MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Вправа ‘очищення розуму’Комитет ООН по правам ребенка осудил нарушения прав украинских детей со стороны РФГрубі порушення міжнародного права і воєнні злочиниРФ скоїла понад пів тисячі злочинів проти українських журналістів і медіа від 24.02.2022 Слідчі встановили особи ймовірних убивць Володимира Вакуленка‘Мені досі сняться страшні сни’, — керуючий справами Бучанської міськради Росія грубо порушує Конвенцію ООН з морського права, заявили у МЗС Без права називати війну війною. Дайджест російських протестівНАБУ з очевидністю порушує принцип верховенства права Черговий наступ на права людини: громадянське суспільство можуть відсторонити від моніторингу місць несвободи‘Без права на скаргу’ — візит до Качанівської виправної колонії №54 В борьбе за свободу и независимость Украины: Премия Льва Копелева ‘За мир и права человека’ за 2023 годУ боротьбі за свободу та незалежність України: Премія Лева Копелєва ‘За мир і права людини’ за 2023 рікСправа Кирила Тлявова, кагарлицькі ґвалтівники, ‘націоналізація’ Меджлісу — підсумки тижняДовічник Володимир Панасенко на свободі, боротьба продовжуєтьсяРФ порушує права українських дітей на ідентичність та возз’єднання з сім’єюРосія порушує фундаментальні права українських дітей, — ООН Російські військові викрали українського професора Володимира ВоровкуЦьогоріч найбільше працівників медіа було вбито в Україні, — Міжнародна федерація журналістів Коли кулі гучніші слів. Пам’яті Володимира Вакуленка

Заява Київської незалежної медіа-профспілки

13.07.2006    джерело: www.maidan.org.ua
Київська незалежна медіа-профспілка та Незалежна медіа-профспілка України обурені нападом на журналістів, який мав місце під стінами Верховної Ради України.

Учора опівдні, 12 липня 2006 року, депутати від «Партії Регіонів» і їхні охоронці застосували силу до знімальної групи телеканалу СТБ, перешкоджаючи роботі журналістки Маргарити СИТНИК й оператора Володимира НОВОСАДА. При цьому оператора побили, телевізійну камеру серйозно пошкодили, вилучили касету з робочими матеріалами, а на адресу журналістки прозвучали погрози та сексистські висловлювання. 

Правоохоронці, які в цей час стояли по периметру Верховної Ради, ніяк не відреагували на інцидент і не допомогли журналістам, які просили про допомогу. 

Це вже не перший випадок, коли представники вищезгаданої політичної сили розпускають руки щодо журналістів, коли ті виконують свої професійні обов’язки. 

13 червня 2006 року активісти «Партії Регіонів» блокували у Феодосії кореспондента інформаційного агентства УНІАН Дмитра Стаховського і заважали йому працювати. 

3 червня депутат Верховної Ради від «Партії Регіонів» Дмитро Шенцев побив у Харкові фотокореспондента Андрія Авдошина, який співпрацює з агентствами «Associated Press», «ІТАР-ТАРС», «Photolenta». 

У зв’язку з цим Медіа-профспілка закликає керівників Партії Регіонів ретельно розслідувати всі ці випадки порушень прав журналістів, компенсувати заподіяну шкоду і зробити належні висновки. Зокрема, провести роз’яснювальну роботу зі своїми депутатами і змусити їх дотримуватися чинного законодавства України. 

Також Медіа-профспілка інформує «Партію Регіонів» та інші партії, що вибачення у таких випадках є неприйнятними, оскільки, відповідно до ст.171 Кримінального Кодексу, перешкоджання професійній діяльності журналістів є грубим порушенням. 

Медіа-профспілка закликає усіх організаторів акцій краще контролювати своїх активістів, а також інструктувати їх про те, що, знаходячись в епіцентрі подій, журналісти виконують свій професійний обов’язок і перебувають під захистом Конституції та законів України. В іншому випадку залишаємо за собою право закликати своїх членів і колег до бойкоту висвітлення діяльності політичних сил, активісти і прибічники яких перешкоджають професійній діяльності журналістів в Україні. 

Також звертаємо увагу керівництва Міністерства внутрішніх справ України на злочинну бездіяльність правоохоронців, яка мала місце у цьому випадку. І нагадуємо, що відповідальність за скоєння злочину проти журналістів у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків прирівнюється до відповідальності за здійснення таких же дій проти працівників правоохоронних органів. 

Сергій Гузь, голова Незалежної медіа-профспілки України

Михайлина Скорик, голова Київської незалежної медіа-профспілки

13-07-2006

 Поділитися