MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Війна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимОмбудсман має захищати права свавільно засуджених В’язнів херсонських тюрем окупанти вивезли до російських колоній і катують — правозахисники Відкритий лист правозахисних організацій до Президента України з приводу ветування закону №4049ЄСПЛ визнав у справі українських довічників порушення права на справедливий судДержава, яка нехтує правами людини всередині своєї країни, неминуче становить загрозу світові — заява Меморіала з приводу отримання Нобелівської премії Оголошення про тендер БФ ‘Людина і Право’Нобелівську премію миру отримали український “Центр громадянських свобод”, білоруський правозахисник та російський “Меморіал”Як правильно зафіксувати пошкодження майна під час війни — поради юристаЗвіт за результатами моніторингового візиту до ДУ “Софіївська виправна колонія (№45)” та Софіївської багатопрофільної лікарні №45 філії ДУ “Центр охорони здоров’я ДКВСУ” в Дніпропетровській та Донецькій областяхМоніторинговий візит до ДУ “Cинельниківська виправна колонія (№94)”Моніторинговий візит до ДУ “Солонянська виправна колонія (№21)”Моніторинговий візит до ДУ “Криворізька виправна колонія (№80)”Врятувати захисників “Азовсталі” — Україна звернулася до ЄСПЛ за Правилом 39 Масове побиття засуджених Сокирянської виправної колонії №67 — камери спостереження не працювалиПоверніть справедливість для Романі Кахідзе! ЄСПЛ застосував Правило 39 щодо засудженого з четвертою стадією раку‘Зеленський вдається до практики СРСР’. Заява правозахисних організацій щодо незаконності позбавлення громадянства УкраїниЄвген Захаров про Оленівку: ‘Правду в таких історіях приховати неможливо’Моніторинговий візит до ДУ «Шепетівська виправна колонія (№98)»

Жодна партія навіть не обіцяє захисту прав людини після проходу в Парламент

17.03.2006    джерело: www.helsinki.org.ua

Сьогодні на прес-конференції, яка відбулась в приміщенні інформагенства ЛігаБізнесІнформ, правозахисники оприлюднили результати дослідження програм політичних партій на предмет наявності в них вирішення проблем прав людини.

Правозахисники оцінили передвиборчі програми партій та блоків та дійшли до невтішного висновку – ніхто навіть не обіцяє систематичного забезпечення прав людини.

Дослідження програм політичних партій на предмет наявності в них віришення проблем прав людини - це перший етап дослідницького проекту Української Гельсінської спілки з прав людини «Вплив на програмну діяльність політичних партій через моніторинг законодавчої діяльності та аналіз виборчих програм політичних партій щодо висвітлення питань прав людини».

На прес-конференції Виконавчий директор УГСПЛ Володимир Яворський сказав: „Чи обирати політиків, котрі не розуміють проблем прав людини в українському суспільстві або не уявляють навіть як їх можна подолати? Це, звісно, справа виборця, але на цих виборах його залишили без вибору, оскільки принципово політика в сфері прав людини відсутня у всіх політичних партій і блоків. І виборцю доведеться знову обирати між інтуїтивним та чуттєвим сприйняттям тієї чи іншої п’ятірки партій чи блоків, а логіка та стратегії розвитку залишаються сподіванням на наступні вибори”. Проект здійснюється завдяки фінансовій підтримці, яку надано на підставі угоди про співпрацю між Інститутом сталих спільнот (Монпельє, штат Вермонт, США) та Агентством США з міжнародного розвитку (ISC/UCAN).

В результаті дослідження було виявлено, що серед найбільш рейтингових партій і блоків широко представили спектр прав людини лише половина. Зокрема, принаймні згадки про усі права існують в програмах: Народного блоку Литвина „МИ”, Блоку „Наша Україна”, Громадянського блоку ПОРА-ПРП та Партії „Віче”. Інші партії навіть у своїх передвиборчих програмах не обіцяють гармонійного багатостороннього розвитку країни, що може забезпечити сталий розвиток.що політичні партії і блоки у своїх програмах в окремих випадках спромоглися чітко сформулювати декілька істотних проблем реалізації й дотримання прав і свобод в Україні. Особливу увагу було приділено соціально-економічним правам, хоча тему людей, що живуть за межею бідності практично проігноровано. Програми, переважно, містять беззмістовні гасла без опису ключових проблем. Жодна політична партія не спромоглася на чітке формулювання кроків покращення ситуації в сфері прав людини та основних свобод.

Правозахисники зазначили значну відірваність політиків та їхніх політтехнологів від реалій українського життя та практичне не розуміння перспектив розвитку країни в сфері прав людини. З іншої сторони, як можна побачити з рейтингів політичних партій і блоків, зміст їхніх програм не надто впливає на українського виборця.

Результати дослідження опубліковані окремою книгою, яка доступна в офісі Спілки та для вільного скачування на сайті www.helsinki.org.ua.

 Поділитися