MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

В Україні ухвалили перший вирок за депортацію кримчанина ‘Путінська війна — це смерть та злидні’. Дайджест російських протестів‘Детей из реанимации на аппаратах спускали в подвал’ У трьох словах про російську ненавистьШвейцарія: Федеральна прокуратура розпочала розслідування нападу на швейцарського журналіста в УкраїніРосія вивезла понад 19,5 тисяч українських дітей ‘Cнаряды летели без конца и края...’ Два танки на городі та снайпер у хаті‘Мамо, то не грім, то ‘лютий місяць’ надворі’ ‘Брат підірвався на розтяжці. Ми нічого не знаємо про його долю’ ‘Я весь час дивилася на небо — виглядала ці ракети...’ ‘У моєму дворі три снаряди розірвалося’, — жителька Богданівки Правозахист у дорозі: як працюють наші виїзні команди в Харківській областіЗаповідник ‘Асканія-Нова’: росіяни призначили свого ‘директора’Люди стучали в двери поезда и умоляли: ‘Впустите нас, мы с детьми!’ ‘Дорогами йдеш — а там снаряди, як тюльпани з землі стирчать’ У Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидомВони не пішли на співпрацю з окупантами у ВовчанськуУніверсальна категорія еволюції розуму. Колективна пам’ять системи: метапідхід ‘Люди топили сніг та ставили пастки на голубів’, — маріуполець

Журналісти просять Ющенка не кидати їх за грати

12.01.2006    джерело: www.pravda.com.ua

Інститут медіа права вважає шкідливим для свободи слова запровадження кримінальної відповідальності для журналістів у вигляді позбавлення волі за втручання у приватне життя.

Про це йдеться у заяві Інституту щодо ухвалення Верховною Радою нової редакції Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів, а також Кодексу про адміністративні правопорушення щодо захисту особистих прав і свобод людини і громадянина.

Цим законом запроваджується відповідальність у вигляді позбавлення волі за статтею 182 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за поширення конфіденційної інформації про особу в засобах масової інформації, у публічних виступах та творах.

«В Україні була лише одна гучна справа за цією статтею: щодо Дмитра Чобота, який написав про Віктора Медведчука книгу «Нарцис», – сказано в заяві.

Журналісти заявляють, що через ці норми «в першу чергу, постраждати можуть журналісти».

«Ми вважаємо, що основним засобом захисту інтересів людини має бути грошова компенсація у межах цивільного процесу. Кримінальний процес і загроза ув’язнення можуть використовуватися як розправа над журналістом», – сказано в заяві.

Інститут медіа права закликає президента Віктора Ющенка скористатися правом вето щодо закону, «за яким журналістів зможуть саджати за ґрати».

12.01.2006

 Поділитися