MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Do not look! Our house is burning’‘The earth is calling, the house is calling. I want to go home’ ‘Many houses have been destroyed, and people have nowhere to return to…’‘Grads maneuvered between our houses and shelled Mariupol’. The story of RomanWagner PMC convicted killers ‘get clean slate, freedom and pardon' for fighting Russia’s war against UkraineShe said goodbye to life when the airstrikes made the houses collapse like a house of cardsВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимСвобода пересування військовозобов’язаних – старий закон, новий галас і похибки комунікаціїУкраїнських полонених тримають в російських СІЗО та колоніях, але адвокатам до них не дістатися – Радіо Свобода«Свобода – це процес, під час якого ви розвиваєте звичку бути недоступним для рабства»Свобода слова є фундаментальною цінністю, яку Україна відстоює у війні з РФ — українські правозахисники та правозахисні організаціїPutin will continue attacking until Russia is stopped. Help Ukraine defend its freedom today!Білорусь: Радіо Свобода визнана «екстремістським формуванням»Рада Європи: минулий рік завдав надзвичайної шкоди свободі пресиRussian-occupied Crimea and Donbas close to North Korea in Freedom House rating Freedom House: Свободи у світі все менше «Свобода – Рівність – Братерство»: українська журналістка отримала французьку премію з прав людиниUkraine’s religious freedom crushed in Russian proxy Donbas ‘republics’Russia: New legislative initiatives: a threat to NGOs, freedom of assembly, education and moreRussian legislators launch multiple hits against civil society in occupied Crimea and Russia

В Україні стало вільніше, але журналістів усе одно б’ють

02.05.2006    джерело: www.oglyadach.com

Американська правозахисна організація Freedom House констатує покращення стану свободи слова в Україні у 2005 році.

Як повідомляє УНІАН, про це йдеться у звіті Freedom House «Свобода преси – 2006: Всесвітнє дослідження незалежності ЗМІ», оприлюдненому напередодні Всесвітнього дня свободи преси третього травня.

Протягом 2005 року нову українську владу хвалили за становище в засобах інформації, а самі ці засоби стали незалежнішими й зваженішими у висвітленні подій. Політичне втручання у роботу ЗМІ загалом зменшилося; сталися й іще кілька важливих поліпшень, зазначає американська правозахисна організація.

Але правозахисники звертають увагу, що поступ відбувався малими кроками, і порушення прав засобів масової інформації в Україні ще існують.

У звіті Україну критикують, зокрема, за те, що досі не цілком припинено тиск і напади на журналістів, не поставлено крапку у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Висвітлення подій нерідко буває перекривлене чи має на меті певні економічні чи політичні інтереси через те, що багатьма засобами інформації володіють олігархи чи особи, наближені до влади.

Загалом експерти Freedom House констатують погіршення становища зі свободою преси у світі. Найвідчутніше погіршення ситуації зі свободою слова останніми роками сталося в Латинській Америці й у Карибському регіоні та на теренах колишнього СРСР, а також в Азії та Африці.

Особливо непокоїть авторів звіту Росія, яка опустилася до 158 місця зі 194 країн, присутніх у рейтингу. Вони вважають, що обмеження на свободу преси в цій державі мають порушити американський та інші уряди, що збираються на саміт «Групи восьми» в липні в Санкт-Петербурзі.

Україна цього разу обіймає 113 місце – найвище серед держав-учасниць СНД.

www.oglyadach.com

 Поділитися