MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українців закликають проривати інформаційну блокаду Білорусі

17.03.2006    джерело: www.,korespondent.net

17 Березня 2006,  Білоруські опозиціонери просять українців хоча б у приватних розмовах із друзями та родичами з цієї країни "проривати інформаційну блокаду", наявну в Білорусі, передає УНІАН .

З таким закликом на вчорашній прес-конференції до громадян України звернулися колишній президент Академії наук Білорусі, екс-голова Ради Республіки Національних Зборів Білорусі Олександр Войтович і президент Міжнародної асоціації захисту прав людини в Мінську Валерій Дунаєв.

Зазначивши, що в Білорусі всі засоби масової інформації фактично державні, й тому суспільство не може отримувати незалежну інформацію, Войтович звернувся до українців: "У своїх розмовах із білоруськими громадянами, зі своїми рідними, знайомими, розповідайте детальніше про ситуацію в Україні… У нас немає правдивої інформації, й тому навіть така інформація - від людини до людини - дуже важлива й корисна".

Кажучи про передвиборчу ситуацію в Білорусі, де 19 березня повинні відбутися вибори президента країни, він навів кілька прикладів, що свідчать про порушення прав громадян. Зокрема, за його словами, в Мінську за останній час "за безглуздими" звинуваченнями було арештовано близько сотні активістів громадських та опозиційних рухів; як й інших активістів, було побито кандидата від опозиції Козуліна.

При цьому, зазначив Войтович, білоруські ЗМІ "годують суспільство міфами", наприклад, про виключно хороші темпи розвитку білоруської економіки, що, за його словами, не відповідає дійсності.

Також Войтович заявив: "Що стосується підготовки до самого дня виборів, то є дані, що влада розробила спеціальний план, у якому передбачено перекриття доріг, що ведуть до Мінська, щоб народ, ніхто не приїхав. Друге - для студентів на суботу, неділю й понеділок закриті гуртожитки, їх усіх виганяють із Мінська. Далі, звичайно, передбачені силові заходи проти людей, якщо вони вийдуть на вулицю".

У свою чергу, Дунаєв навів випадки порушення прав людини у всіх сферах, зокрема, у питаннях переміщення громадян, відвідин Республіки Білорусь. "Особливо останнім часом багато іноземців просто депортують із країни - під будь-якими приводами, або не впускають у країну, або заарештовують прямо там, судять і після цього виселяють, і п’ять років в’їзд в Республіку Білорусь заборонено", - сказав Дунаєв.

Також, за його словами, закриваються громадські й правозахисні організації. "Після цих виборів, я думаю, пройде ще серйозніша чистка, почнуть закриватися, можливо, й партії", - сказав він.

Водночас, за його словами, народ не обурюється, "тому що населення Білорусі юридично дуже необізнане й багато хто не розуміє, що їхні права просто порушуються".

Дунаєв заявив, що проконтролювати вибори за допомогою спостерігачів просто неможливо, оскільки вони не допускаються на процедуру підрахунку голосів.

Щодо наявного в Білорусі "дострокового голосування", яке триває протягом шести днів, Дунаєв сказав, що на нього "просто заганяють людей", а ночами виборчі урни з бюлетенями перебувають під наглядом міліціонерів, напряму залежних від влади. "Фактично робиться так, щоб правління цього президента було постійним… Це не вибори, а чергове призначення президента на подальший термін", - вважає правозахисник.

При цьому організатори прес-конференції заявили, що підтримка чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка серед населення становить у Мінську - 25-30%, по країні - близько 50%.

www.korespondent.net

 Поділитися