MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

ООН: за три місяці росіяни стратили 32 українських військовополонених‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ Жодної толерантності до путінського режиму! Звернення вчених світу‘Один брат погиб, второго едва спасли’, — история жительницы Загальцев Омбудсмани Турецької Республіки зустрілися з рідними бранців РФНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Похований курган: росіяни знищують унікальну пам’ятку в Маріуполі‘Один брат загинув, другого ледве врятували’, — історія мешканки Загальців‘Россияне убивали со звериной жестокостью’Війна з темрявою. Підсумки тижня‘Росіяни вбивали зі звірячою жорстокістю’ ‘Росія воює проти звичайного життя людей’, — Президент України‘Суди’ над полоненими: у ‘ДНР’ до тривалого ув’язнення засудили десятьох ‘азовців’Права осіб, що повернулися з російського полонуЗруйновані села Дібрівне та Курулька з повітряВже отримали дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів Звільнення від відбування покарання за станом здоров’яНе визнавати ‘фарс Кремля’Росіяни викрали з Енергодара двох братів, що працювали на ЗАЕС, — їх шукають рідніОбмовив себе під загрозою тортур: російський суд залишив чинним вирок Максиму Буткевичу

«Міжнародна Амністія» презентувала Інтернет-путівник країнами-кандидатами до Ради ООН з прав людини

21.04.2006    джерело: Українська асоціація Міжнародної амністії
Права людини
19 квітня «Міжнародна Амністія» запустила новий веб-ресурс, який дозволить мешканцям країн, що беруть участь у виборах перших 47 членів нової Ради ООН з прав людини, оцінити ситуацію з правами людини в країнах-кандидатах.

Вибори членів нової Ради ООН з прав людини планується провести в травні цього року.


Новий веб-ресурс надасть можливість державам-членам ООН без яких-небудь проблем одержати інформацію про всіх кандидатів. Це допоможе учасникам виборів виконати своє зобов’язання про мудре і зважене голосування в інтересах справи захисту прав людини в усьому світі.


Веб-сайт «Про що варто знати: путівник «Міжнародної Амністії» країнами-кандидатами до Ради ООН з прав людини» знаходиться за адресою: http://web.amnesty.org/pages/un-hrcouncіl-eng

Сайт дозволить представникам держав-учасників голосування й інших зацікавлених осіб вибрати в списку кандидатів конкретну країну й одержати коротку довідку про ситуацію з правами людини в даній країні й інші відомості, у тому числі, дані про ратифікацію договорів і угод, застереження до угод, надання звітів про виконання зобов’язань за даними угодам, а також інформацію з питань співробітництва зі спеціальними процедурами ООН.

Мартін Макферсон, директор програми «Міжнародної Амністії» з міжнародного права і міжнародних організацій заявив: «Той факт, що держави обіцяють враховувати ситуацію з правами людини в країнах-кандидатах, є істотним кроком уперед. Це перші вибори Ради, що допоможуть визначити стабільність і репутацію правозахисної діяльності в рамках ООН у майбутньому».


Збір довідкової інформації уже виявив ряд цікавих фактів.


«У той час як 45 з 50 країн, що заявили свої кандидатури, за станом на 13 квітня, є учасниками двох Міжнародних пактів, що у сукупності з Загальною декларацією прав людини утворюють Міжнародний Білль про права, деякі з країн-кандидатів дотепер не підписали жодного пакту», - заявив пан Макферсон.


«Державам безумовно необхідно прикласти набагато більше зусиль, щоб довести свою спроможність як учасника найголовнішого правозахисного органу ООН і проводити реальну й ефективну роботу з захисту прав людини у всіх країнах».


Вибори до нової Ради з прав людини, призначені на 9 травня.


Список країн-кандидатів і їхніх заяв-зобов’язань розміщено на сайті ООН, у розділі, присвяченому виборам до Ради з прав людини: http://un.org/ga/60/elect/hrc/


 Поділитися