MENU

Подібні статті

ЄСПЛ: І знову третя стаття Конвенції 17 вересня – головне за день16 вересня – головне за деньРФ: Апеляційний суд залишив у силі вирок Івану ЯцкінуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання. Огляд № 49–50 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.09.2020 ‒ 30.09.2020Звернення правозахисних та медійних організацій з нагоди роковин убивства Георгія Ґонґадзе15 вересня – головне за деньКрим: Азіз Ахтемов розповів про тортуриВ’ячеслава Чорновола вбили кастетом, стверджує ексзаступник генпрокурора Тренінг «Виконання рішень Європейського суду з прав людини» у Дніпрі14 вересня – головне за деньУ Кропивницькому СІЗО – спалах COVID-1913 вересня – головне за деньОголошується конкурс на участь у XXХ Школі з прав людини для харків’ян – активістів правозахисних організацій 10 вересня – головне за деньВерховна Рада заборонила сексизм у рекламі 9 вересня – головне за деньПримусове годування в"язнів – депутати ухвалили законопроєктКрим: Засуджену за «державну зраду» пенсіонерку етапували до РФНа Дніпропетровщині з рабства звільнили 120 осіб

Акція на захист шукачів притулку

22.03.2006 | www.maidan.org.ua

На "Майдані" і на www.khpg.org.ua вже було вміщено інформацію щодо ганебної депортації українськими органами влади 11 шукачів притулку з Узбекистану. Цей крок викликав як різкі заяви міжнародних організацій, так і протести українських активістів (лінки на оголошення про акції 28.02 і 16.03).

14.03 пан Рибачук в інтерв’ю був змушений визнати, що депортація відбулася з порушеннями українського законодавства, а депортованих "замовив" уряд Іслама Карімова. Водночас, дотепер органи влади вперто називають своїх депортованих жертв "терористами", не надаючи жодних доказів та не розкриваючи матеріали у справі. Жодного чиновника, причетного до депортації, не було притягнуто до відповідальності.

Оскільки від цього залежить доля не лише цих 11-тьох депортованих, а й усіх, хто будь-коли буде змушений просити про допомогу в нашій країні, ми намагаємося встановити, що відбулося насправді, та отримати документи, які не бажає надавати влада.

Будь ласка, приєднуйтесь. Роздрукуйте зразки листів, які можна скачати/скопіювати під цим текстом, заповніть їх і відішліть за адресами, які у них вказані - в СБУ, МВС та Мін’юст. Пам’ятайте: листи мають бути РЕКОМЕНДОВАНІ з ПОВІДОМЛЕННЯМ ПРО ДОСТАВКУ - тож це щось коштуватиме, але небагато.

Прохання: надіславши такий лист, чи, тим більше, отримавши відповідь - повідомте про це за адресою: grassroots.kyiv[]gmail.com

ЛИСТ ДО СБУ:
Інформаційний запит

Служба Безпеки України
Дріжчаному І.В.
01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 33

Громадянина України
___
(П.І.Б.)

___
(адреса)


"___"___ 2006 р.

Шановний пане Голово!

На підставі статей 34, 40 Конституції України, статей 32, 33 Закону України "Про інформацію" з метою належного забезпечення мого конституційного права на інформацію, прошу Вас письмово надати інформацію з таких питань.

1. ЗМІ повідомляли про затримання 11 громадян Узбекистану та депортацію 14 лютого 10 узбеків. Прес-центр СБУ повідомляв, що було депортовано 10 чоловіків, і що 11-й мав близьких родичів в Україні і тому його звільнили. Прошу повідомити, 10 чи 11 громадян Узбекистану було затримано, і якщо все ж таки 11, то назвати ім’я та прізвище цього звільненого 11-го узбека.
2. Прес-центр СБУ повідомив Інтерфаксові, що «під час заходів, проведених у рамках боротьби з нелегальною міграцією, СБУ, за взаємодії з органами МВС 7 лютого затримала 10 громадян Узбекистану. В зв’язку з тим, що ці особи перебували на території України незаконно, 14 лютого суд Київського району ухвалив рішення про їх примусове вислання». Через декілька днів, 28 лютого, прес-секретар СБУ Марина Остапенко заявила в етері 5 каналу, що оці 10 чоловіків належать до терористичної організації "Ісламський рух Узбекистану". Прошу повідомити, які є докази незаконного перебування узбеків на території України, а також, які є докази належності цих 10 громадян до названої організації.

Відповідь прошу надіслати за вищезазначеною адресою.

Заздалегідь вдячний за увагу до цього запиту.

З повагою,

___
(підпис)


ЛИСТ ДО МВС:
Інформаційний запит

Міністру внутрішніх справ України
Луценку Ю.В.
вул. Академіка Богомольця, 10, м .Київ, 01024

Громадянина України
___
(П.І.Б.)

___
(адреса)


"___"___ 2006 р.

Шановний пане Міністр!

На підставі статей 34, 40 Конституції України, статей 32, 33 Закону України "Про інформацію" з метою належного забезпечення конституційного права на інформацію, прошу Вас повідомити мені, на якій підставі за відсутності відповідної санкції суду 7 лютого 2006 року було затримано одинадцятьох громадян Узбекистану, депортованих з України 14 лютого 2006 року, а також на якій підставі вони утримувалися в приймальнику-розподільнику з 7 по 14 лютого, коли особистість їх була встановлена і вони мали документи, видані Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та Державним комітетом у справах національностей та міграції.

Відповідь прошу надіслати строк за вищезазначеною адресою.

Заздалегідь вдячний за увагу до цього запиту.

З повагою,

___
(підпис)


ЛИСТ ДО Мiн’юсту:
Інформаційний запит

Міністру юстиції України
Головатому С.П.
01001 м.Київ, вул.Городецького, 13

Громадянина України
___
(П.І.Б.)

___
(адреса)


"___"___ 2006 р.

Шановний пане Міністр!

На підставі статей 34, 40 Конституції України, статей 32, 33 Закону України "Про інформацію" з метою належного забезпечення мого конституційного на інформацію, прошу Вас повідомити мені письмово, якою мірою дії суддів Київського районного суду м. Сімферополя, Державного комітету з питань національностей та міграції, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ щодо затримання, утримання під вартою, проведення судового процесу 14 лютого та подальшої депортації 14 лютого 2006 року одинадцятьох громадян Узбекистану відповідають законам України та міжнародному законодавству. Зокрема, прошу письмово відповісти на такі питання:

1) Чи було законним затримання одинадцятьох громадян Узбекистану?
2) Чи було законним їх утримання під вартою?
3) Чи було законним їх утримання під вартою саме в приймальнику-розподільнику?
4) Чи була законною відмова Управління міграційної служби в Автономній Республіці Крим в наданні згаданим особам статусу біженця?
5) Чи було законним взяття від згаданих осіб письмової згоди на повернення в Узбекистан?
6) Чи було реалізовано право громадян Узбекистану на захист в ході судового процесу 14 лютого?
7) Чому не була надана можливість оскарження рішення суду, прийнятого 14 лютого?
8) Чи були дотримані інші стандарти справедливого судочинства?
9) Чи були дотримані вимоги Конвенції ООН про статус біженців щодо отримання вказаними особами статусу біженця?

Відповідь прошу надіслати за вищезазначеною адресою.

Заздалегідь вдячний за увагу до цього запиту.

З повагою,

___
(підпис)

Дякуємо!

http://community.livejournal.com/uzbek2006

 Поділитися