MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Медіа-профспілка закликає журналістів широко висвітлити затримання українського журналіста у Санки-Петербурзі

17.07.2006    джерело: www.imi.org.ua
Медіа-профспілка просить російських колег та колег з інших країн звернути увагу на затримання Максима Буткевича та широко висвітлити порушення, що сталися під час затримання учасників акцій протесту в Санкт-Петербурзі.

Медіа-профспілка України глибоко обурена порушеннями прав людини, які мали місце при затриманні українських громадян у Санкт-Петербурзі (Росія) під час мирної акції протесту антиглобалістів.

Зокрема, у неділю вранці, 16 липня 2006 року, затримали громадянина України Максима Буткевича, журналіста Телевізійної служби новин „Студії 1+1” (Київ).

Порушуючи законодавство Російської Федерації, його, як і інших 35 затриманих пікетників (серед яких була ще одна громадянка України), міліціонери протримали райвідділі більше 3-х годин, не надаючи ніяких пояснень. Їм відмовилися надавати адвоката, погрожуючи суворішими умовами утримання.

Також російські правоохоронці з Центрального РУВС м. Санкт-Петербурга відмовлялися повідомляти Консульство України в Російській Федерації про затримання наших громадян, не зважаючи на такі вимоги. Тривалий час до них не пускали громадських захисників, які прибули до райвідділу.

Український Консул дізнався про затримання із дзвінка з Міністерства закордонних справ України після того, як туди зателефонували українські журналісти.

Учора ввечері Куйбишевський районний суд м. Санкт-Петербурга присудив заарештувати Максима Буткевича на три доби „за невиконання законного розпорядження працівника міліції”. Захисники журналіста стверджують, що під час засідання були численні порушення, а суддя відводив незручні запитання.

Медіа-профспілка закликає Посольство України в Москві зробити все можливе, щоб український журналіст якомога швидше повернувся до Києва.

Ми також просимо російських колег та колег з інших країн звернути увагу на цей випадок і широко висвітлити порушення, що сталися під час затримання учасників акцій протесту в Санкт-Петербурзі.

ІМІ за інф. Прес-служби Медіа-профспілки

Див. також:  http://khpg.org/1153056027

 Поділитися