MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рішення Комітету Міністрів Ради Європи щодо групи справ ‘Пєтухов (№ 2) проти України’Моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні №19 ДУ ЦОЗ ДКВС УкраїниЕкспрем’єр Британії: ‘Ми зобов’язані притягти Путіна до суду за воєнні злочини перед народом України’Нюрнберг для Путіна? Дискусія про трибунал агресії щодо УкраїниУ Росії планують створити 24 виправні колонії на тимчасово окупованих територіях України У світі все гучніше говорять про те, що агресії Росії проти України немає жодних виправданьВід початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України — посол США при ОБСЄ Майкл КарпентерНова хвиля мобілізації може торкнутися жителів тимчасово окупованого півдня України — ЦНС“Мушинський проти України”: перемога адвоката ХПГ у ЄСПЛІсторія сестер із Маріуполя. Потрапити до в’язниці у Докучаєвську через гімн України у телефоні та фото у вишиванкахВідкритий лист правозахисних організацій до Президента України з приводу ветування закону №4049Сам собі адвокат. Продовження строків тримання під вартою під час воєнного стану за ст. 615 КПК України‘Зеленський вдається до практики СРСР’. Заява правозахисних організацій щодо незаконності позбавлення громадянства УкраїниПрактика застосування статті 391 Кримінального кодексу України доводить, що ця стаття має бути скасованаЗ полону звільнено 144 захисника України – це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгненняДоставили 80 вантажів: Як адвокати з півдня України стали волонтерамиРада ООН з прав людини закликала рф надати доступ до депортованих громадян УкраїниРома України: голоси з пекла війни. Дискримінація, епідемія, війнаРосія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітейЄСПЛ продовжив призупинення розгляду справ проти України

У Сумах закрили газету. Закриття ЗМІ під час виборів стає традицією?

27.02.2006   

17 лютого в місті Суми Апеляційний суд Сумської області своїм рішенням припинив випуск газети «Громадянин України» до закінчення виборів, підтвердивши таким чином рішення Зарічного суду від 13 лютого.

Як стверджує редактор «Громадянина України» Юрій Мацько, газета тимчасово закрита «за грубе порушення закону про вибори». Оскільки закон забороняє передвиборну агітацію партій непартійними ЗМІ.

Потрібно відзначити, що засновник газети – голова обласної організації Республікансько-християнської партії, Олександр Сахно – згоден, що його газета порушила закон про вибори. В одному з номерів «Громадянина України» з метою зібрати підписи на підтримку кандидатів в місцеві ради і мери від РХП були надруковані перші п’ятірки, і звернення підтримати їх на виборах.

Проте Олександр Сахно вважає, що Конституція України дає йому право «висловлювати свої думки за допомогою ЗМІ».

Юристи ІМІ вивчали ситуацію у Сумах, 22 лютого, і зазначили, що матеріали з проханням підтримки певної політичної сили дійсно мали місце в газеті, за умов коли вони не були проплачені з виборчого фонду цієї партії. Більше того, на момент публікації матеріалу виборчого списку і програми, ця партія не була зареєстрована учасником виборчого процесу.

До суду на сумську газету подав представник Соціалістичної партії Сергій, в.о. мера Сергій Клочко.

Однак, як зазначають експерти ІМІ газета часто критикувала цього посадовця. Відтак деякі політики вважають закриття газети «розправою політичним опонентом».

Після закінчення виборів представники РХП мають намір звернутися до Конституційного суду за роз’ясненнями.

Наразі газета не виходить друком. Натомість, від імені РХП поширюється інформаційний матеріал у тому ж форматі, в якому виходила газета. Видавці по суті називають це листівкою.

Нагадаємо, нещодавно у Криму рішенням суду за позовом місцевої Партії Регіонів, зокрема, була припинена діяльність до закінчення виборів ТРК «Чорноморська».

23.02.06

 Поділитися