MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Росія порушує фундаментальні права українських дітей — ООН Російські військові викрали українського професора Володимира ВоровкуЦьогоріч найбільше працівників медіа було вбито в Україні — Міжнародна федерація журналістів Коли кулі гучніші слів. Пам’яті Володимира ВакуленкаВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимОмбудсман має захищати права свавільно засуджених ЄСПЛ визнав у справі українських довічників порушення права на справедливий судДержава, яка нехтує правами людини всередині своєї країни, неминуче становить загрозу світові — заява Меморіала з приводу отримання Нобелівської премії ‘Путін мріє про залізну завісу’, — радянський політв'язень Олександр Подрабінек звернувся до Володимира ЗеленськогоНові обмеження права на свободу та особисту недоторканністьСтарий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?Справа «Україна та Нідерланди проти Росії» – в ЄСПЛ розпочалися слухання Інформаційна безпека: чим загрожує суспільству поява «фейкових» журналістів?Від сьогодні невакциновані освітяни та держслужбовці не мають права виходити на роботу«Ігор, забирай у них камеру!» – на журналістів «Схем» напали в державному банкуСправа у смартфоні: запрацював застосунок «єСуд»Онлайн-презентація харківського маршруту «Права людини та де їх шукати» – 24 вересня о 19:00Білорусь: Верховний суд ліквідував Білоруську асоціацію журналістівОголошується конкурс на участь у XХIX Харківській школі з прав людини для активістів українських правозахисних організаційМовна політика і права людини

Заява Київської незалежної медіа-профспілки

13.07.2006    джерело: www.maidan.org.ua

Учора опівдні, 12 липня 2006 року, депутати від «Партії Регіонів» і їхні охоронці застосували силу до знімальної групи телеканалу СТБ, перешкоджаючи роботі журналістки Маргарити СИТНИК й оператора Володимира НОВОСАДА. При цьому оператора побили, телевізійну камеру серйозно пошкодили, вилучили касету з робочими матеріалами, а на адресу журналістки прозвучали погрози та сексистські висловлювання. 

Правоохоронці, які в цей час стояли по периметру Верховної Ради, ніяк не відреагували на інцидент і не допомогли журналістам, які просили про допомогу. 

Це вже не перший випадок, коли представники вищезгаданої політичної сили розпускають руки щодо журналістів, коли ті виконують свої професійні обов’язки. 

13 червня 2006 року активісти «Партії Регіонів» блокували у Феодосії кореспондента інформаційного агентства УНІАН Дмитра Стаховського і заважали йому працювати. 

3 червня депутат Верховної Ради від «Партії Регіонів» Дмитро Шенцев побив у Харкові фотокореспондента Андрія Авдошина, який співпрацює з агентствами «Associated Press», «ІТАР-ТАРС», «Photolenta». 

У зв’язку з цим Медіа-профспілка закликає керівників Партії Регіонів ретельно розслідувати всі ці випадки порушень прав журналістів, компенсувати заподіяну шкоду і зробити належні висновки. Зокрема, провести роз’яснювальну роботу зі своїми депутатами і змусити їх дотримуватися чинного законодавства України. 

Також Медіа-профспілка інформує «Партію Регіонів» та інші партії, що вибачення у таких випадках є неприйнятними, оскільки, відповідно до ст.171 Кримінального Кодексу, перешкоджання професійній діяльності журналістів є грубим порушенням. 

Медіа-профспілка закликає усіх організаторів акцій краще контролювати своїх активістів, а також інструктувати їх про те, що, знаходячись в епіцентрі подій, журналісти виконують свій професійний обов’язок і перебувають під захистом Конституції та законів України. В іншому випадку залишаємо за собою право закликати своїх членів і колег до бойкоту висвітлення діяльності політичних сил, активісти і прибічники яких перешкоджають професійній діяльності журналістів в Україні. 

Також звертаємо увагу керівництва Міністерства внутрішніх справ України на злочинну бездіяльність правоохоронців, яка мала місце у цьому випадку. І нагадуємо, що відповідальність за скоєння злочину проти журналістів у зв’язку з виконанням ними професійних обов’язків прирівнюється до відповідальності за здійснення таких же дій проти працівників правоохоронних органів. 

Сергій Гузь, голова Незалежної медіа-профспілки України

Михайлина Скорик, голова Київської незалежної медіа-профспілки

13-07-2006

 Поділитися