MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Росія воює проти звичайного життя людей’, — Президент УкраїниУряд запровадить тимчасове посвідчення громадянина України У Росії вербують увʼязнених жінок воювати проти України11 депортованих до РФ дітей мають повернутися до України (оновлено)До України евакуювали жінку, якій окупанти не платили пенсію через її український паспорт Соборність України: через спротив, піт і кров…Хімічна зброя, цивільні у російському полоні, третина України забруднена мінами — підсумки тижняУкраїнські правоохоронці виявили 104 російські катівні у восьми областях УкраїниРосія має повернути ще шістьох дітей до України Двопалатний парламент та Кримськотатарська Автономна Республіка: модельний проєкт Конституції УкраїниІдеолога ‘денацифікації’ України засудили до 10 років позбавлення воліНа очах у всього світу: росіяни показали викрадених з України дітей журналістамЕтичний потенціал та етична потужність України: метапідхід“Доведення геноциду стане своєрідною крапкою у взаємовідносинах України і Росії”, — БєлоусовВ окупованому Криму катували людину, яка шукала незаконно вивезених з України дітей ‘Шахеди’, ‘онікси’, ‘калібри’ у вересневому небі України. Підсумки тижняАнонс: Ініціатива Т4P звертається до МКС через обстріли цивільного населення УкраїниЗа 13 днів серпня в ООН зафіксували 258 випадків загибелі або поранення мирних мешканців УкраїниВід початку повномасштабного вторгнення росіяни пошкодили та зруйнували 763 об’єкти культурної спадщини в 15 областях УкраїниРосія мобілізувала до 60 тисяч чоловіків на тимчасово окупованих територіях України

У Сумах закрили газету. Закриття ЗМІ під час виборів стає традицією?

27.02.2006   

17 лютого в місті Суми Апеляційний суд Сумської області своїм рішенням припинив випуск газети «Громадянин України» до закінчення виборів, підтвердивши таким чином рішення Зарічного суду від 13 лютого.

Як стверджує редактор «Громадянина України» Юрій Мацько, газета тимчасово закрита «за грубе порушення закону про вибори». Оскільки закон забороняє передвиборну агітацію партій непартійними ЗМІ.

Потрібно відзначити, що засновник газети – голова обласної організації Республікансько-християнської партії, Олександр Сахно – згоден, що його газета порушила закон про вибори. В одному з номерів «Громадянина України» з метою зібрати підписи на підтримку кандидатів в місцеві ради і мери від РХП були надруковані перші п’ятірки, і звернення підтримати їх на виборах.

Проте Олександр Сахно вважає, що Конституція України дає йому право «висловлювати свої думки за допомогою ЗМІ».

Юристи ІМІ вивчали ситуацію у Сумах, 22 лютого, і зазначили, що матеріали з проханням підтримки певної політичної сили дійсно мали місце в газеті, за умов коли вони не були проплачені з виборчого фонду цієї партії. Більше того, на момент публікації матеріалу виборчого списку і програми, ця партія не була зареєстрована учасником виборчого процесу.

До суду на сумську газету подав представник Соціалістичної партії Сергій, в.о. мера Сергій Клочко.

Однак, як зазначають експерти ІМІ газета часто критикувала цього посадовця. Відтак деякі політики вважають закриття газети «розправою політичним опонентом».

Після закінчення виборів представники РХП мають намір звернутися до Конституційного суду за роз’ясненнями.

Наразі газета не виходить друком. Натомість, від імені РХП поширюється інформаційний матеріал у тому ж форматі, в якому виходила газета. Видавці по суті називають це листівкою.

Нагадаємо, нещодавно у Криму рішенням суду за позовом місцевої Партії Регіонів, зокрема, була припинена діяльність до закінчення виборів ТРК «Чорноморська».

23.02.06

 Поділитися