MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Без згоди батьків дитині не будуть проводити щеплень в навчальних та дошкільних закладах

12.05.2006    джерело: www.kharkivoda.gov.ua
Юрій Чумак, ХПГ
Батьки мають бути попереджені про те, що їх дитині збираються провести пробу Манту або зробити будь-яке профілактичне щеплення.

Про це під час свого нещодавнього перебування у Харкові заявив перший заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Сергій Бережной. Він повідомив, що батьки мають право відмовитися від профілактичних щеплень та проб Манту своїм дітям, якщо в них на це є аргументи або лікар не зміг переконати батьків, що профілактичні щеплення та пробу Манту варто проводити.

Сергій Бережной визнав, що, на жаль, ця норма закону, яка гарантує права дитини та її батьків, не завжди виконується. Головний державний санітарний лікар України визнає і той факт, що у діючому законодавстві України не виписано, якою має бути згода батьків на проведення профілактичних щеплень чи проби Манту дитині – усна чи письмова. Сергій Бережной вважає, що достатньо і усної згоди: «Якщо ми будемо відбирати письмові згоди, то цей процес може дуже розтягнутись».

В той же час перший заступник міністра охорони здоров’я України висловив думку, що, якщо питання стосується проведення профілактичних щеплень та проб Манту в дошкільних та загальноосвітніх закладах, то форму згоди може обирати дитячий заклад: «Це може бути запис в щоденнику, записка, в якій батьки напишуть, що вони згодні…. Це технологія школи….»

Як повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Єфименко, управління телефонограмою попередило всіх головних лікарів центральних районних лікарень та міських лікарень про заборону проведення будь-яких щеплень або маніпуляцій дітям без дозволу батьків.

Такі дії обумовлені попередніми висновками комісії МОЗ України щодо причин виявлення нетипових реакцій у дітей на постановку проб Манту в декількох областях України та бажанням нагадати батькам, педагогічним та медичним працівникам про те, що для будь-якого медичного обстеження дитини має бути дозвіл батьків.

Нагадаємо, що 17 квітня поточного року перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Людмила Бєлова попередила працівників дошкільних та загальноосвітніх закладів про те, що вчитель має право відпустити дитину з уроку для проведення проб Манту чи будь-яких профілактичних щеплень лише при наявності письмової згоди батьків дитини чи осіб, які несуть відповідальність за дитину. Така форма була обрана в зв’язку з тим, що відповідно до діючого законодавства України, відповідальність за здоров’я та безпеку життя дитини під час її перебування в навчальному дитячому закладі несуть педагогічні працівники цього закладу.

 

 Поділитися