MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Права осіб, що повернулися з російського полонуВідсутність права і міжнародного контролю — що відбувається в російському полоні з українськими цивільними?Уряд запровадить тимчасове посвідчення громадянина України Вправа ‘очищення розуму’Комитет ООН по правам ребенка осудил нарушения прав украинских детей со стороны РФОбмін полоненими, різдвяні ракети, російське громадянство викрадених дітей — підсумки тижняУникнути призову за $300: Служба в армії під час Громадянської війни у СШАГрубі порушення міжнародного права і воєнні злочиниЗ-поміж українських біженців у Німеччині є ‘вкрай багато свідків’ злочинів РФ Озброїмо Україну! Відкритий лист правозахисників до урядів та громадянського суспільства вільних і демократичних країн‘Мені досі сняться страшні сни’, — керуючий справами Бучанської міськради Позбутися громадянства країни-агресора: Президент відповів на петиціюРосія грубо порушує Конвенцію ООН з морського права, заявили у МЗС Без права називати війну війною. Дайджест російських протестівНАБУ з очевидністю порушує принцип верховенства права Петиція про декларативний вихід із російського громадянства набрала понад 25 тисяч голосівЧерговий наступ на права людини: громадянське суспільство можуть відсторонити від моніторингу місць несвободи‘Без права на скаргу’ — візит до Качанівської виправної колонії №54 В борьбе за свободу и независимость Украины: Премия Льва Копелева ‘За мир и права человека’ за 2023 годУ боротьбі за свободу та незалежність України: Премія Лева Копелєва ‘За мир і права людини’ за 2023 рік

СБУ взяла на себе відповідальність за депортацію біженців

01.03.2006    джерело: www.helsinki.org.ua

Прес-секретар СБУ Марина Остапенко в ефірі 5 каналу заявила, що нібито "Україна змушена була депортувати на батьківщину 10 узбеків, оскільки ті належали до організації, яку ООН визнала терористичною - "Ісламський рух Узбекистану".

Зокрема, за її словами, “ці громадяни Узбекистану належали до організації, яка, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН 2001 року, визнана терористичною".

"І перебуваючи в України в травні-серпні минулого року, ці громадяни Узбекистану пропагували серед українських громадян радикальні ідеї цієї організації”, - сказала Остапенко.

Натомість заступник керівника узбецьких політичних біженців в Україні Хатам Хаджиматов стверджує, що депортовані не переймалися політикою, а просто були свідками подій в Андижані, за що й потрапили у немилість до можновладців Узбекистану.

Як відомо, 14 лютого Україна депортувала 10 громадян Узбекистану на їх батьківщину, контрольовану авторитарною владою, що регулярно переслідує невдоволених режимом.

Минулого року уряд Узбекистану розстріляв більше 500 мирних громадян в місті Андижані.

Агентство ООН у справах біженців висловило занепокоєння з цього приводу.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), дев’ять з цих осіб раніше зареєстрували свої заяви про отримання статусу біженця в органах влади України, а двоє інших висловили намір також звернутися за наданням притулку.

Американський Держдепартмент засудив українську владу за примусове вислання десятьох узбецьких біженців.

Про це заявив заступник речника держдепартаменту США Адам Ерелі на брифінгу у Вашингтоні у вівторок, наголосивши, що такий крок було здійснено з порушенням чинного українського законодавства.

"Українська влада також проігнорувала прохання верховного комісару ООН з питань біженців не вдаватися до примусової репатріації жодного з шукачів притулку допоки вони не пройдуть необхідних процедур щодо отримання статусу біженців", - сказав він.


www.helsinki.org.ua 

 Поділитися