MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Нацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Війна з темрявою. Підсумки тижняРосія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Навіщо?Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуНе визнавати ‘фарс Кремля’Росіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідніЯк наука опирається тиранії. Дайджест російських протестівВійна проти пам’яті — як росіяни руйнують пам’ятники та меморіали в Україні Після деокупації Київщини правоохоронці виявили 1590 тіл Україна має відомості про 550 000 воєнних злочинцівХарківщина: під ударом — історія, релігія, мистецтвоРозстріляв українського військовополоненого на ЗапоріжжіМКС видав ордери на арешт двох російських генералівВ эвакуацию я поехал в одних штанах, сапогах, курточке и с документамиПолітика надання грошової або гуманітарної допомоги жертвам воєнних злочинів Відсутність права і міжнародного контролю — що відбувається в російському полоні з українськими цивільними?Правила обробки і захисту персональних даних у базах даних, володільцем якої є громадська організація «Харківська правозахисна група»

Журналісти просять Ющенка не кидати їх за грати

12.01.2006    джерело: www.pravda.com.ua

Інститут медіа права вважає шкідливим для свободи слова запровадження кримінальної відповідальності для журналістів у вигляді позбавлення волі за втручання у приватне життя.

Про це йдеться у заяві Інституту щодо ухвалення Верховною Радою нової редакції Кримінального, Кримінально-процесуального кодексів, а також Кодексу про адміністративні правопорушення щодо захисту особистих прав і свобод людини і громадянина.

Цим законом запроваджується відповідальність у вигляді позбавлення волі за статтею 182 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за поширення конфіденційної інформації про особу в засобах масової інформації, у публічних виступах та творах.

«В Україні була лише одна гучна справа за цією статтею: щодо Дмитра Чобота, який написав про Віктора Медведчука книгу «Нарцис», – сказано в заяві.

Журналісти заявляють, що через ці норми «в першу чергу, постраждати можуть журналісти».

«Ми вважаємо, що основним засобом захисту інтересів людини має бути грошова компенсація у межах цивільного процесу. Кримінальний процес і загроза ув’язнення можуть використовуватися як розправа над журналістом», – сказано в заяві.

Інститут медіа права закликає президента Віктора Ющенка скористатися правом вето щодо закону, «за яким журналістів зможуть саджати за ґрати».

12.01.2006

 Поділитися