MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

4 лютого 2006 року у м. Чорткові Тернопільської області створено нову громадську правозахисну організацію «Гельсінська ініціатива – XXI» (Прес-реліз)

06.02.2006   
Олександр Степаненко

Рішення про її створення було ухвалено установчими зборами, що відбулися цього дня у Чортківській центральній районній бібліотеці.

Гельсінський правозахисний рух на Тернопільщині має свою історію та традиції. З 1988 року у Чорткові  діяла організація «Української Гельсінської спілки». Ініціатором створення та головою УГС тоді був багаторічний політв’язень Володимир Мармус, який сьогодні був присутнім на установчих зборах «Гельсінської ініціативи-XXI». Створення нової правозахисної організації стало також результатом кількарічної діяльності у Чорткові кореспондентського пункту бюлетеня «Права людини» – видання Харківської правозахисної групи.

Головною метою діяльності «Гельсінської ініціативи-XXI» проголошено «захист людських прав і основних свобод через сприяння практичному виконанню гуманітарних статей статей Заключного акту Гельсінської наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 року, інших прийнятих на його основі міжнародних правових документів, що враховують цивілізаційні проблеми та цілі розвитку XXI століття».

«Гельсінська ініціатива – XXI» розглядає права людини у взаємозалежності з колективними правами сучасного та майбутніх поколінь на соціально-економічний, політичний, національно-культурний розвиток, на захист здоров’я та життя, а також поряд із нашим обов’язком сприяти формуванню гармонійних взаємостосунків у соціальному та природному середовищі.

Головою «Гельсінської ініціативи – XXI» обрано лікаря, депутата Тернопільської обласної ради Олександра Степаненка. Обов’язки членів Ради організації виконуватимуть також журналістка газети «Ратуша» Люба Лазука, студент Львівського університету Андрій Оленюк,  громадські активісти Юхим Макотерський та Ярослав Свистун.
 Поділитися