MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Білоруський Гельсінський комітет знову під погрозоюБелорусские власти оставили правозащитников без оргтехникиЄС занепокоєний тиском на Білоруський гельсінський комітетБелорусскому Хельсинкскому комитету даровали еще один год жизниПролежав 30 годин без тями, а потім дійшов до бази ЗСУ Полоненого правозахисника Максима Буткевича тримають у колонії в так званій ‘ЛНР’‘Гра в російську рулетку’, — староста села на Херсонщині про полон у окупантівРосія має повернути ще шістьох дітей до України Росія продовжує порушувати міжнародне гуманітарне право. Підсумки тижняГроші та звичкиПохороненные заживо, — воспоминания писательницы из Бородянки Окупанти шукають проукраїнськи налаштованих людей під виглядом комунальниківВизнання людини померлою: для зниклих безвісти на війні строк можуть скоротити‘Злочин вчинив не я, а російські військові’ — в Росії ветерана АТО засудили за ‘тероризм’Поховані живцем, — спогади письменниці з БородянкиСтуденти, які потрапили до російського полону, зможуть отримувати соціальну стипендію з 2024 року‘Люди сидели без куска хлеба, все боялись сюда заезжать’Невинні — за ґратами, злочинці — на волі. Дайджест російських протестівРоссиянин стрелял в меня c вертолета, — Степан Боярчук, село Загальцы Звіт за результатами моніторингового візиту до Софіївської виправної колонії №45

Білоруських правозахисників намагаються ліквідувати

29.05.2006   

Міністерство юстиції Білорусії звернулося до Верховного суду країни з позовною заявою, в якій вимагає призупинити діяльність правозахисної організації – Білоруського Гельсінкського комітету («БГК»), повідомляє в понеділок видання "Газета".

У заяві вказується, що причиною для подібної вимоги послужив той факт, що «протягом тривалого часу республіканське громадське об’єднання «БГК» систематично порушує чинне законодавство Республіки Білорусія і власний статут».

Зокрема, правозахисникам закидають те, що під час парламентських виборів у жовтні 2004 року «у порушення виборчого законодавства даним громадським об’єднанням під виглядом своїх членів як спостерігачів на виборчі дільниці направлялися особи, які не були на той момент членами цього об’єднання».

Крім того, в заяві вказується, що комітетом допущені грубі порушення податкового законодавства. За фактом податкових перевірок були виявлені серйозні недоплати в бюджет. У результаті цього у відношенні РГО «БГК» були застосовані економічні санкції на суму понад 155 мільйонів білоруських рублів (близько 75 тисяч доларів). У позові відзначається, що заборгованість по платежах у бюджет дотепер не погашена.

На думку заступника голови Білоруського Гельсінкського комітету Олега Гулака, комітет намагаються закрити, щоб відомстити за критику недавніх президентських виборів у країні, внаслідок яких Олександр Лукашенко був переобраний на третій строк. У ході моніторингу виборів «БГК» виявив величезну кількість порушень виборчого законодавства.

Гулак підкреслив, що в грудні 2005 року «БГК» успішно пройшов перереєстрацію в Мін’юсті, і тоді ніяких претензій до правозахисникам не було пред’явлено.

Наш інформ.

 Поділитися