MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Росія вивезла понад 19,5 тисяч українських дітей Russia sentences Crimean Tatar journalist and human rights activists to 19 years for exposing its repression in occupied Crimea Russia sends convicted prisoner mercenaries to fight in Ukraine and imposes up to 15-year sentences for ‘discrediting’ themKangaroo court in Russian-occupied Crimea sentences abducted and tortured Ukrainian naval captain to 8.5 years В окупованому Криму українського офіцера Олексія Кисельова засудили до 8,5 років позбавлення волі У Харкові пошкоджено 4500 багатоповерхівок із 8200 — ТереховНацрада = Роскомнадзор? Чи загрожує свободі слова закон ‘Про медіа’?Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 січня 2022 рокуCrimean lecturer faces 5-year sentence for writing about Russia’s killing of innocent civilians in Ukraine Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 січня 2023 рокуTwo effective death sentences in Russia’s most savage attack on Crimean Tatar civic journalists and activists Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 січня 2023 року‘Ми нарахували 56 гвинтокрилів’, — житель Мощуна розповів, як росіяни захоплювали селоRussia moves to legislate ‘impunity’ for all war crimes committed in occupied Ukraine ‘У Маріуполі залишилося 50-60 тисяч людей’. Працівник Азовсталі розповідає про життя в окупованому містіХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 грудня 2022 рокуЗа 5 металічних стовпчиків — 5 років катування без ліків і операції? У ніч на святого Миколая Росія запустила 35 ‘шахедів’ в українське небо Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 грудня 2022 рокуЕй должно было исполниться 53 года. Житель Тростянца — о задержании и убийстве жены

«5 каналу» не дозволили показувати Януковича наживо

11.08.2006    джерело: www.5tv.com.ua

ЗАЯВА

10 серпня 2006 року, у порушення Законів «Про інформацію» та «Про телебачення і радіомовлення» знімальній групі «5 каналу» було заборонено організацію прямої трансляції прес-конференції Прем’єр-міністра України Віктора Януковича.

У телефонній розмові з генеральним продюсером «5 каналу» Юрієм Стецем речник Прем’єр-міністра України Денис Іванеско зазначив: «Ексклюзивне право на  пряму трансляцію прес-конференції керівника уряду має інший телевізійний канал».

«Мені не зрозуміла така логіка пояснень, - стверджує Ю.Стець, - яка вочевидь суперечить не лише основним принципам демократичного суспільства - прозорості та гласності органів державної влади, до яких належить і керівник українського уряду, а взагалі ставить під сумнів принципи щодо прозорої та публічної діяльності, які постійно декларуються командою нового Прем’єра».

Як зазначив шеф-редактор новин «5 каналу» Михайло Кукін: «Домовленості про трансляцію з НТКУ були досягнуті ще напередодні, однак за декілька годин до самої події НТКУ їх скасувала. «5 канал» був технічно готовий вести пряму трансляцію власними силами, у чому намагався переконати речника Прем’єра майже до самого початку прес-конференції.  Але дозволу на це так і не отримав».

Ми звертаємося до керівника прес-служби Дениса Іванеско з проханням пояснити цей прикрий інцидент і внести ясність - на підставі яких нормативних актів чи інших документів телевізійному каналу «5 канал» було відмовлено у прямій трансляції. Також, ми просимо пояснити, за яким принципом і на якій підставі взагалі телевізійним каналам надається право на пряму трансляцію.
 
 Ми  також хочемо наголосити на тому, що перший інформаційний телевізійний канал, яким є «5 канал» - «канал чесних новин» - занепокоєний тим, що цією відмовою прес-служби Прем’єр-міністра України поставлено під сумнів право наших громадян на суспільно важливу інформацію.

Ми готові надати ефірний час для пояснень і коментарів щодо цього прикрого інциденту.

Віримо, що новий уряд на чолі з Віктором Януковичем є виразником позиції, у якій все ж таки залишається місце для справжньої свободи слова, а такі поняття, як «політична цензура» та «комерційні замовні матеріали» чи «ексклюзивне право на трансляцію» не мають нічого спільного з діяльністю прес-служби керівника українського уряду і остаточно відійшли в минуле ще у 2004 році.

Хочеться вірити, що інцидент з побиттям знімальної групи телеканалу СТБ з боку народного депутата від фракції Партії регіонів О.Калашникова та недопущення «5 каналу» до прес-конференції Прем’єр-міністра України не є цілеспрямованою політикою нового уряду, яка направлена на утиск свободи слова в Україні, а лише прикрий збіг.

Запевняємо вас, що й надалі, уважно, неупереджено і чесно стежитимемо і висвітлюватимемо діяльність Кабінету Міністрів України, оскільки це є наш професійний обов’язок.
 
Прес-служба «5 каналу»

 Поділитися