MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Ризик Чорнобиля недооцінений, - GreenpeaceПредставники екологічних організацій України обурені заниженими даними, оприлюдненими ООН i МАГАТЕ щодо наслідків Чорнобильської катастрофиУ Івано-Франківську відзначатимуть 21 річницю Чорнобиля мітингом-реквіємомСьогодні минає 21 рік після аварії на Чорнобильській АЕСНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Вже отримали дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів Політика надання грошової або гуманітарної допомоги жертвам воєнних злочинів Гаряча лінія щодо зниклих безвістиУ 2023 році в Україні розпочали 3622 кримінальні провадження щодо домашнього насильства Узагальнення нормативних актів щодо державної допомоги жертвам війниВ Україні працює спеціальна група зі збору доказів щодо геноциду Вибіркова жорстокість. Аналіз інформації, зібраної ініціативою T4P щодо умисних убивств, вчинених окупантамиЄСПЛ розгляне скаргу щодо Олексія Кисельова, колишнього командира корабля ‘Славутич’‘Поняття геноциду потребує перегляду’, — автор подання щодо геноциду в МаріуполіАнонс: Ініціатива Т4P підготувала подання до МКС щодо геноциду в Маріуполі. 23 серпня — Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимівДень пам’яті жертв Великого терору у Сандармосі 2023Справедливість для жертв Оленівки — підсумки тижняАналітична інформація щодо насильницьких зникнень в УкраїніУ Координаційному штабі відбулася нарада щодо фактів порушення Росією вимог МГП

Від Чорнобиля можуть померти 60 тисяч людей

12.04.2006    джерело: www.pravda.com.ua
“Протягом багатьох років Міжнародна агенція з атомної енергетики навмисне занижувала число жертв Чорнобильської катастрофи”, вважає депутат Європарламенту від Німеччини Ребекка Хармс

Дані щодо жертв Чорнобильської катастрофи, які раніше оприлюднила Міжнародна агенція з атомної енергетики, є заниженими в кілька десятків разів.

Про це йдеться у звіті депутата Європарламенту від Німеччини Ребекки Хармс "Інакший звіт про Чорнобиль" (“The Other Report on Chernobyl (TORCH)”

"МАГАТЕ каже, що спирається на дані Всесвітньої організації здоров’я, тоді як та організація припускає, що внаслідок Чорнобильської катастрофи від хвороб можуть померти близько 9 тисяч людей, МАГАТЕ ж пише лише про 4 тисячі", розповіла Хармс в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

"Числа, які ми наводимо в нашому звіті, разюче відрізняються від тих даних - в залежності від ризиків, внаслідок Чорнобиля можуть померти від 30 до 60 тисяч людей", - додала вона.

Також, за словами Хармс, є великі розбіжності щодо кількості тих людей, які можуть померти від раку щитовидної залози.

"За нашими даними, таких захворювань може бути близько 66 тисяч. Я вимагаю від Єврокомісії та МАГАТЕ негайно відкликати свій минулорічний звіт щодо Чорнобиля та оприлюднити нові дані", - сказала вона.

Хамс також відзначила, що наслідки радіоактивних опадів, які мали місце після Чорнобильської катастрофи, ще й досі відчутні в Європі.

"В Скандинавії, або в країнах, де пролягають Альпи, або на Балканах, діють обмеження щодо маркування продукції диких ягід, грибів, дичини, що пояснюється тим, що радіоактивний цезій, який розповсюдився з радіоактивними опадами, досі має доступ до цього харчового ланцюга. Надзвичайно важливо завжди пам’ятати про ці наслідки Чорнобиля і їх оприлюднювати, аби запобігти найгіршому," – наголосила вона.

Хармс сподівається, що завдяки цьому звіту "люди нарешті протверезіють та зрозуміють, що треба поставити крапку на використанні ризикованих ядерних технологій".

Звіт готував відомий британський науковець Ян Ферлі, який відштовхувався від оприлюднених раніше в Європі даних щодо Чорнобиля (які часто-густо є дослідженнями урядових структур).

www.pravda.com.ua

 Поділитися