MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Ще одна заручниця окупантів: на Ольгу Мазолевську чекають удомаЄСПЛ ухвалив рішення щодо Революції Гідності HRW заявляє про необхідність розслідування тортур у БілорусіБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Слідчий комітет зв’язав справи опозиціонерів та затриманих бойовиківКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у другій половині 2019 рокуШлях в один кінець«Зразкова» Олексіївська виправна колонія № 25 в оцінці Європейського комітету із запобігання катуваннямМистецько-науково-практичний проєкт «Довічно важливо»Катування та жорстоке поводження в поліції, пенітенціарних установах, в Криму та зоні збройного конфлікту на сході України (Прес-реліз)Єврейське питання в УРСР: дискримінація в хрущовську епоху (1953–1964 рр.)Винні в побитті сотень журналістів під час Євромайдану залишаються непокаранимиЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 207 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 02.01.2019 – 11.01.2019Короткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту ХПГ у другій половині 2018 рокуБезпека в Україні жертв переслідувань авторитарними режимами країн колишнього СРСРКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2018 рокуВерховний Суд поставив крапку в історії про побиття в парку Горького в ХарковіКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у 2017 роціКороткий опис справ, що розглядалися Центром стратегічного захисту (ЦСЗ) ХПГ у першій половині 2017 рокуЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 118 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 27.03.2017 – 31.03.2017

За останній рік українці втричі частіше зверталися до правозахисників зі скаргами на дії правоохоронців

26.07.2006    джерело: www.radiosvoboda.org
Конкретні відповіді на запитання, як має себе поводити міліціонер, щоб не порушити права затриманого, тепер можна отримати у книзі „Права людини в діяльності міліції”

146 колишніх працівників системи внутрішніх справ позбавлені волі через катування та неправомірні дії щодо затриманих. Харківські правозахисники, спільно з Харківським інститутом соціальних досліджень та Національним Університетом внутрішніх справ, уклали підручник для майбутніх правоохоронців „ Права людини в діяльності міліції”, яким користуватимуться курсанти відповідних вузів вже з 1 вересня. 

Кількість скарг на дії правоохоронців, які надходять до Харківської правозахисної групи збільшилась втричі - кожен десятий свідчить про неправомірні дії міліціонерів, починаючи від довготривалого затримання без пред’явлення причини до катувань для отримання потрібних свідчень. Як має себе поводити міліціонер, щоб не порушити права затриманого? Тепер на це запитання кожен правоохоронець може отримати конкретні відповіді у книзі „Права людини в діяльності міліції”. .

Людмила Клочко, завідувачка приймальнею Харківської правозахисної групи розповіла:

“ Цей підручник – не загальні відомості з курсу „Права людини”, а допоміжне керівництво для дій майбутніх міліціонерів: як діяти, щоб дотримуватися своїх прав і не позбавити прав затриманих та як уникнути помилок у роботі”.

Цей підручник вже оцінили у вузах, де готують майбутніх міліціонерів. Зокрема, у Харківському університеті внутрішніх справ навчальний посібник відзначають за професійну спрямованість.

Віталій Серьогін, начальник кафедри конституційного права цього вузу :

“Спеціальні курси читалися із цих дисциплін, проте вони були вже надто загальні. Можливо, підручник і допоможе майбутнім міліціонерам не порушувати права людей, але проблема ця залишається актуальною”.

Втім, чи допоможе цей підручник майбутнім правоохоронцям у подальшій роботі, можна буде дізнатися на практиці за кілька років. Сьогодні ж інтерес до навчального посібника виявили відповідні вузи не лише Харківської області.

 Поділитися