та може встановити "механізм тотального контролю за кожною людиною, притаманний тоталітарним країнам", підкреслив Захаров.

(zmina.kiev.ua, 15.09.05)

 Поділитися