MENU

Подібні статті

Оголошується конкурс на участь у XХIX Харківській школі з прав людини для активістів українських правозахисних організацій«Українська демократія є напівосвіченою, розгнузданою, недисциплінованою й нетрадиційною…»«Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людиниЯкою є українська мрія?Робоча група при Президентові представила проект нового Кримінального кодексуУкраїнська Вікіпедія піднялась на 17 місце за кількістю статейЧому українська пісня заважає російській владі? Або як Кремль знищує українську діаспору в РосіїПрезентація доповіді правозахисних організацій «Чи отримає українська в’язниця європейськє обличчя?»Чугуївська правозахисна група звітувала про правову допомогу селянамГО "Харківська правозахисна група" запрошує експерта з організаційного розвитку для аналізу існуючих та розробки необхідних організаційних політикГО «Харківська правозахисна група» проводить відбір постачальника послуг проживання та харчування в готеліГО"Харківська правозахисна група" запрошує експерта зі стратегічного планування для розробки стратегічного плану на 2020-2023 роки.УГСПЛ надаватиме правову допомогу групам, вразливим до ВІЛ, у рамках спільного проекту з мережею ЛЖВУкраїнська поліція вдруге арештувала росіянина на запит башкирського ФСБХарківська правозахисна група оголошує конкурс на вакантну посаду юристаВід поради до захисту в Євросуді: як працює правозахисна групаУкраїнська катастрофа ХХ століттяПеремога юристів чи відсутність адекватного лікування в місцях позбавлення волі?Контактна група по ситуації на Донбасі в Мінську буде наполягати на «режимі тиші», а в Авдіївці знову поранена мирна мешканкаВиступ на круглому столі «Московська Гельсінкська група і значення Гельсінського руху в ретроспективі»

4 лютого 2006 року у м. Чорткові Тернопільської області створено нову громадську правозахисну організацію «Гельсінська ініціатива – XXI» (Прес-реліз)

06.02.2006
Олександр Степаненко

Рішення про її створення було ухвалено установчими зборами, що відбулися цього дня у Чортківській центральній районній бібліотеці.

Гельсінський правозахисний рух на Тернопільщині має свою історію та традиції. З 1988 року у Чорткові  діяла організація «Української Гельсінської спілки». Ініціатором створення та головою УГС тоді був багаторічний політв’язень Володимир Мармус, який сьогодні був присутнім на установчих зборах «Гельсінської ініціативи-XXI». Створення нової правозахисної організації стало також результатом кількарічної діяльності у Чорткові кореспондентського пункту бюлетеня «Права людини» – видання Харківської правозахисної групи.

Головною метою діяльності «Гельсінської ініціативи-XXI» проголошено «захист людських прав і основних свобод через сприяння практичному виконанню гуманітарних статей статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 року, інших прийнятих на його основі міжнародних правових документів, що враховують цивілізаційні проблеми та цілі розвитку XXI століття».

«Гельсінська ініціатива – XXI» розглядає права людини у взаємозалежності з колективними правами сучасного та майбутніх поколінь на соціально-економічний, політичний, національно-культурний розвиток, на захист здоров’я та життя, а також поряд із нашим обов’язком сприяти формуванню гармонійних взаємостосунків у соціальному та природному середовищі.

Головою «Гельсінської ініціативи – XXI» обрано лікаря, депутата Тернопільської обласної ради Олександра Степаненка. Обов’язки членів Ради організації виконуватимуть також журналістка газети «Ратуша» Люба Лазука, студент Львівського університету Андрій Оленюк,  громадські активісти Юхим Макотерський та Ярослав Свистун.
 Поділитися